Sari la conținut
Forum Roportal
Marisol22

Vreau sa ma sinucid

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

i'm confused,and desoriented....i would like to tell somebody what i feel ,but i can't.not because i don't want but i don't have anyone here to talk about my problems with;i just think i need a bit of courage to do what i want to do....to find a way...and just to do it.there's nothing left for me here...just pain and anger and sadness;i need a peacefull place where i cand close my eyes and everything it will go free;i need that....i need a new start,a new chance,and i hope i can have it one day;

the most painfull thing is to know that i have people around me ...or i had .now i am completely alone.i feel so stupid;i don't know why i'm writing this...I just need SOMEONE...someone to care about me;someone true,someone honest.

 

i don't know what to say....but i had this feeling...i want to scream so loud...so everybody can hear..i ...i feel so fuckin' sad..and this feeling just doesn't pass,i don't know what to do anymore...maybe is a deep depression that i have...it started long time ago...when i knew i can't tell to no one what is wrong with me;many times i tryed to show that i need them to be there for me;but sometimes i felt like is not right to make them suffer because of me...so,i end up feeling lonely and sad even when i was laughing or when everything felt like it was all right;now...i just want all this pain and sadness to end...i know it's selfish from me to say that;but i feel like i want to be selfish after all this time when nobody cared about me;i always cared about them,doesn't matter who it was;friend,brother,sister or my parents;i just cared and suffered when they we're sad or they had problems;i tryed to smile and make them feel better;but ...who tryed to do that for me?i never had someone to tell me that it will be ok,or just to be beside me trough this hard times..and that really hurts.i love them,no doubt,i would give my life for them just to know that they are happy..but i'm on the edge now..and i feel that i can jump in the next sec.i know it sounds bad...but it's just they way i feel now..i don't know where to search for help..for a good word,a cheer;no ideea..but what i know for sure is that i want all this to end...as fast as possible..

So,is there another way for me?how i can be happy?

 

P.S.da.sunt romanca si puteam scrie in limba romana.doar ca imi pot exprima mai usor sentimentele cand scriu in engleza;nu este o fita,ci doar o pasiune;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

how i can be happy?

In America they say... get a job.

 

P.S.da.sunt romanca si puteam scrie in limba romana.doar ca imi pot exprima mai usor sentimentele cand scriu in engleza;nu este o fita,ci doar o pasiune;

Emigreaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pot exprima mai usor sentimentele cand scriu in engleza;nu este o fita,ci doar o pasiune;

 

 

Oamenii care inca mai au pasiuni carora le dau curs nu cauta sa se sinucida. Fita nu e faptul ca scrii in engleza, ci amenintatul aiurea cu sinuciderea.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, dar asta este un forum romanesc, in consecinta, userii iti vor raspunde in romana, ca sa nu mai spunem ca poate sunt useri care nu inteleg limba engleza foarte bine.

Reteta pentru fericire nu exista, nu este nimeni fericit tot timpul, ar fi cel putin ciudat sa se intample asa. Fiecare are probleme, majoritatea strang din dinti si merg mai departe si spun eu, e posibil ca problemele multora, sa fie mult mai insemnate ca ale tale.

Vrei sa tipi? Vrei sa te exteriorizezi? Fa-o, nu te opreste nimeni.

Vrei pe cineva cu care sa vorbesti si de care sa te atasezi(reciproc ar fi ideal) iesi si cauta, nu o sa apara nimeni sa-ti spuna ca te-a gasit telepatic. Nu merge, o sa fii dezamagita, o sa-ti fie greu sa treci peste...so what? Nu esti si nici nu o sa fii singura in situatia asta, te descurci, mergi mai departe...asa ca toata lumea.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

So,is there another way for me?how i can be happy?

 

P.S.da.sunt romanca si puteam scrie in limba romana.doar ca imi pot exprima mai usor sentimentele cand scriu in engleza;nu este o fita,ci doar o pasiune;

Si raspunsurile sau sfaturile le vrei tot pe englezeshte sau e ok daca romanimea de pe forum le scrie in limba materna ? Stiu ca nu vor suna asa de cool ca in engleza, dar na...indulge us please... :roll:

 

Sa zicem mersi ca n-are fata pasiune pentru limba japoneza. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

こんにちは!私はあなたが自殺をしないでくださいね!

 

元気づける!

 

はい、私はGoogle翻訳を使用していました。

 

 

とはい、ブルース

  • Upvote 12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ihow i can be happy?

 

P.S.da.sunt romanca si puteam scrie in limba romana.doar ca imi pot exprima mai usor sentimentele cand scriu in engleza;nu este o fita,ci doar o pasiune;

 

 

naspa rau daca pana acu' n-ai reusit sa-ti dai seama.

Si Saharian se exprima mai usor in engleza, doar ca el nu avea ganduri atat de sumbre. :pardon:

 

E offline. Daca s-a sinucis din cauza voastra? :yes:

 

 

poate fi o vrajeala, dar poate fi si real. Cine isi asuma riscul? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Dupa cum zice si userul de mai sus, nu vreau sa-mi asum riscul ca vei face vreo prostie, asa ca o sa binevoiesc sa scriu ceva totusi. Here it găuz:

 

Cati ani ai ? Intreb pentru ca e relevant. Ai zis ca ai nevoie de un nou start in viata. De aia sunt curioasa cata viata ai trait pana acum si ce ai realizat sau nu, de ai nevoie de un nou start.

Care sunt problemele tale sau dilemele existentiale ? Fi mai explicita cu noi, nu asa vaga.

Esti orfana de n-ai pe nimeni ?

Esti trista ca n-ai boyfriend ?

Zici ca nu ai curaj sa-ti pui capat zilelor. Pentru asta nu e nevoie de curaj ci de lasitate. A trai indiferent de ce, ala e curajul.

Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, noi aici pe forum te putem "asculta" adica citi, putem conversa cu tine, oferi sfaturi, pareri, samd, dar...incredere si afectiune poti primi numai in viata reala de la oamenii pe care ii cunosti, nu de la niste straini de pe forumuri care nu te cunosc si care posteaza din anonimat.

Nu ca maybe esti depresata ci cu siguranta esti depresata. doh.gif Prima data descopera motivul pentru care esti asa depresata si trista si angry, si dupa aia intreaba sau intreaba-te daca se poate face ceva si daca vei putea fi fericita. Daca nu gasesti un motiv concret, atunci sunt hormonii care-ti joaca feste si poate ceva dezechilibru chimic la nivelele de serotonin. Consulta un psiholog sau/si psihiatru, poate te lipesti de ceva anti-depresante.

Editat de Naeema
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×