Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Remember: Primele jocuri

Postări Recomandate

Ma gandesc ca ar fi interesant daca ne-am aduce aminte de primele jocuri pe care le-am jucat.

 

Civilisation 1 - imi pierdeam noptile cu el, era super fiindca nici un joc nu semana cu celalalt, chiar ma gandesc sa ma mai joc putin Civilisation 3;

 

Dyna - mama ce campionate mai faceam;

 

Doom - De cate ori nu m-au speriat monstrii

 

Mai ziceti si voi ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb si acum prin ce mijloace reusea sa ma tina un joc de o discaeta nopti in sir in fata computerului!

Imi amintesc cu placere de: JILL, DIZZY, WIcaINGS, YAGER, DUNE2.....etc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul timp au aparut tot mai putine jocuri adevarate care sa te tina in fata calculatorului nopti intregi. Eu unul nu m-am mai jucat de cateva luni. Singurele jocuri care m-au mai prins au fost Heroes 4 si Warcraft 3.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu post! :cry:

Draga roportale, daca iti plac tbs-urile cat de cat incearca warlords 4 si daca esti mai "excitat" de rts-uri incearca warlords batlecry 3 pe mine m-au tinut in fata calcului suficient de mult si nu prea sunt in vant dupa strategii militare... mai mult sim-uri economice si de-alea chiar ca nu am mai apucat la ceva fain de cam multisor!

Cat despre jocurile de cand eram pici... eram gamer pe vremea CIP-urilor si bagam ATV simulator si RENEGADE pana mi se reseta CIP-ul ca deh... asa erau! De aceea am si schimbat vreo 3! :dee Sincer nu mie dor de ele... Putine au fost ele care m-au tinut departe de prostii si in fata calcului... LOTUS mortal joc la vremea lui; ar mai fi si Transport Tycoon Deluxe sau Ducae Nucaem prima ver. care am jucat-o in retea la greu. Mai apoi am avut asa de multe joace ca nici eu nu le mai stiu care sunt si care nu! Sincer ma pot declara GAMER de GAMER! Mie imi plac RPG-urile mai mult decat orice si am vazut ca la acest capitol forumul sta "cam prost" :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Primul meu post! :cry:  

Draga roportale, daca iti plac tbs-urile cat de cat incearca warlords 4 si daca esti mai "excitat" de rts-uri incearca warlords batlecry 3 pe mine m-au tinut in fata calcului suficient de mult si nu prea sunt in vant dupa strategii militare...

 

Bine ai venit pe Roportal Optimus!

Voi incerca jocurile care mi le-ai recomandat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caesar 3.....si nu ma plictisesc nici acum  :pe

 

Niciodata n-am inteles cum se joaca caesar 3... mereu am citit instructiunile, am construit fiecare cladire acolo unde mi se spunea, dar tot se prabuseau... asta daca nu veneau invadatorii mai intai si imi daramau ei tot... in schimb, ideea jocului mereu m-a atras...

 

Cat despre primul meu joc, acela a fost StarCraft care ma mai fascineaza si acum, desi n-am mai jucat de ceva timp... dupa aia a venit NFS 2 pe care il consider cel mai reusit dintre toate NFS-urile, apoi Hercules... de curand am inceput sa ma joc si CS care mi se pare cel putin interesant... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×