Sari la conținut
Forum Roportal
labariciul

O ia Romania in UE in 2007

Postări Recomandate

depinde cum , ca romani demni si nesupusi la nimenea sau ca sclavi pe paminturile natale...?...

supusi ca sclavi.

nu ca acuma, demni ca brazii si ca st

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom intra,vrem nu vrem;reprezentam vreo 20 mil de oameni...pardon...consumatori...

Priviti in jurul vostru...cate fabrici mai functioneaza? dar dupa aderare cate vor fi la standardele cerute de UE?Nu vedeti cum rasar super si hiper-marketurile?Si s-ar putea sa fiti surprinsi ca acelasi supermarket vinde in Romania un produs mai scump aici decat in alta tara UE...

 

Toate tarile care au aderat la UE au acum probleme.

Intrebarea mea ar fi ce alternativa am avea acum?

Nici pe mine nu ma incanta ideea aderarii;pentru ca nu s-a spus nimic despre posibilele probleme ce ar putea aparea .Toti spun ce bine va fi...dar incep sa am mari indoieli!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vom intra,vrem nu vrem;reprezentam vreo 20 mil de oameni...pardon...consumatori...

Priviti in jurul vostru...cate fabrici mai functioneaza? dar dupa aderare cate vor fi la standardele cerute de UE?Nu vedeti cum rasar super si hiper-marketurile?Si s-ar putea sa fiti surprinsi ca acelasi supermarket vinde in Romania un produs mai scump aici decat in alta tara UE...

 

Imi pare rau ca nu stii ca deja sint supermarket-uri unde produsele sint mai scumpe decit in Occident, bineinteles fara nici o alta justificare decit profitul patronului si nestiinta consumatorului....

 

Toate tarile care au aderat la UE au acum probleme.

Intrebarea mea ar fi ce alternativa am avea acum?

Nici pe mine nu ma incanta ideea aderarii;pentru ca nu s-a spus nimic despre posibilele probleme ce ar putea aparea .

 

Te-ai intrebat vreodata de ce toate tarile care au aderat la UE au acum probleme ? Sau crezi ca e doar o intimplare nefericita ? :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ares!

Nu stiu ce as putea spune in legatura cu preturile din tara asta dar mie ...pe zi ce trecemie mai jena si mai sila, ca aici..."totul e posibil"... :salut:

Sa cred ca sunt firme falimentare care incearca sa scape de faliment, si "vaslesc" prin Romania?Sau o simpla ...batjocura comerciala...(nici nu stiu cum sa ma exprim) :P

 

Trist,dar am ajuns sa depindem din multe puncte de vedere de alte tari,Iar bunastarea civilizatiilor occidentale este tinuta clar, prin saracirea,si aducerea la dependenta a acestora, la bunurile detinute si produse de acestea.

Conditiile cerute tarilor ce vor sa adere la UE,sunt departe de a fi indeplinita de multe din tarile fondatoare.Iar cerintele lor,nu pot fi considerate decat o incercare de a lichida concurenta...

Ma rog,as vrea sa fie doar atat,desi mi-e teama ca sunt depasit...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×