Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna la toata lumea,

 

In urma cu aproximativ 8 luni am avut o relatie, totul sa incheiat datorita certurilor dese si in special datorita parintilor EI.

 

Am mai discutat din cand in cand cu ea la telefon, sincer sa fiu mai mult ea ma cautat, dar si cand vorbeam la telefon mai mult ne certam, cate odata EA incepea cate odata EU.

Era o relatie la distanta, circa 200km... In urma cu 2 saptamani, ma sunat din nou, si ma intrebat daca nu vin la un festival care va fii peste 3 saptamani, eu nu i-am spus nici DA nici NU.

Eu oricum eram 100% ca voi merge la acel festival inca de pe atunci, deoarece de 4 ani ma duc in fiecare an , am multi prieteni si rude cu care ma intalnesc la acel festival...si distractie din plin..

Acolo am cunoscut-o si pe EA, sincer sa fiu inca nu mi-au trecut sentimentele fata de EA, dar sunt constient ca intre noi nu mai poate exista nimic, datorita relatie urate care o fost intre noi, si datorita parintilor EI....

Problema e urmatoarea: Cand ajung acolo suta la suta ma voi intalni cu EA, cand am avut ultima conversatie la telefon iar a iesit urat, si i-am spus sa ma lase pentru totdeauna impace si sa isi vada de viata ei , deoarece intre noi nici prietenie nu mai poate fii...

Eu unu nu am sa o bag inseama , nu am sa vorbesc cu ea nimic cand ajung acolo, dar dupa cum o cunosc pe EA , nu se poate abtine si nu am de gand sa ma enerveze si peacolo...

Ea tot a insistat sa ne intalnim, sa ma vada si sa mai povestim, eu unu NU mai doresc, i-am spus de cateva ori GATA INTRE NOI SA TERMINAT, dar nu imi da pace, cateoda mai trimite cate un mesaj, mai ma suna...

Cum as putea face , sa ma lase impace , cand ajung acolo sa treaca pe langa mine ca si cum nu m-ar cunoaste, sincer eu nu mi-as dori asta dar e singura varianta deoarece nu poti avea o discutie normala, dupa care iar ma enervez....Sau mai bine nu ma duc ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea,

Cum as putea face , sa ma lase impace , cand ajung acolo sa treaca pe langa mine ca si cum nu m-ar cunoaste, sincer eu nu mi-as dori asta dar e singura varianta deoarece nu poti avea o discutie normala, dupa care iar ma enervez....Sau mai bine nu ma duc ......

 

Salut!

 

Du-te insotit de o vampa si spune ca e prietena ta. :D

Editat de denied

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Sau mai bine nu ma duc ......

Asta unu la mana.

Doi la mana, nu ii mai raspunde la telefon, la sms, la nimic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Afirmatiile tale sunt foarte contradictorii: pe de o parte spui ca nu vrei sa te sune,sa te caute,sa te intalnesti cu ea,pe de alta parte ii raspunzi la telefon,spui ca inca mai tii la ea si ca in sinea ta nu ti-ai dori,totusi, sa treaca pe langa tine ca si cum nu ai exista.

Adica sunt cam doua parti din tine care sunt in conflict: cea care inca mai tine la ea si nu a terminat,in fapt,cu adevarat relatia (pentru ca aceasta relatie continua sa existe in interiorul tau si constient sau mai putin constient,chiar daca incerci sa fugi de ea si fosta ta prietena simte acest lucru) si mai este partea cealalta,care isi aduce aminte de relatia urata cu fosta prietena,cu parintii ei si care ...se enerveaza.Nu am inteles prea clar care este motivul pentru care tu te enervezi in discutiile cu ea...poate acolo ar fi bine sa vezi cu adevarat ce se intampla,pentru ca se pare ca au ramas lucruri nerezolvate intre voi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica sunt cam doua parti din tine care sunt in conflict: cea care inca mai tine la ea si nu a terminat,in fapt,cu adevarat relatia (pentru ca aceasta relatie continua sa existe in interiorul tau si constient sau mai putin constient,chiar daca incerci sa fugi de ea si fosta ta prietena simte acest lucru)

She smells blood, she's out for blood :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

She smells blood, she's out for blood :evil:

Tu tot nebun ai ramas.Desi trebuie sa admit ca unde ai dreptate, ai.Pai vezi tu inima nu uita asa usor, ce poate uita creierul.Trebuia ca el sa constientizeze ca oricat ar iubi-o pe fata aia, daca relatia ii nesanatoasa pentru amandoi, sa se retraga definitiv.Indiferent de sentimente.

Editat de Corre
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta unu la mana.

Doi la mana, nu ii mai raspunde la telefon, la sms, la nimic.

 

 

 

Ai dreptate, nu am sa mai raspund la sms tel

 

Dar e greu sa nu ma duc cand stiu ce distractie e acolo....singura varianta ar fii sa ma duc insotit si asa 100%, imi va da pace..

 

Afirmatiile tale sunt foarte contradictorii: pe de o parte spui ca nu vrei sa te sune,sa te caute,sa te intalnesti cu ea,pe de alta parte ii raspunzi la telefon,spui ca inca mai tii la ea si ca in sinea ta nu ti-ai dori,totusi, sa treaca pe langa tine ca si cum nu ai exista.

Adica sunt cam doua parti din tine care sunt in conflict: cea care inca mai tine la ea si nu a terminat,in fapt,cu adevarat relatia (pentru ca aceasta relatie continua sa existe in interiorul tau si constient sau mai putin constient,chiar daca incerci sa fugi de ea si fosta ta prietena simte acest lucru) si mai este partea cealalta,care isi aduce aminte de relatia urata cu fosta prietena,cu parintii ei si care ...se enerveaza.Nu am inteles prea clar care este motivul pentru care tu te enervezi in discutiile cu ea...poate acolo ar fi bine sa vezi cu adevarat ce se intampla,pentru ca se pare ca au ramas lucruri nerezolvate intre voi.

 

Motivul este felul ei de a comunica, comunicam ok, dupa care incepe sa faca misto, bine inteles ca nici eu nu pot sa trec cu privirea peste si incep si eu sa o iau la misto, dupa care incepe scandalul, reprosuri si multe altele...

I-am spus de nenumarate ori , cand va inceta mistoul si va stii sa vorbeasca normal, atunci voi discuta si eu normal, si daca nu ii convine sa nu ma mai caute...

4 zile e liniste si pace, dupa care iar imi trimite un sms, in care imi scrie ca ii e dor de mine, sau ca se gandeste la mine...iar raspunsul meu este...iar ai chef de misto????De circa 4 luni tot asa e....

 

In legatura cu ceea ce ai spus tu, ai dreptate o parte din mine NU O MAI DORESTE, iar CEALALTA INCA SE MAI GANDESTE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×