Sari la conținut
Forum Roportal
Paranoid

Misunderstood lyrics

Postări Recomandate

Eu, una, sunt o catastrofa cand vine vorba de descrifrarea versurilor unei melodii, si de cele mai multe ori aflu varianta corecta abia dupa ce se distreaza cineva cu prostia pe care am putut s-o spun :huglove:

 

Beatles - Michelle: in loc de "Michelle ma belle, sont les mots qui vont tres bien ensemble, tres bien ensemble " eu am inteles, si asta de cand aveam 9 ani pana acum cateva luni: "Michelle, my pal, sunday, monday, tuesday wednesday day, wednesday day..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu cauti cu sfintul Google (sau oricare alt motor de cautare) versurile ("lyrics" in engleza + numele cintecului sau/si al formatiei)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu cauti cu sfintul Google (sau oricare alt motor de cautare) versurile ("lyrics" in engleza + numele cintecului sau/si al formatiei)?

nu cu sfantul google, ci cu sfantul yahoo. :huglove: scrii de exemplu: atb ecstasy lyrics si imediat iti gaseste versurile.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu cauti cu sfintul Google (sau oricare alt motor de cautare) versurile ("lyrics" in engleza + numele cintecului sau/si al formatiei)?

daca te intereseaza versurile in mod special, cauti. pana atunci oricum auzi versurile. si mie mie se parea ca Bonnie Tyler spune "it's a hard day" in loc de "it's a heartache". si mai sunt.. cred :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca omu vroia sa ne amuzam reciproc ce prostia noastra. nu cred ca astepta solutii de genu google sau yahoo search.

ma rog...cand eram mic intelegeam "teacher, leave the chitz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, nu cautam versuri, voia sa fie un thread despre versurile intelese gresit, dar se pare ca unii chiar le aud bine, spre deosebire de mine :huglove:

see www.kissthisguy.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, nu cautam versuri, voia sa fie un thread despre versurile intelese gresit, dar se pare ca unii chiar le aud bine, spre deosebire de mine :)

see www.kissthisguy.com

nu, nu esti singura. Nu-mi aduc aminte acum, dar mereu inteleg aiurea, chiar si la piese romanesti! :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt putin off topic.... prietena mea nu intelegea ce spune nebunu ala din reclama de la altex..credea ca balbaie sau eu stiu..si cand ma aude pe mine ca spun "da halatu doamna, cat e halatu" atat ia trebuit o luna de zile ma terorizat pe strada..din 5 in 5 min indiferent unde eram incepea din senin.."da halatu doamna, cat e halatu" :huglove: si eu inteleg multe versuri aiurea se mai intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu intelegeam gresit o gramada de versuri cand eram mai mica.. nu mai tin minte exact care, dar daca imi amintesc revin cu raspunsurile. :)

totusi, trebuie sa spun, ca adesesa, cand aflam "ce spune ala de fapt" , nu imi mai placea melodia, deoarece versiunea mea (cea gresita), imi placea mai mult decat cea reala. si eram dezamagita de versiunea reala.... :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la melodia tubthumping de la chumbawamba, auzeam mereu "I hate No Doubt, but I get over it" si fiind fana ND, eram chiar foarte deranjata de versuri :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×