Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

De ce spunem nu unei religii unice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Crestinismul, Iudaismul si Islamismul au la baza aceeasi divinitate si acelasi scop final.

De ce nu am trece peste toate barierele si interesela si am adopta o religie unica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crestinismul, Iudaismul si Islamismul au la baza aceeasi divinitate si acelasi scop final.

De ce nu am trece peste toate barierele si interesela si am adopta o religie unica?

pai la baza acestei asa numite religii sta biserica..care ne prin acest fapt ne manipuleaza cum vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poftiim ? :flowers:

 

 

Daca poftesti s-ar putea sa ti se aplece!

Nu inteleg intrebarea.

 

pai la baza acestei asa numite religii sta biserica..care ne prin acest fapt ne manipuleaza cum vrea

 

Sunt de acord cu tine ca biserica manipuleaza.

Dar la baza acestor religii sta Dumnezeu, si are ca scop modelarea spiritului.

Nu spun sa schimbam religiile ci macar sa facem apel la putina toleranta spirituala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crestinismul, Iudaismul si Islamismul au la baza aceeasi divinitate si acelasi scop final.

De ce nu am trece peste toate barierele si interesela si am adopta o religie unica?

pentru ca mandria si dorinta de putere sunt prea puternice in aceasta zona geografica - Asia a facut-o si poate sa o faca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca poftesti s-ar putea sa ti se aplece!

Nu inteleg intrebarea.

Sunt de acord cu tine ca biserica manipuleaza.

Dar la baza acestor religii sta Dumnezeu, si are ca scop modelarea spiritului.

Nu spun sa schimbam religiile ci macar sa facem apel la putina toleranta spirituala.

 

dar dupa ce biblia a ajuns pe paman.ok?

dupa ce a intrat ia in mana oamenilor,ce te face sa crezi ca nu a putut fi modificata??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca mandria si dorinta de putere sunt prea puternice in aceasta zona geografica - Asia a facut-o si poate sa o faca

 

 

Care zona geografica? Intra cumva si Europa aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×