Sari la conținut
Forum Roportal
Alexandru9029

Se mai gandeste la fostul ? cum ar trebui sa procedez?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce este durerea ? ...se poate explica in cuvinte ? eu unul am simtit-o de multe ori... Am cunoscut durerea de la o varsta frageda, dar in ultimile lunii am simtit-o mai profund, durerea dragostei. Oare sunt indragostit cu adevarat de aceasta persoana? Oare de cand suntem impreuna m-am schimbat de dragul ei sau doar pentru ca asa am simtit eu nevoia? Ma iubeste ? - cel putin asa imi spune... Sa o cred? Oare il mai iubeste pe fostul ei iubit? Sunt intrebari care nu-mi dau pace. Le aud incontinu... M-am ratacit in mintea mea plina cu fel de fel de scenarii, sau poate gandurile mele negre nu-mi dau pace. Nu pot continua asa, trebuie sa-i vorbesc! Sa clarificam situatia dintre noi inainte de a fi prea tarziu... Stiu...mi-e frica de reactia ei: "Adica eu dau totul pentru relatie si tu imi reprosezi ca ma gandesc la altul!" ...mi-a spus. Pe 14 august am implinit 5 luni de relatie si aproximativ 3 luni de cand locuim impreuna. Imi este drag de ea si i-am demonstrat-o, dar ea uneori se poarta ciudat cu mine, este rece, cade pe ganduri, asulta melodii triste, majoritatea fiind despre fostul, amintiri etc. (ce bine a fost,, pacat ca s-a terminat, inca ma gandesc la tine s.a.m.d.). Sunt momente in care ma gandesc daca nu cunva, noaptea, cand o tin in brate, adoarme cu fostul in gand...cu toate ca pare implinita langa mine, imi zambeste, uneori fals am impresia. Da, sunt o persoana geloasa, dificila pot spune, probabil din cauza faptului ca este prima mea relatie serioasa, in sensul ca imi doresc ceva serios cu ea - asa dorita familie, restul femeilor cu care-am stat fiind mai usuratice, sau cel putin asa le vedeam eu.

Cum trebuie sa procedez?

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin sa nu postez la aria de amor. Si totusi... am o dilema... Dupa cinci luni de relatie cum poti sa te muti impreuna cu cineva?

 

@Alex trebuie sa te vindeci de gelozie si scenarita cronica. nu e imposibil

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand deja sunt 3 in relatie e cam greu... ai gasit ceva concret? sau doar e pura ta gelozie ce-ti joaca farse? daca nu e nimic concret.. gelozia o sa strice tot

Editat de DoarCineva
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum trebuie sa procedez?

 

Simplu, fii cu o treapta mai sus decat fostul. Lasa gelozia deoparte, altfel din cauza ei ii vei face multe reprosuri si nimeni nu le apreciaza, din contra oamenii incearca sa fuga de ele. Deci, daca vrei sa fie numai a ta, ofera-i iubire si caldura, mai multa decat i s-a oferit pana acum.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin sa nu postez la aria de amor. Si totusi... am o dilema... Dupa cinci luni de relatie cum poti sa te muti impreuna cu cineva?

 

@Alex trebuie sa te vindeci de gelozie si scenarita cronica. nu e imposibil

 

o cunosc de 3 ani si asa am simtit amandoi ca ar fi bine sa locuim impreuna, probabil ca eu exagerez...multumesc

 

Simplu, fii cu o treapta mai sus decat fostul. Lasa gelozia deoparte, altfel din cauza ei ii vei face multe reprosuri si nimeni nu le apreciaza, din contra oamenii incearca sa fuga de ele. Deci, daca vrei sa fie numai a ta, ofera-i iubire si caldura, mai multa decat i s-a oferit pana acum.

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o cunosc de 3 ani si asa am simtit amandoi ca ar fi bine sa locuim impreuna, probabil ca eu exagerez...multumesc

 

Eu nu cred ca exagerezi, cand stii ce simti n-are rost sa pierzi timpul. Vezi doar ce faci cu gelozia. Nu te mai intreba daca mai simte ceva pt. celalalt si nu mai construi scenarii pt. ca te otravesti singur. Daca n-ai motive reale sa te indoiesti de ea, cauta sa n-o mai faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati fost prieteni foarte buni inainte de a fi iubiti?

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati fost prieteni foarte buni inainte de a fi iubiti?

nu, am fost seful ei, nu prea ma inghitea, dar am facut o pauzade 2 ani, n-am mai stiut nimic unul de celalat, intre timp am plecat amandoi de la firma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×