Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
MissEla

Pentru fete!

Recommended Posts

:spiteful: Am neoie de ajutor! Poate cineva sa-mi spuna niste creme pentru pielea iritanta si sensibila 100% naturale? Am incercat tot felul de creme si nimic! Rezultat-0.... :yahoo: Asa ca va rog fetelor, daca stiti niste masti sau ceva de genul asta din plante, fructe, legume etc.(tot ce e natural) care ajuta postati in acest topic :blink:

:spiteful: Am neoie de ajutor! Poate cineva sa-mi spuna niste creme pentru pielea iritanta si sensibila 100% naturale? Am incercat tot felul de creme si nimic! Rezultat-0.... :doh: Asa ca va rog fetelor, daca stiti niste masti sau ceva de genul asta din plante, fructe, legume etc.(tot ce e natural) care ajuta postati in acest topic :blink:

Ce fel de masti? Pentru fata sau cum? :yahoo:

Buna Ela!

Pielea iritata si sensibila care nu vrea sa primeasca nimic este o mare problema. Tratarea unui astfel de neajuns ar trebui sa o faci sub indrumarea unui medic dermatolog sau a unei alei persoane avizate pentru ca cele mai multe "incercari" mai mult iti dauneaza.

Iti dau un link la un forum unde se discuta despre tratamentele dermatologice natruriste pentru ten, mie mi s-au parut interesante discutiile de acolo.

http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=22726&forum=3&62

Sau poti incerca de asemenea masti naturale, din fructe si legume. Castravete pentru calmarea pielii, zeama de lamaie pentru reducerea cosurilor, miere pentru catifelare, samd. Cauta pe net despre proprietatile terapeutice ale plantelor. Sigur vei gasi ceea ce cauti. :spiteful:

:spiteful: Am neoie de ajutor! Poate cineva sa-mi spuna niste creme pentru pielea iritanta si sensibila 100% naturale? Am incercat tot felul de creme si nimic! Rezultat-0.... :cheer: Asa ca va rog fetelor, daca stiti niste masti sau ceva de genul asta din plante, fructe, legume etc.(tot ce e natural) care ajuta postati in acest topic :o:

Ceau,

Si eu am perioade cand tenul meu este foarte sensibil, alteori cand nu mai imi apar nici cosuri, nici puncte negre, nici roseata; nu stiu ce sa zic. Madalina are dreptate: trebuie sa consulti parerea unui specialit. Mie cosmeticiana mi-a recomandat sa folosesc produse de la Avene pentru piele intoleranta (demachiant si crema de fata). Intr-adevar nu sunt naturiste, dar m-au ajutat, pentru ca am ajuns la un moment dat sa imi fie frica sa ma dau cu crema, pentru ca imi apareau tot mai multe cosulete, niste puncte rosii mici, dar multe, pe frunte.

Despre produse naturiste, sunt cele de la Lush. Dar trebuie sa ti le recomande cineva. Nu ma simt in masura, ca se poate sa nu ti se potriveasca.

Da Lavinia, am dreptate, am patit-o pe pielea mea doar!

Subscriu si eu la produsele Avene, cam scumpute dar sunt bune. Gama pentru ten intolerant nu contine conservanti, parfum sau coloranti, Ela ar putea sa incerce fara frica dar oricum e mai bine sa o vada intai un medic. Va doresc numai bine si sa aveti o fatza frumoasa si linistita!

Buna!

Sfatul meu este sa consulti o cosmeticiana pentru astfel de probleme cu pielea sensibila. Se fac tot felul de tratamente pentru pielea sensibila! Se fac tot felul de tratamente naturiste...masaje...etc

Va pup

Fii atenta..pentru iritatii foloseste crema cu ihtiol. O gasesti usor la farmacii si nu e scumpa. Este cu derivati din petrol...miroase naspa dar are un efect marfa. Deasemeni poti incerca o crema cu extract de rasina dar nu cred ca o gasesti. Mie mi-a dat-o o prietena de-a mamei care cunostea o farmacista. Daca esti de prin Cta ti-o dau cu cea mai mare placere

.... Deasemeni poti incerca o crema cu extract de rasina dar nu cred ca o gasesti. Mie mi-a dat-o o prietena de-a mamei care cunostea o farmacista. Daca esti de prin Cta ti-o dau cu cea mai mare placere

Ptia, poti sa dai mai multe detalii? e o crema preparata de farmacista sau cum? de ce sa nu o gasim?

Sign in to follow this