Sari la conținut
Forum Roportal
AlexA2003

Casa de copii Domnesti Ilfov

Postări Recomandate

Salutari la toata lumea,

M-am hotarat sa scriu si pe acest forum ca sa gasesc persoane intelegatoare si dispuse sa ajute intr-un fel sau altul acesti copii abandonati.

Cine are timp de voluntariat e binevenit/a, cei mici din clasa a-I au nevoie de supraveghere la lectii, cei si mai mici(3 anisori) au nevoie de multa atentie si jocuri educative...

Domnesti e foarte aproape de Bucuresti, se ajunge cu un microbuz de la capatul lui 41-Ghencea si un drum dus intors costa 3,00 ron.

Stiu ca sunt putine persoanele care dispun de timp liber, dar poate cine stie.....

Ii mai puteti ajuta si cu lucrusoare pe care nu le mai folositi, carti, jucarii, sau ganditi-va voi cum credeti ca le puteti fi de ajutor prin munca pe care o faceti(servicii gratuite, sponsorizari de tot felul).

Astept sa ma cautati pentru mai multe informatii, intrebari, propuneri...

 

 

O seara buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutari la toata lumea,

M-am hotarat sa scriu si pe acest forum ca sa gasesc persoane intelegatoare si dispuse sa ajute intr-un fel sau altul acesti copii abandonati.

Cine are timp de voluntariat e binevenit/a, cei mici din clasa a-I au nevoie de supraveghere la lectii, cei si mai mici(3 anisori) au nevoie de multa atentie si jocuri educative...

Domnesti e foarte aproape de Bucuresti, se ajunge cu un microbuz de la capatul lui 41-Ghencea si un drum dus intors costa 3,00 ron.

Stiu ca sunt putine persoanele care dispun de timp liber, dar poate cine stie.....

Ii mai puteti ajuta si cu lucrusoare pe care nu le mai folositi, carti, jucarii, sau ganditi-va voi cum credeti ca le puteti fi de ajutor prin munca pe care o faceti(servicii gratuite, sponsorizari de tot felul).

Astept sa ma cautati pentru mai multe informatii, intrebari, propuneri...

O seara buna!

Cu timpul este mai dificil, intr-adevar, dar te-as ruga sa dai mai multe informatii despre adresa sau despre cum putem trimite carti, jucarii, hainute etc.

Multumim pentru initiativa. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg sambata si duminica la ei. Cine e din Bucuresti poate veni doar sa aduca pachetelele dimineata (10-10:30) la microbuz sau poate veni sa ii cunoasca...Fiecare e liber sa aleaga.

Cei care nu sunt din Bucuresti ma pot cauta pe PM ca sa le dau adresa si alte date de contact.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu merg sambata si duminica la ei. Cine e din Bucuresti poate veni doar sa aduca pachetelele dimineata (10-10:30) la microbuz sau poate veni sa ii cunoasca...Fiecare e liber sa aleaga.

Cei care nu sunt din Bucuresti ma pot cauta pe PM ca sa le dau adresa si alte date de contact.

Poti sa dai, te rog, mai multe detalii? Nu cunosc prea bine zona Ghencea.

Stii cum pot sa ajung acolo din zona Cora (Pantelimon)?

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa incerc sa vb cu preotul de aici ,sa roage oamenii care vin la sluja sa doneze hainutze,jucarii etc

singura pb e ca noi suntem in spania ,si deci nu o sa fie ceva rapid,de aceea am rugamintea la tine sa imi dai un id de messenger sau un nr de tel ,ca sa te tin la curent.

si as avea rugamintea la tine ca daca ,rteusesc sa fac ceva ,acele lucruri sa ajunga intr-adevar la copii care au nevoie,nu asa cum am vazut eu cand am fost in ro ,adica :pachetele de dinafara intai se imparteau intre mai mari si apoi resturile se dadeau la ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din Pantelimon...cu metroul poti ajunge pana la statia Armata poporului, si de acolo iei 41 spre Ghencea.

Daca iei autobuz...incearca sa ajungi la Universitate si de acolo iei spre Drumul Taberei 69( ai de mers ceva...)pana cand intersectezi linia lui 41.

 

Nu reusesc sa dau mesaje private :flowers:

 

Pe yahoo poti sa treci la contact direct adresa de mail caitanovici@yahoo.com

Editat de AlexA2003

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din Pantelimon...cu metroul poti ajunge pana la statia Armata poporului, si de acolo iei 41 spre Ghencea.

Daca iei autobuz...incearca sa ajungi la Universitate si de acolo iei spre Drumul Taberei 69( ai de mers ceva...)pana cand intersectezi linia lui 41.

Multumesc pentru raspuns. Chiar cautam pe cineva care sa aiba nevoie de anumite lucruri, nu stiam ce sa fac cu ele. Nu stiu sigur daca reusesc sambata asta, dar eventual iti dau un PM.

Faci o treaba minunata. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am vb azi cu fata de la supermaketul unde ma duc sa cumpar papa,si a zis ca o sa mai intrebe si ea lumea ,si dupa amiaza dc am timp ma duc si la biserici.adresa ta de mail e cea de mai sus,da?ca eu am bagat-o in lista mea de mess,poate reusim sa vb acolo .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum vin de la biserica ,am vb cu cineva de acolo,preotul nu era venit inca ,si maine dim ma duc sa vb direct cu el,dar acel om m-a asigurat dp ce i-am explicat despre ce e vb,ca sigur sunt lucrusoare pt acesti copii.asa ca te rog sa imi dai o adresa de acolo si un nr de telefon ,pt ca o sa am nevoie de niste acte etc ca oamenii care fac aceste donatii sa nu creda ca vreau eu sa fac altceva cu ele .asa se face aici,mi-a zis acel om,asa ca astept informatiile alexA2003.ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×