Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

E mai usor sa parasesti sau sa fii parasit?

Evaluează acest topic

  

12 membri au votat

  1. 1. E mai usor sa parasesti sau sa fii parasit?

    • Sa parasesti
      10
    • Sa fii parasit
      2
    • Nu cunosc ambele ipostaze
      0


Postări Recomandate

E cam comico-dramatic chestionarul asta. :doh: Cum viata nu e roz trebuie sa fii trecut si voi prin relatii care nu au rezistat.

Mi-am pus azi intrebarea asta si ma gandeam sa va intreb si pe voi, eu personal am trecut prin ambele ipostaze: cand esti parasit e o mare lovitura in orgoliu ca doar dragostea inseamna intr-o anumita masura mangaiere de orgoliu propriu, nu-i asa? :P

Cand parasesti te pasc alte sentimente chinuitoare: mila, remuscari, mustrari de constiinta, etc.

 

P.S. Eu am bifat: sa fii parasit.

 

Voi ce parere aveti?

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sentimente pt. persoana respectiva, ambele variante mi se par rele. Din motivul asta n-am bifat nimic.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din motivul asta n-am bifat nimic.

 

De acord, despartirea e la fel de dureroasa indiferent de situatie, evident, cum ai spus si tu, daca exista sentimente.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de rautate (sau nu intotdeauna), motivele pentru care relatiile se destrama sunt foarte diverse, nu?

 

De exemplu...e posibil ca sentimentele sa fii existat la inceput...si apoi sa fii disparut :P

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai bine sa fii urat, prost si sarac, sau frumos, destept si bogat?

Eu am bifat prima....mergand pe premiza ca intotdeauna trebuie sa alegem raul, astfel incat desconsiderarea de sine sa fie deplina.

V-ati prins ca deja promovez dogme crestinesti?

 

Tu de ce ai bifat "sa fii parasit"?

Traiesti iluzia ca orice sut in cur este un pas inainte?!

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai bine sa fii urat, prost si sarac, sau frumos, destept si bogat?

Eu am bifat prima....mergand pe premiza ca intotdeauna trebuie sa alegem raul, astfel incat desconsiderarea de sine sa fie deplina.

V-ati prins ca deja promovez dogme crestinesti?

 

Tu de ce ai bifat "sa fii parasit"?

Traiesti iluzia ca orice sut in cur este un pas inainte?!

:)) da, pe mine suturile ma ambitioneaza, imi zic: o sa-i arat eu baiatului asta care m-a parasit peste cativa ani cine o sa fiu eu si cum o sa regrete (copilaros, stiu) :P

 

Eu am bifat sa fii parasit pentru ca prefer sa am orgoliul ranit decat sa-mi fie mila de cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am bifat sa fii parasit pentru ca prefer sa am orgoliul ranit decat sa-mi fie mila de cineva.

 

Tu mai de invatat cum stau treburile cu emotiile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de rautate (sau nu intotdeauna), motivele pentru care relatiile se destrama sunt foarte diverse, nu?

 

De exemplu...e posibil ca sentimentele sa fii existat la inceput...si apoi sa fii disparut :P

Eu am vrut sa spun ca atunci cand exista sentimente o persoana poate sa se simta la fel de aiurea, sa sufere, mai exact, daca se afla in ambele situatii, nu ma refeream la un comportament rau al parasitorului fata de parasit sau invers.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-apoi, daca nu exista sentimente, fie ca esti intr-o ipostaza sau in cealalta, nu conteaza. Daca intervine orgoliul, inseamna ca-s ceva probleme la bibilica, asta e parerea mea, sorry.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-apoi, daca nu exista sentimente, fie ca esti intr-o ipostaza sau in cealalta, nu conteaza. Daca intervine orgoliul, inseamna ca-s ceva probleme la bibilica, asta e parerea mea, sorry.

Din cate am observat eu, nu exista dragoste in care sa nu intervina si orgoliul personal, ceva de genul: te iubesc (SI) pentru ca ma iubesti.....sunt rare cazurile in care iubesti o persoana care te uraste. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×