Sari la conținut
Forum Roportal
Karinna 1

Ce sa fac,nunta sau despartire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara tuturor

Sunt noua pe forum si inca nu prea pricep ,dar as vrea sa va rog sa ma ajutati sa descurc o relatie din care nu mai inteleg nimic.

Totul a inceput acum 7 ani,ne-am cunoscut la o nunta,dupa nunta am iesit copilareste de cateva ori(el era mai mic decat mine cu un an ,avea 18 si eu 19) dar nu a iesit nimic,el avea prietena si eu ,prieten.

Eu am plecat la prietenul meu si nu l-am mai vazut si auzit cam vreo 4 ani,m-am intors acasa si ambii fiind deja singuri am inceput sa iesim.

Totul parea o gluma,eram obisnuita sa am linga mine un barbat copt si matur,dar asta ma atragea foarte tare si asta imi era straniu

sau inceput nopti fierbinti,plimbari,iesiri si am inteles ca m-am atasat de el si ca el s-a atasat de mine si mai mult.

Eu in acea perioada mai aveam pe cineva.el la fel nu era sfint si mereu ii spuneam lui Victor(asa se numea baiatul)ca intre noi nu poate fi o relatie serioasa ,deoarece eu gindeam mult mai matur decit el si noi doi aveam principii foarte diferite,anume despre viata de famile.

eu eram o fata realizata,cu casa,masina,si el abia incepea viata,inca nu avuse atit de multe femei ca sa se sature de tot si sa aleaga ceea ce vrea el in viata.

pina la urma ne-am indragostit la nebunie unul in altul,eu am incheiat-o cu celelalt barbat,el intre timp aflase de el si imi zicea ca niciodata nu o sa-mi zica nimic despre asta.

ne-am mutat impreuna si aici au inceput problemele,el este unul la parinti,mama lui e nebuna dupa el...

La inceput eu vazind ca el e foarte legat de parinti ii spuneam frumos ca e timpul sa se maturizeze si sa inteleaga ca parintii si femeia nu pot fi pusi pe un cintar,fiecare are locul sau.

am inceput sa ne certam de la absolut orice si mai ales de la faptul ca pe mine ma deranja ca in fiacare zi trebuiau sa existe parintii lui.

ei mereu gaseau o scuza ca sa mergem noi la ei sau sa vina ei la noi,sa fie la curent cu absolut tot si mama lui murea de gelozie ca el pe mine ma asculta ,dar pe ea,nu cu toate ca nu era asa,parintii mei nu erau absolut deloc luati in seama,dar la inceput nu ma deranja lucrul asta.

de cite ori ne certam ,el mereu venea,isi cerea scuze intr-un mod foarte romantic si frumos si iar incepea din nou toata povestea,un sex nebun ,dragoste la nesfirsit si peste citeva saptamini iar sfada si iar despartire,asa au trecut 3 ani pina cind am hotarit sa ne casatorim.

ne-am logodit,am pus data nuntii,simteam ca il iubesc la nebunie dar in acelasi timp ii reprosam mereu de parintii lui ca m-am saturat ca ei mereu se baga in relatia noastra.El zicea ca intelege si asta se va schimba cu timpul,cite putin.

Parintii nostri au facut cunostinta,toti au fost fericiti in afara de mama lui care la prima intilnire cu parintii mei a stat imbosomflata toata seara.(mai tirziu am inteles de ce,nu i-am placut ca la mine in familie domina mama si s-a speriat ca asta il asteapta si pe fiul ei.

am mers intro seara la parintii lui si a inceput vorba pe cine luam de nanasi,noi ne gindisem la niste rude de-a lor si cind le-am zis,mama lui a spus ca nu e in favoarea feciorului ei asa nanasi ,deaoarece doamna la care ne gindisem il domina pe sotul ei

dupa care au inceput pregatirile de nunta,nici pe aproape cum doream eu ,dar cum dorea mama lui,eu incepusem sa tin la el atit de mult incit nu imi puteam inchipui ca rabdam toate astea,dar il iubeam si intelegeam ca nici eu nu sunt perfecta.

Marele scandal a fost cind am fost intr-o seara la parintii lui si tatal socru a spus ca el crede ca noi trebuie sai invitam in ospetie pe finii lor,de indata ce am iesit de pe usa iubitul meu parca inebunise,a doua zi era luni si el ca muscat a zis ca mine ii invitam pe finii parintilor in ospetie.

eu a doua zi nu lucram,dar el era la servici,iam zis sa lasam pe weekend ca sa ma ajute si el la pregatiri,el s-a suparat.

i-am facut pe plac si a doua zi am fugit ca nebuna sa fac masa mare,iam invitat si pe parintii lui si pe ai mei plus finii.

el a venit de la servici cind trebuiau sa apara oaspetii si eu l-am certat ca nu a venit mai devreme sa ma ajute.

eram suparata,au venit parintii mei si ai lui.mama lui m-a intrebat de ce sunt suparata si eu iam zis ca nu-i nimic.

atunci mama mea neavind ce face a zis cu nici un rau ca poate trebuia de facut asta intrun weekwnd ca s-o ajute si el la care soacra mea sa aprins.

a stat toata seara suparata.

a doua zi feciorasul venit de la ei a intrat in casa negru de furie zicind ca aseara pa mama lui a luat-o urgenta de la vorbele care i le-a zis mama mea,in fine ne-am certat si el m-a dat afara in plina iarna la 3 noaptea,mi-a reprosat urit de tot ce ii gresisem eu 3 ani in urama,m-a numit cu cele mai josnice cuvint.

am incercat sa-l iert,am ramas la el,dar el brus a inceput sa vina acasa tirziu si sa-i gasesc prezervative in buzunar,a inceput sa se poarte cu mine strasnic de urit.

am plecat de la el si nunta s-a anulat. doua luni nu am fost impreuna,imi trimitea flori la sarbatori ,dar nu voia sa ma intoarca,peste doua luni iar ne-am impacat,imi jura ca nu a vut pe nimeni perioada asta,pina am aflat ca era cu alta femeie inca cind stateam la el

asa,eu in acea perioada nu am iesit deloc din casa si plingeam incontinuu,nu imi venea sa cred ca asta e acel ce ma iubea atit.

dupa asta am inceput sa locuim impreuna cite o luna si doua separat,el a inceput sa umble noptile cu prietenii sa nu ma respecte deloc,sa-mi scoata ochii mereu si sa-mi zica ca parintii lui mereu o sa fie in viata lui si daca nu imi place sa-mi caut altul.

parintii lui continuau sa-i bage in cap ca el trebuie sa bata cu pumnul in masa macar ca deja traia la mine si sa nu-mi deie voie sa am cuvint in casa ca el e barbat.

acum iar ne-am despertit pentru ca m-a numit curva deoarece cind incepusem cu el mai aveam pe cineva.mia zis ca eu nu am dreptul sa-i zic nimik de parinti si de prietenii lui si tot asa,el trsieste cum vrea el si eu cuvint mai mult n-o sa mai am.

stau gindesc,sunt eu vinovata,parintii lui sau noi ambii avem o parte din vina?

la cit de mult ma iubea el pe mine si a demonstrat-o nu numai odata acum am impresia ca ma uraste si il irita orice rasuflare de a mea.

in acelasi timp ii e greu si nu poate fara mine ,dar intelege ca cu mine n-o sa poata.

eu simt ca il iubesc si la fel simt ca n-o sa pot cu el asa schimbat,il vreau cel care a fost cinva.

spuneti-mi va rog ce sa fac mai departe ca nu stiu unde sa o apuc.....

Editat de BlueS
Editat cat de cat pentru a fi lizibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"el abia incepea viata, inca nu avuse atit de multe femei ca sa se sature de tot si sa aleaga ceea ce vrea el in viata"

 

Ador fraza asta, este o gandire si conceptie despre viata foarte aparte si cu un scop!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi sunteti semianalfabeti(adica aveti cunoștințe de carte reduse) si va place circul ? Ia repede p-altu', maica, fara barbat nu poti razbi in lumea asta cainoasa. Daca nu gasesti unu' mai bun, stai cu asta, ce sa-i faci acu', doar n-o sa ramai nemaritata.

 

 

 

 

 

:rot:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi sunteti semianalfabeti(adica aveti cunoștințe de carte reduse)

Deci ori si-a luat carnetul auto cu pile, ori are sofior. :doh:

eu eram o fata realizata,cu casa,masina,

...ori are masina de spalat.. :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor

sunt noua pe forum si inca nu prea pricep ,dar as vrea sa va rog sa ma ajutati sa descurc o relatie din care nu mai inteleg nimic

 

 

Buna !

 

Nici eu n-am inteles mare branza ! :pardon:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci un Parastas pe muteste

initiatorul/initiatoarea a postat la misto ca sa inghitim noi galusca.

si eu mi-am pierdut timpul sa citesc de la cap la coada si sa imi dau seama ca e totul bascalie...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

initiatorul/initiatoarea a postat la misto ca sa inghitim noi galusca.

si eu mi-am pierdut timpul sa citesc de la cap la coada si sa imi dau seama ca e totul bascalie...

Nu cred ca e la misto. Prea se simtea suferinta soacrei cum razbea printre randuri. :dwarf:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram obisnuita sa am linga mine un barbat copt si matur, dar asta ma atragea foarte tare si asta imi era straniu ...

 

Te si cred :crazy: pe un picior unu matur, pe altu o fragezime :good: ... pai de aici s-a inspirat compozitorul cand a scris cantecul: Marioara de la Gorj :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata este din Rep. Moldova....

 

Trecand peste aspectul asta, fata, desparte-te de el numadecat, daca nu vrei sa traiesti intr-un iad dupa nunta. Ti-ai pierdut mintile, de te mai gandesti la nunta cu asa om?

Editat de Amarena
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×