Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Visele si reincarnarea

Postări Recomandate

Credeti in destin sau cum o definiti...? Ati simtit vreodata ca ati retrait un moment anume in viata voastra?

Raspundeti cum vreti, la subiect sau dezvoltat. Astept parerile voastre... :santa2:

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred, oarecum. Eu cred ca fiecare om are un destin, pe care si-l poate schimba dupa bunul plac. Adica, in orice situatie, ni se dau mai multe solutii, iar noi avem posibilitatea de a alege una dintre ele. Singurul destin pe care nu il poti schimba este data la care mori. Poti muri si in somn, ce ti-e scris, in frunte ti-e pus, vorba ceea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am patit de multe ori sa simt ca am mai trecut prin acel moment...si e o senzatie ciudata...poate ca toti avem un destin conteaza ce facem ca sa il meritam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am patit de multe ori sa simt ca am mai trecut prin acel moment...si e o senzatie ciudata...poate ca toti avem un destin conteaza ce facem ca sa il meritam

de-acord cu tine realtv. da, senzatia de deja-vu am avut-o de foarte multe ori....locuri, oameni, situatii...de multe mi s-a parut ca am mai retrait acele momente o data.

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred in destin....intotdeauna am crezut...este de fapt,singurul lucru palpabil in care cred....veti zice...dar ce,destinul e palpabil?eu il pot defini prin El.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place notiunea de karma .

 

( :D :pardon: destin=fatalitate...a alege din mai multe solutii =liber arbitru ... :yes: :crazy: :crazy: ...nici macar nu pot sa citez de ras )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa stiti ca visele in care visezi anumite locuri iar dupa un timp ajungi in acel loc pe care l-ai visat are legatura cu reincarnarea

 

eu am visat extraterestri ...

si nu cred in ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×