Sari la conținut
Forum Roportal
Jarvan

Absentele la liceu

Postări Recomandate

Sunt elev la liceul ,,X'' in clasa a XI-a si pe semestrul intai am avut multe absente.Diriginta a reusit sa motiveze si am trecut,

acum pe semestrul 2 am la fel vreo 40-50 de absente, directoarea e o nebuna si diriginta spune ca nu prea are cum sami motiveze iara tot.

Sunt la un liceu destul de bun unde se cauta loc si nu as vrea sa fiu dat afara.

 

Ce as putea face?Eu am mai lipsit in zilele cand ma simteam rau si foarte obosit, dar mi-e rusina sa ma tot duc mereu la medic.Cele 7 zile le-am epuizat.Ce solutii sunt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..... directoarea e o nebuna ....

 

 

de ce e directoarea nebuna ca tu ai foat obosit sa dai pe la liceu !!?? :crazy:

 

Ce as putea face?Eu am mai lipsit in zilele cand ma simteam rau si foarte obosit, dar mi-e rusina sa ma tot duc mereu la medic.Cele 7 zile le-am epuizat.Ce solutii sunt?

 

de ce nu ti-ai pus intrebarea asta inainte sa absentezi !! si de cand e o rusine sa te duci la doctor cand esti bolnav ? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

directoarea e o nebuna

Da vina pe...da vina pe... :roll:

Ce as putea face?Eu am mai lipsit in zilele cand ma simteam rau si foarte obosit, dar mi-e rusina sa ma tot duc mereu la medic.Cele 7 zile le-am epuizat.Ce solutii sunt?

Ciudat...eu stiam ca ai dreptul la 3 zile pe semestru, nu la 7; ma rog, poate-i altfel acolo.

Nu prea ai ce sa faci; iti asumi responsabilitatea. Parintii ce zic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce solutii sunt?

Sa vorbesti cu parintii si de manuta sa mergeti la directoare si diriginta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are ce sa imi dea pentru oboseala,ca am fost mai demult si am zis.Pot sa dorm si 24 de ore,tot extenuat ma simt.

Directoarea e prea batuta in cap ca sa faca ceva, si oricum mereu cauta pretexte sa mai dea pe cineva afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are ce sa imi dea pentru oboseala,ca am fost mai demult si am zis.Pot sa dorm si 24 de ore,tot extenuat ma simt.

Directoarea e prea batuta in cap ca sa faca ceva, si oricum mereu cauta pretexte sa mai dea pe cineva afara.

 

nu are ce tratament sa-ti dea!!?? e hai ca gogoasa mai mare ca asta nu am auzit!

sau nu vrei tu sa recunosti ca pierzi noptile cu jocuri sau pe mess si normal ca apoi esti obosit :stars:

 

cat despre directoare nu mai da vina pe altii pentru ce faci tu ca nu ti-a pus directoarea bariera la intrare sa nu poti intra in liceu! 8) ti-a raspuns si Lirio!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt elev la liceul ,,X'' in clasa a XI-a si pe semestrul intai am avut multe absente.Diriginta a reusit sa motiveze si am trecut,

acum pe semestrul 2 am la fel vreo 40-50 de absente, directoarea e o nebuna si diriginta spune ca nu prea are cum sami motiveze iara tot.

Sunt la un liceu destul de bun unde se cauta loc si nu as vrea sa fiu dat afara.

 

Ce as putea face?Eu am mai lipsit in zilele cand ma simteam rau si foarte obosit, dar mi-e rusina sa ma tot duc mereu la medic.Cele 7 zile le-am epuizat.Ce solutii sunt?

Daca esti bolnav, ai dreptul sa absentezi oricat e nevoie, iar daca esti capabil sa recuperezi vei fi promovat. Insa, fiecare liceu are regulile lui. Pana la urma lipsesti din cauza ca esti bolnav sau doar chiulesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt elev la liceul ,,X'' in clasa a XI-a si pe semestrul intai am avut multe absente.Diriginta a reusit sa motiveze si am trecut,

acum pe semestrul 2 am la fel vreo 40-50 de absente, directoarea e o nebuna si diriginta spune ca nu prea are cum sami motiveze iara tot.

Sunt la un liceu destul de bun unde se cauta loc si nu as vrea sa fiu dat afara.

 

Ce as putea face?Eu am mai lipsit in zilele cand ma simteam rau si foarte obosit, dar mi-e rusina sa ma tot duc mereu la medic.Cele 7 zile le-am epuizat.Ce solutii sunt?

Marea majoritate a elevilor care absenteaza, si nu reusesc sa convinga parintii, profesorii sau directorul ca "are o problema" se considera neintelesi sau ii considera pe ei nebuni sau invechiti. Ce crezi ca s-ar intampla cu parintii tai daca frecvent s-ar simtii obositi si ar merge la servici doar cand ar dori? Ce ai zice tu daca atunci cand tu vii la scoala ai sta degeaba pentru ca d-na X, sau d-nul Y ar fi obositi.

Voi trebuie sa intelegeti ca fiecare trebuie sa respecte regulile si scoala te pregateste pentru viata.

Succes si sper sa iti revii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×