Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Visez cu ochii deschisi , atintiti undeva in viitor , spre un loc cu soare stralucitor , spre un loc necunoscut , spre o lume inchipuita .

Aceste vise imaginare imi aduna in fata ochilor mei impaienjeniti de atea lacri de durere chipul tau ca apoi sa mi-l rapeasca , pierzandu-l undeva departe , departe in undele rotitoare ale amintirilor . Il caut mereu dar intotdeauna mi-e imposibil sa-l gasesc .

Lacrima tacerii se prelinge usor pe obrazul inrosit de atata durere dezlegandu-mi firele incurcate ale gandului .

Lacrimi . Durere . Tacere . Asteptare . Pentru ce atatea ganduri ? Pentru ce atata teama ?

Pentru iubire ? Pentu noi ? Sau poate doar pentu placerea personala a gandului , a inimi , a trupului si a vanitatii .

Nu suntem zei si nici nemuritori suntem simpli oameni facuti in tocmai ca sa greseasca , lucrul care ne tine in viata e unicul lucru divin pe care il avem IERTAREA . O data cu iertarea vin si dragostea si increderea si toate bucuriile unei vieti alaturi de singura persoana iubita !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Visez cu ochii deschisi , atintiti undeva in viitor , spre un loc cu soare stralucitor , spre un loc necunoscut , spre o lume inchipuita .

Aceste vise imaginare imi aduna in fata ochilor mei impaienjeniti de atea lacri de durere chipul tau ca apoi sa mi-l rapeasca , pierzandu-l undeva departe , departe in undele rotitoare ale amintirilor . Il caut mereu dar intotdeauna mi-e imposibil sa-l gasesc .

Lacrima tacerii se prelinge usor pe obrazul inrosit de atata durere dezlegandu-mi firele incurcate ale gandului .

Lacrimi . Durere . Tacere . Asteptare . Pentru ce atatea ganduri ? Pentru ce atata teama ?

Pentru iubire ? Pentu noi ? Sau poate doar pentu placerea personala a gandului , a inimi , a trupului si a vanitatii .

Nu suntem zei si nici nemuritori suntem simpli oameni facuti in tocmai ca sa greseasca , lucrul care ne tine in viata e unicul lucru divin pe care il avem IERTAREA . O data cu iertarea vin si dragostea si increderea si toate bucuriile unei vieti alaturi de singura persoana iubita !!

 

 

Pisycuta, pis, pis, pis si noi ce sa scriem mama la topicul asta? Ne lasi sa ne bagam si noi cu visele noastre sau trebuie sa zicem ceva la ale tale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este un vis ireal!!!

Helooooo!!!!! Sunt sentimente si inca destul de profunde.....

Eu cred ca vrea sa ne transmita printr-un mod poetic, despre iubirea ei si starea ei sufleteasca neanteleasa si la faptul ca suntem oameni si deci fiecare greseste si atunci Iertarea ne readuce bucurie in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:huglove: POVESTEA MEA

 

Hoinaresc pustie in parcul gol si fara grai,lacrimile imi spala obraji inrositi de atata durere care nu mai vrea sa plece, s-a instalat in sufletul meu definitiv.Am inceput sa ma satur de ea, pare ca de fiecare data cand cade o lacrima se hraneste cu ea crescand distrugandu-ma pe dinauntru,lasandu-ma ca o ruina a unei cetati dupa razboiul aprig a doua popoare.O masca a ceea ce o data am fost,am ramas, atat doar o bucata de plastic uitata intr-un colt rece si pustiu de vreo printesa hotarata ca la balul de anul viitor sa aleaga alt costum pentru a uimi pana chiar si oglinda, prietena ei cea mai buna.O farama din trecut sau poate un puzle invechit de vreme, care n-a fost niciodata descoperit in intregime nici chiar de marile genii ale lumii.O cifra care poate o data descoperita rezolva insusi ecuatia vietii.

Asta am fost sau poate mai sunt eu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicutzo,ai mai deschis un topic cu aceiasi tema si tot nu ne-ai zis ce-ai patit. Pentru nararea ideilor exista jurnalul,daca vrei sa te ajutam zi-ne ce-ai patit.

Daca ai uitat unde e vechiul topic,il gasesti aici

 

Pupici :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×