Sari la conținut
Forum Roportal
Indigo 1

Stiinta si tehnica folosite pentru a supraveghea omul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi se pare prea deplasat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare prea deplasat

nu stiai ca viata bate filmul....americanii au deja drone tantar...care cu acul iti iau sange pt analize si tot prin ac iti pot implanta microcipuri de localizare...deci care emit unde radio....si asta e doar ce a rasuflat prin presa...

 

sa nu uitam de asa zisele rapiri ale e.t care de fapt sunt rapiri ale oamenilor guvernelor si care fac teste cu cipuri pe oameni....

 

iar intr-un orasel din franta la un hipermarket deja se fac plati cu amprenta digitala si vor sa extinda sistemul in toata europa...a fost la stiri treaba asta...de aici si pana la a avea un cip in mana nu e mult

 

si la noi la somaj iti iau amprenta si nu iti dau banii decat pe baza de amprenta...zic ei ca nu fac baze de date....dar astea sunt fabulatii....

 

 

deci scumpo/scumpule....azi nimik nu e exagerat....casca ochii si vei vedea in ce lume traiesti..

Editat de andi_
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja folosim calculatoare al caror IP este cunoscut, deja folosim carduri care sunt citite si intra in baza de date la fiecare folosire, deja avem CNP care este citit la fiecare trecere de frontiera, deja exista cartele de acces in institutii, avem telefoane mobile care "spun" cand si cu cine vorbim - ne place sau nu - viata ne este oarecum scanata ori de cate ori folosim aceste tehnologii.

Editat de Indigo 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce spuneti de articolul asta?

 

 

Cred ca nu e mare lucru! Unii dintre noi mai stiu de "moda" matricolei! Cat despre ecusonul cu cip, din cate am citit ramane la latitudinea ei daca il poarta sau nu - i s-a oferit posibilitatea sa mearga la alt liceu sa continue studiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu e mare lucru! Unii dintre noi mai stiu de "moda" matricolei! Cat despre ecusonul cu cip, din cate am citit ramane la latitudinea ei daca il poarta sau nu - i s-a oferit posibilitatea sa mearga la alt liceu sa continue studiile.

Da,dar poate in curand vom fi obligati sa purtam cipuri in mana....daca deja se impun cipuri in ecuson in unele tari

 

Topicul asta mi-a adus aminte de o scena din filmul Minority Report.

Mda...in multe filme sf se promoveaza oamenii care au implanturi cu cip pt a obisnui masele ca asta urmeaza,ca asa va fi viitorul

Editat de lupini
Am şters filmul din citat. De obicei, mesajele care citează filme sau poze, se şterg.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×