Sari la conținut
Forum Roportal
tomyblue

Frumoasa si bestia......crezi ca exista asa ceva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

v-ati intrebat de ce fotomodelul ala (nu stiu cum o cheama)circula pe strada cu acel domn....ColumbeaXX...si cate cupluri mai sunt asa....ma tot intreb pana unde duce foamea de bani...?..si faima.............aveti ceva de spus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, "cazul Columbeanu" a fost dezbatut aici, pe topicul 'Pana unde poate ajunge o femeie pentru bani?'. Daca te referi doar la acest aspect, te-as ruga sa continui discutia pe topicul respectiv. Acesta il las deschis numai daca vrei sa abordezi diferentele intre partenerii de cuplu in general.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, "cazul Columbeanu" a fost dezbatut aici, pe topicul 'Pana unde poate ajunge o femeie pentru bani?'. Daca te referi doar la acest aspect, te-as ruga sa continui discutia pe topicul respectiv. Acesta il las deschis numai daca vrei sa abordezi diferentele intre partenerii de cuplu in general.

 

 

Nu cred ca acest topic e similar cu cu cel legat de materialismul care zace in femei.

On-topic:

Hai sa recunoastem ca exista astfel de cazuri, (si invers-frumos langa bestie) fara sa fie implicata problema banilor.Multi isi dau seama dupa un anumit timp ca intr-o relatie durabila, aspectul fizic e situat pe un plan secundar. Plus ca intr-o relatie cu cineva mai putin inzestrat fizic, "rumosul" e mai sigur pe el si are o siguranta mai mare asupra fidelitatii partenerului.

Acest caz se poate observa mai des la barbatii care isi doresc o sotie credincioasa si de casa, muncitoare si devreme in pat.

 

 

v-ati intrebat de ce fotomodelul ala (nu stiu cum o cheama)circula pe strada cu acel domn....ColumbeaXX...si cate cupluri mai sunt asa....ma tot intreb pana unde duce foamea de bani...?..si faima.............aveti ceva de spus?

 

Dar tu te-ai intrebat cate femei l-ar refuza pe domnul Batranel, avand in vedere ca vor circula cu Rolls Royce?

Tu esti contrariat pt ca in Baia Mare, zona Ardealului in mod special,exista alt grad de educatie si femeile au alt tip de personalitate si alte principii in viata.

Vino mataluta la Bucuresti sa vezi penurie de "Monici".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vino mataluta la Bucuresti sa vezi penurie de "Monici".

Hahaha, domnule kosfunny, sunteti ultima persoana de la care as fi asteptat o astfel de afirmatie.

Penurie de materialiste in Bucuresti? Sa inteleg ca ati revenit la sentimente mai bune fata de fetele noastre? :doh: .

Daca n-ati folosit un termen gresit :) :flowers: , e o nota buna pentru dumneavoastra. :doh:

 

Ontopic.

"Foamea de bani" poate merge foarte departe, depinde ce valori iti stabilesti. Totusi, sunt de acord cu domnul kusfunny, nu toate cuplurile aparent nepotrivite sunt formate pe criterii de interes.

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut foarte multe cupluri de acest gen, adica Frumoasa si bestia sau viceversa, dar nu am nici o parere vis-a-vis de acest lucru.

Concluzia este ca: Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intalnesc a tot pasul afirmatii de genul: "Uite ce frumusica e...ce o fi vazut la ala?". Si invers...chiar la fel de mult. Cred ca persoanele care pot scoate pe gurita astfel de "pasarele" dau dovada de superficialitate. Personal prefer un tip mai putin aspectuos, dar care sa fie OM.

 

Exclud partea materiala. Sunt satula de celelalte doua topicuri dedicate in exclusivitate femeilor materialiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca ochii sunt oglinda sufletului.....eu cred in asta......Cateodata nici nu mai e nevoie de cuvinte....simple priviri pot comunica direct cu sufletul.....Exista frumusetea interioara care "iese la suprafata" prin gesturi, cuvinte.............( lista e lunga) :flowers: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
v-ati intrebat de ce fotomodelul ala (nu stiu cum o cheama)circula pe strada cu acel domn....ColumbeaXX...si cate cupluri mai sunt asa....ma tot intreb pana unde duce foamea de bani...?..si faima.............aveti ceva de spus?

Ia mai terminati-va dom'ne cu astfel de comparatii! In 1-ul rand, celebrul om de afaceri, sa fim seriosi, nu arata chiar asa de rau. In al 2-lea rand, poate eu nu cunosc prea bine biografia acestui domn, dar ia intrebati-va, daca omul asta la 20 de ani a fost sarac lipit? Daca pana la varsta de 30 de ani (atunci cand ar tb sa fie viata mai frumoasa) el nici macar nu visa o asemenea tipa langa el? Dar uite ca banii, succesul si faima i-au venit abea la varsta a 2-a... Consider ca foarte bine face "bestia"; isi traieste viata pana la ultima picatura, iar daca, probabil, placerile vietii l-au ocolit in tinerete, macar sa nu-i scape acum, cand chiar "are cu ce"! Chiar le urez SUCCES IMPREUNA! :flowers:

 

v-ati intrebat de ce fotomodelul ala (nu stiu cum o cheama)circula pe strada cu acel domn....ColumbeaXX...si cate cupluri mai sunt asa....ma tot intreb pana unde duce foamea de bani...?..si faima.............aveti ceva de spus?

...poate ca si eu tot pe la 40 de ani o sa am banii lui! Sau macar o sa am foarte multi bani... Ce sa fac?! Sa-mi refuz o placere?!?! Aoleu.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia mai terminati-va dom'ne cu astfel de comparatii! In 1-ul rand, celebrul om de afaceri, sa fim seriosi, nu arata chiar asa de rau. In al 2-lea rand, poate eu nu cunosc prea bine biografia acestui domn, dar ia intrebati-va, daca omul asta la 20 de ani a fost sarac lipit? Daca pana la varsta de 30 de ani (atunci cand ar tb sa fie viata mai frumoasa) el nici macar nu visa o asemenea tipa langa el? Dar uite ca banii, succesul si faima i-au venit abea la varsta a 2-a... Consider ca foarte bine face "bestia"; isi traieste viata pana la ultima picatura, iar daca, probabil, placerile vietii l-au ocolit in tinerete, macar sa nu-i scape acum, cand chiar "are cu ce"! Chiar le urez SUCCES IMPREUNA! :doh:

 

 

...poate ca si eu tot pe la 40 de ani o sa am banii lui! Sau macar o sa am foarte multi bani... Ce sa fac?! Sa-mi refuz o placere?!?! Aoleu.... :x

In primul rand ca e jalnic sa vezi un mos cu o tinara care ar putea sa-i fie nepoata sarutandu-se sau mai demn de plans este sa iti imaginezi ca acel mosneag face si altceva cu respectiva domnisoara.. :flowers:

Bineinteles ca nu ai de unde stii daca la 40 de ani ai sa ai bani foooarte multi cum spui tu. Dar sa fi asa de sigur de ceea ce spui? E ca si cum as spune eu ca Fat-Frumos sigur va veni pe calul lui alb sa ma salveze de la singuratate.. :) :doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand ca e jalnic sa vezi un mos cu o tinara care ar putea sa-i fie nepoata sarutandu-se sau mai demn de plans este sa iti imaginezi ca acel mosneag face si altceva cu respectiva domnisoara.. :)

Bineinteles ca nu ai de unde stii daca la 40 de ani ai sa ai bani foooarte multi cum spui tu. Dar sa fi asa de sigur de ceea ce spui? E ca si cum as spune eu ca Fat-Frumos sigur va veni pe calul lui alb sa ma salveze de la singuratate.. :doh: :doh: :doh:

Heidy, cand spui "mos", intelegi...40 de ani? :x

Cati ani ai , puiule? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×