Sari la conținut
Forum Roportal
Mariana1981

Astept parerile voastre...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:

Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...

Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.

Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.

Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce ar trebui sa faci ? In primul si in primul si in primul rand este sa vorbesti cu el nu sa ne intrebi pe noi. El are 30 de ani, iar tu presupun ca nu esti copila, deci adulta fiind intreaba-l care pare sa fie problema lui acum, de nu mai are sex cu tine. Vezi ce zice. doh.gif

De unde sa stie niste straini pe un forum de ce nu se culca prietenul tau cu tine ? Nici macar un psiholog nu ti-ar putea raspunde in baza informatiilor pe care le-ai dat in mesajul tau. Tot ce vrei primi aici sunt speculatiile unor oameni care habar nu au care e problema voastra sau a lui mai bine zis.

Editat de Naeema
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.

 

 

 

hello Mariana.

Naeema ti-a spus o opinie foarte obiectiva si anume ca ar fi bine sa vorbesti el despre asta nu cu noi. Eu mai completez - nu ii spune ca ai intrebat pe un forum despre problema voastra! S-ar putea sa fie brusc cam suparat! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.

Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?

Va multumesc!

 

 

E posibil sa fi devenit gay si isi doreste o relatie de fatada.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ca si cum as sta ca prostul la o intersectie si as suna-o pe maica-mea. Mama, o iau la dreapta sau la stanga ? Ca eu nu stiu sa citesc indicatoare. Asa au ajuns oamenii din ziua de azi. E atat de trist ca nu poti sa nu regreti societatea asta si ceea ce face ea din om.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand spuneam eu ca tot mai multi oameni din ziua de azi sunt confuzi am fost luata in ras. :D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar ca tipa nu-i confuza si stie foarte bine ce vrea, eu la ea m-am referit cand am facut aluzie la confuzie, e de-ajuns sa citesti ce concluzii trag trag cei care au postat aici si-ti dai seama de asta usor. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care confuzie, ma ? :lol2:

 

La 28 a stiut ca vrea sa i-o traga si la 30 nu mai este sigur daca sa continuie sau nu aventura ?

Hai sa fim seriosi, treaba e cusuta cu ata alba, iar fata de da putine detalii incat nici Bau-Bau n-ar stii ce sa spuna. :D

 

E ca si cum as sta ca prostul la o intersectie si as suna-o pe maica-mea.

 

 

de aia la fiecare intersectie se gaseste cate un agent de circulatie. :D

 

E posibil sa fi devenit gay si isi doreste o relatie de fatada.

 

 

posibil tipu' sa ocupe vreo functie sau o pozitie politica mai deosebita, sa spunem. :D

 

 

dar, tipa da atat de putine detalii incat sa aiba posibilitatea s-o coteasca dupa cum ii convine. :yes:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am dat cu parerea si o solutie ar fi sa ne dea numarul lui de telefon pentru a-l intreba. Macar cu atat o putem ajuta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×