Jump to content
Forum Roportal
Majer

Ce va place in crestinism ?

Rate this topic

Recommended Posts

enumera un lucru, doua...

Poate impreuna redescoperim crestinismul autentic

Edited by Majer

Muzica a existat inaintea crestinismului. Femeile frumoase au existat inaintea crestinismului. Simbolistica "blandului pastor' este "imprumutata", ca sa nu spun furata din epoca elenistica, de cand era venerat zeul Apollo , traducere - Apollo( soarele) este ca un pastor care mana oile( norii) de pe cer .

• Upvote 4

Muzica a existat inaintea crestinismului. Femeile frumoase au existat inaintea crestinismului. Simbolistica "blandului pastor' este "imprumutata", ca sa nu spun furata din epoca elenistica, de cand era venerat zeul Apollo , traducere - Apollo( soarele) este ca un pastor care mana oile( norii) de pe cer .

Oh ! De la Platon incoace nici o idee nu e noua.'' toate-s vechi si noua toate''.

Nici eu n-am zis c-ar fi zece. Dar esti draguta oricum.( si n-am spus asta doar ca sa nu-mi stergi postarea )

• Upvote 1

Oh ! De la Platon incoace nici o idee nu e noua.'' toate-s vechi si noua toate''.

Nici eu n-am zis c-ar fi zece.

Ce am vrut sa punctez este ca melodia postata de tine nu este specifica sau reprezentativa pentru crestinism. Daca tot ai deschis topic, poate vrei sa vii cu ceva care chiar apartine crestinismului.

• Upvote 1

Ce am vrut sa punctez este ca melodia postata de tine nu este specifica sau reprezentativa pentru crestinism. Daca tot ai deschis topic, poate vrei sa vii cu ceva care chiar apartine crestinismului.

Uite, nu vreau sa ne certam degeaba. Titlul topicului nu este,,Ce are crestinismul original''.

doar chestii care ne plac in crestinism. Cineva ar putea spune : bradutul de craciun!( imi place si mie), insa e clar ca nu e

inventat de crestini ci imprumutat .