Sari la conținut
Forum Roportal
Majer

Ce va place in crestinism ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

enumera un lucru, doua...

Poate impreuna redescoperim crestinismul autentic

Editat de Majer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica a existat inaintea crestinismului. Femeile frumoase au existat inaintea crestinismului. Simbolistica "blandului pastor' este "imprumutata", ca sa nu spun furata din epoca elenistica, de cand era venerat zeul Apollo , traducere - Apollo( soarele) este ca un pastor care mana oile( norii) de pe cer .

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica a existat inaintea crestinismului. Femeile frumoase au existat inaintea crestinismului. Simbolistica "blandului pastor' este "imprumutata", ca sa nu spun furata din epoca elenistica, de cand era venerat zeul Apollo , traducere - Apollo( soarele) este ca un pastor care mana oile( norii) de pe cer .

Oh ! De la Platon incoace nici o idee nu e noua.'' toate-s vechi si noua toate''.

Nici eu n-am zis c-ar fi zece. Dar esti draguta oricum.( si n-am spus asta doar ca sa nu-mi stergi postarea )

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh ! De la Platon incoace nici o idee nu e noua.'' toate-s vechi si noua toate''.

Nici eu n-am zis c-ar fi zece.

 

 

Ce am vrut sa punctez este ca melodia postata de tine nu este specifica sau reprezentativa pentru crestinism. Daca tot ai deschis topic, poate vrei sa vii cu ceva care chiar apartine crestinismului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am vrut sa punctez este ca melodia postata de tine nu este specifica sau reprezentativa pentru crestinism. Daca tot ai deschis topic, poate vrei sa vii cu ceva care chiar apartine crestinismului.

Uite, nu vreau sa ne certam degeaba. Titlul topicului nu este,,Ce are crestinismul original''.

doar chestii care ne plac in crestinism. Cineva ar putea spune : bradutul de craciun!( imi place si mie), insa e clar ca nu e

inventat de crestini ci imprumutat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×