Sari la conținut
Forum Roportal
Brok3nheart

Nu stiu ce sa fac.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, urmaresc acest forum de ceva timp, dar nu m-am sinchisit pana acum sa-mi fac un cont sau sa intreb pe cineva ceva, acum este momentul.

 

In vara anului trecut am cunoscut o fata, am fost amici vreo 3-4 luni de zile, pana in octombrie cand am ales sa fim impreuna, pot spune ca este singura fata pe care am iubit-o, relatia a fost ok doua luni de zile, cand a ales sa ne despartim deoarece a cautat-o fostul pe care l-a iubit foarte mult, din cele spuse de ea, eu tinand atat la ea am fost ok cu decizia ei, am ales sa ne despartim prieteneste, fara cearta si toate prostiile, au trecut iara aproximativ 2-3 luni, cand m-a cautat sa fim impreuna, eram pe punctul de a o uita dar parca inima imi spunea sa o primesc inapoi si asta am si facut, mi-a plans la telefon mult`mult, mi-a spus ca m-a iubit dar a fost confuza si chestii dinastea, cum ca a gresit cand ne-am despartit si toate cele..., am fost impreuna iara pana acuma, cand brusc mi-a spus ca nu mai putem sa fim impreuna din cauza parintilor ei(desigur, nu cred nici o iota), nu stiu ce sa fac, sunt distrus, oare sunt chiar asa de prost sa isi bata joc de mine si a 2-a oara...? Astazi am aflat ca este cu un alt baiat, am cautat-o sa-mi spuna de ce m-a mintit, mi-a spus ca nu m-a mintit si tot ce a fost intre noi este adevarat si era de asteptat sa-si caute pe alcineva, sa treaca peste, eu i-am spus ca daca o sa mai aiba nevoie de mine candva, sunt aici si sa nu uite ce a insemnat ea pentru mine, deci... chiar nu stiu ce sa fac, cum sa trec peste, nu stiu ce ma doare mai tare, faptul ca si-a batut joc de mine sau ca am crezut si eu ca m-a iubit cu adevarat? :(

 

PS: Eu am 18 ani, ea 17, iubiri adolescentine, bla bla :-)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

PS: Eu am 18 ani, ea 17, iubiri adolescentine, bla bla :-)

 

 

bla..bla!

iti trece pana la 18 si jumate.

Editat de Geo_revigorat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am cunoscut o fata ... ne despartim deoarece a cautat-o fostul ... m-a cautat sa fim impreuna ... am fost impreuna ... nu mai putem sa fim impreuna ... este cu un alt baiat ...

 

Si cate povesti din astea o sa mai ai pana-ti dai seama cum se comporti cu femei :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita de ea, n-are sens sa te gandesti la asta, sa te framanti.

Oceanul e plin de peste, sunt sigur ca vei gasi o persoana buna care sa te iubeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offfff micutul de tine..

 

Sfatul meu e sa ramai asa baiat bun si mai departe..Din cauza unor fete de acest soi, devenite mai tarziu femei de acest soi, baietii devin niste barbati de care ulterior tot femeile se plang..

 

Lasa ca iti trece dezamagirea cu timpul si n-o sa mai suferi din cauza acestei fete. Important este sa-ti pastrezi valorile intacte si sa inveti ca nu se poate cladi nimic pe minciuna. Deci nu are rost sa regreti ceva soldat esecului din fasa.

 

Ce nu te omoara te intareste si fiecare picior in fund e un pas inainte!

 

Deci pana la urma, e de bine! Priveste partea pozitiva a lururilor! :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

PS: Eu am 18 ani, ea 17, iubiri adolescentine, bla bla :-)

 

Nici macar atat, poate doar din partea ta. E clar ca ea se indoaie dupa cum bate vantul. Cel mai sigur esti doar ceva cu care ea se consoleaza in absenta celui "bun". Asa e genul asta spurcat de femei, compara si masoara orice. Pana si marimea de la... pantofi. :) Fii om serios, si las-o sa se joace cu sufletul altora. Daca o mai ierti mult o sa innebunesti langa ea. Nu o mai crede cand iti spune ca te iubeste. E o varza confuzanta in mintea ei. Cauta sa rupi legatura cu ea, definitiv daca poti, sa altfel te va bate la cap in continuu, chiar si ca amici se va tot gandi si razgandi.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o varza confuzanta in mintea ei. Cauta sa rupi legatura cu ea, definitiv daca poti, sa altfel te va bate la cap in continuu, chiar si ca amici se va tot gandi si razgandi.

Si eu cred ca mintea ei e varza, insa nu cred ca-si bate joc cu buna stiinta de el, il face sa sufere pt. ca habar n-are ce vrea si ce simte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca mintea ei e varza, insa nu cred ca-si bate joc cu buna stiinta de el, il face sa sufere pt. ca habar n-are ce vrea si ce simte.

 

Depinde, poate are niste frustrari inconstiente, poate doar nu stie de capul ei, dar oricum ar fi, e limpede ca nu ii pasa de el, din moment ce il foloseste chiar asa. Oricum ar fi, trebuie lasata singura sa-i vina mintea la cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×