Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu m-a interesat foarte mult Mandinga pana acum.Nu imi displaceau, dar nici nu ma omoram dupa ei.Din punctul meu de vedere tot ce era de remarcat in ultimul timp era solista.Tipul de femeie care nu da jos avioane,asta doboara sateliti.Are si voce ceea ce este bine,insa cine mai baga de seama vocea? :crazy:

Au castigat insa concursul de selectie nationala si ne vor reprezenta la Eurovizion 2012 ,asa incat cred ca merita si ei un topic dedicat in care sa le urmarim pentru inceput drumul pana la Baku si ce o sa urmeze acolo.

Despre piesa ce sa zic,are ceva potential,intr-un fel imi place,in altul nu.Daca ne luam dupa primele reactii europene va fi un mare succes.Le place strainilor la nebunie.Ai nostri carcotesc,ba ca este prea comerciala,ba ca este un pic manelizata,ba ca are acorduri plagiate exact cat sa nu poata fi acuzat Costi Ionita dar sa le vedem noi,ba ca este prea departe de spiritualitatea romaneasca si prea aproape de Danza Kuduro si cate altele.Ce este drept dansul ala pe care il pregatesc cei de la Mandinga si care deja este in multe sali de zumba, seamana cu Danza Kuduro-zumba, insa cum eu sunt oleaca fan Danza Kuduro, imi place si Mandinga cu Zaleilah

 

http://www.youtube.com/watch?v=YJNTabkq-R4

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre piesa ce sa zic,are ceva potential,intr-un fel imi place,in altul nu.Daca ne luam dupa primele reactii europene va fi un mare succes.

Mi se pare ingrozitoare (adevarul e ca nici nu am avut rabdare sa o ascult vreodata pana la sfarsit). Nu stiu ce rival al lui Costi Ionita asta zicea ca e o manea stilizata, sau ceva de genul asta. A, nu, "manea dance". Nu stiu prea multe despre manele :D, dar tind sa ii dau dreptate. Voua chiar va place?

 

Anywayz, imi place machiajul solistei. :D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestie de preferinte muzicale.Eu de exemplu sunt fan al baladelor rock,AC/DC de cand ma stiu,Whitesnake intotdeauna, mai nou Hammerfall dar nu imi scuip in san la Zaleilah.Este o piesa foarte buna de club,de youtube si se pare ca astea fac legea si la Eurovision.

In mod normal la reactiile internationale care se intrevad si care o plaseaza deja in primele 5 cu potential de urcare,se pare ca am ales bine piesa care sa ne reprezinte, avand in vedere celelalte optiuni.In urcare este si Costi Ionita,desi nu il sufar de manelist gretos si libidinos ce este, nu pot sa nu remarc ca scoate muzica de clubing hit dupa hit si manageriaza cele mai in voga trupe si solisti romani prestatori de dance comercial.

De ce ingrozitoare? Fetelor sunteti prea drastice! Are toate ingredientele succesului in acest moment: latino-dance cu influente britanice si orientale,adica popcorn-latino dance, acordeon si cimpoi care fac ravagii cand apar,grup multicolor care danseaza bine(adica vor dansa daca vor avea o coregrafie buna) si o solista cu voce(in opinia mea) dar si cu nuri, in opinia galeriei care se ridica in picioare in extaz si face valuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În anii trecuţi, de fiecare dată mi-au plăcut melodiile trimise de România la Eurovision, culminând cu Ovi şi Paula Seling, şi...nu au câştigat.

Anul acesta, melodia nu-mi place, dar poate va câştiga. Oricum, melodiile care câştigă Eurovision nu sunt obligatoriu frumoase, ci aparţin unor naţii care au mai mulţi emigranţi în Europa de Vest, sau sunt foste state iugoslave ori sovietice, sau sunt din grupul scandinavicilor.

 

Deci, nu-mi place Mandinga ! Mă refer la piesă nu la "cântăreaţă", că dacă e să vorbim despe "artistă", schimbăm placa. ^_^

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu stiam ce muzica asculti si m-a mirat cand ai spus ca iti place (ma tot intrebam daca erai cumva sarcastic) Mandinga. Stiu ca i-ai criticat pe RHCP... da' serios acum, iti place mai mult zaleila asta decat un scar tissue?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ce muzica asculti si m-a mirat cand ai spus ca iti place (ma tot intrebam daca erai cumva sarcastic) Mandinga. Stiu ca i-ai criticat pe RHCP... da' serios acum, iti place mai mult zaleila asta decat un scar tissue?

Pai cum sa nu critici RHCP, fara Frusciante? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum sa nu critici RHCP, fara Frusciante? :)

:D

Am ramas oripilata de ce urat a vorbit de ei intr-o postare (ca au o combinatie de stiluri prea diferite, ca rezultatul final e indoielic etc). In schimb lauda Mandinga! :D (care e tot o combinatie de stiluri, asa cum zice el: latino-dance manele cimpoi acordeon etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi critica RHCP si din cauza ca Frusciante isi vindea chitarile pentru o doza, sau pentru ca Anthony n-are permis de conducere.

 

Eu am impresia ca Mandinga a avut o piesa mai proasta decat cea a lui Liviu Guta.

 

Vom reusi prezentam ceva cu adevarat bun la Eurovision, doar dupa ce ne-om uni cu Besarabia si sa facem preselectie doar cu cei de-acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liviu Guta.

in sfarsit am aflat care e prenumele lui Guta!

Nu stiu care e piesa lui Liviu Guta, dar ce poate fi mai rau decat zaleila e melodia asta: "haide haide hai-de, cu-curaj nevasta, haide haide hai-de-danseaza pe masa... printesa inedita, nu te mai rusina, haide nevasta mea etc"

Editat de Hypathia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×