Sari la conținut
Forum Roportal
Nil31

Am probleme...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare. Ma numesc N.I.L. si am 29 de ani. Am unele probleme in relatia mea si chiar nu mai stiu ce sa fac... si am zis sa scriu si aici, sa vad ce raspunsuri primesc.. daca primesc.

Am o relatie cu o fata, de 4 ani si cateva luni, si ea, are 2 copii, dintr`o relatie anterioara. Ideea e ca, la inceput, printre altele, ea mi`a spus ca si`ar dorii de la mine, sa fac unele chestii, pe care eu la mom. respectiv, nu le faceam... in casa. Cu timpul, pt. a o vedea implinita, am inceput sa fac ABSOLUT TOT ceea ce si`a dorit vreodata de la mine. Totusi, exista o problema destul de mare. Traim intr`o tzara, unde se gaseste foarte greu de munca si eu nu reusesc sa`mi gasesc ceva stabil de 4 ani. Sa fiu mai explicit, ea era din alt oras, si in momentul in care ne`am cunoscut, eu aveam contract fix, si o munca bine platita, dar ca sa fim impreuna, mi`am dat demisia si m`am mutat la ea, ca altfel, n`am fii putut fi impreuna si de atunci, nu reusesc sa mai gasesc ceva.

Revin la problema, si va spun ca ea munceste si castiga foarte bine. Ideea e ca in afara ca nu am de munca, FAC ABSOLUT TOT ce si`a dorit sa fac in casa (gatesc si curatzenie) si in relatie si tot nu merge. Orice as face, ne certam destul de des, iar viatza sexuala, din pct`ul meu de vedere, e groaznica. Imi poate da cineva un sfat ?.. sau mai multe... Multzumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu am inteles care e cauza schimbarilor? faptul ca tu nu ai un post de munca stabil cu un venit stabil?

Editat de Aseneth
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..trebuie sa faci tot in casa si sa ai si serviciu, macar fii femeie pana la capat ....altfel esti doar menajer?,bucatar si astea costa..apropo, ai putea sa-i ceri sa te plateasca pentru ce faci, asa ar fi echitabil :roll:

Editat de Salvie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...ea mi`a spus ca si`ar dorii de la mine, sa fac unele chestii, pe care eu la mom. respectiv, nu le faceam... in casa.

...... ea era din alt oras, si in momentul in care ne`am cunoscut, eu aveam contract fix, si o munca bine platita, dar ca sa fim impreuna, mi`am dat demisia si m`am mutat la ea, ca altfel, n`am fii putut fi impreuna si de atunci, nu reusesc sa mai gasesc ceva.

....si va spun ca ea munceste si castiga foarte bine.

 

Sa credem ca ai renuntat tu la un job "bine platit si stabil, intr-o tara straina, la vreme de restriste ( a se citi criza financiara), fara perspectiva altui post, just for love?

 

Da', pana sa nu se sesizeze doamna, de ce erai doar element decorativ ? Credeai ca e suficient genomul 44 + XY?

 

Nu te mai victimiza, Deuce Bigalow ! Mai e si cate un lup mancat de oaie.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai victimiza, Deuce Bigalow ! Mai e si cate un lup mancat de oaie.

 

:rot:

 

 

Ce imi plac fazele astea cand se ia masculul de la o specie agresiva si femela de la o specie neagresiva, pentru a se desemna barbatul, respectiv femeia. Lupul mancat de oaie. Lupul care vaneaza caprioara. Daca nu am mai intoarce atata lucrurile pe dos, berbecul ar fi bagat la colt de oaie, nu de lup, iar lupoaica, nu caprioara, ar fi fugarita de lup. Dar sa-i dam inainte cu expresii din astea, sa li se infoaie penajul.

 

On: s-ar putea ca voi sa nu va intelegeti pt. ca nu va potriviti, nu va iubiti, nu stiti sa comunicati, nu pt. ca tu faci menajul, iar ea castiga foarte bine.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

On: s-ar putea ca voi sa nu va intelegeti pt. ca nu va potriviti, nu va iubiti, nu stiti sa comunicati, ....

 

...sau pentru ca a expirat contractul de prestari servicii...

 

E?

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sau pentru a expirat contractul de prestari servicii...

 

E?

 

Sau pt. ca termenii agreati nu au fost conceputi cum trebuie. Da` hai sa nu mai divagam. Da-i o mana de ajutor baiatului sa isi rezolve problema. Niste tips.

 

Cum era viata sexuala la inceput, initiatorule?

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Traim intr`o tzara, unde se gaseste foarte greu de munca

 

Nu cred ca exista o astfel de tara, cum sa nu-ti gasesti de lucru? :soc:

 

viatza sexuala, din pct`ul meu de vedere, e groaznica.

 

asa este

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica, chiar daca speli vasele impecabil si faci curatenie luna si mancare buna, nesimtita tot nu e recunoscatoare, asta zici?

Ce femeie rea. Cum nu se simte ea implinita cu tine pe post de menajer. :(

Si viata sexuala tot din cauza asta e naspa, eu nici nu stiu de unde mai ai energie, dupa cat muncesti, sa mai faci si sex. Ar trebui sa spui ca te doare capul, sa se invete minte sa te mai trateze ca pe o sluga.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×