Jump to content
Forum Roportal

Rate this topic

Recommended Posts

Asteptam fata aceea care sa ma cunoasca si sa ma iubeasca pentru felul meu de a fi. Apoi am fi plecat amandoi in jurul lumii, pe banii mei desigur. Dar gata, nu exista asa ceva. De maine incep sa imi planific calatoria si ma duc de unul singur. :roll:

Acum calatoria e planificata. Zilele astea am inceput-o. Prima destinatie a fost Barcelona.

Acum calatoria e planificata. Zilele astea am inceput-o. Prima destinatie a fost Barcelona.

Si fata unde e? :unsure:

Barcelona e cel mai frumos oras pe care l-am vazut pana acum. E totul atat de ingrijit, elegant, cu bun gust. Parca tot orasul e un loc de iesit la plimbare. Creeaza un sentiment de relaxare tare placut. Plus ca au si atatea monumente, au si iesire la mare, ai ce face in orasul asta. E la cu totul alt nivel fata de tot ce am vazut pana acum. Celelalte orase europene pe care le-am mai vazut aveau anumite lucruri placute, dar si alte lucruri neplacute. Barcelona mi s-a parut perfect. E asa cum imi imaginam inainte ca ar fi orasele europene.

Barcelona e unul dintre orasele in care as locui. Am inteles ca pe cei mai multi iarna asta i-a luat prin surprindere, ca nu prea au sisteme de incalzire ca pe la noi. Acuma, poate depinde si de situatia financiara a fiecaruia.

De ce lipseste inceputul din topic???

Unde a inceput calatoria? si cat va dura ... destinatia urmatoare???

Calatorie placuta!

De ce lipseste inceputul din topic???

Unde a inceput calatoria? si cat va dura ... destinatia urmatoare???

Calatorie placuta!

Mersi. Nu am astfel de detalii. E planificata doar la modul general, gen: "New York anul asta." Multe lucruri sunt incerte. Poate nici nu voi parasi Europa la urma urmei. Din pacate nu va fi o calatorie din aceea romantica: luat bagaj in spate si umblat continuu cateva luni. Va fi mai mult de genul: stabilit intr-un loc si explorat zona inconjuratoare. Daca totul merge bine, in noiembrie voi fi ajuns pe toate continentele, iar anul se va termina cu revelionul la Hong Kong.

Destinatia urmatoare e Oslo, maine.

Barcelona e orasul meu preferat.

Da, e cu adevarat frumos. Nu ma astept sa mai gasesc vreun oras asa frumos ca Barcelona. Inca nu am vazut orasele cu zgarie-nori, dar pur si simplu nu imi imaginez ca imi vor placea mai mult ca Barcelona. Fireste, fiecare are specificul lui, dar ca atmosfera generala nu imi imaginez ceva mai frumos de atat.

Destinatia urmatoare e Oslo, maine.

Brrrr!!! parca e frig in Norvegia zilele astea inca??? Si mie-mi place ideea de a cunoaste un oras decat de umblat din loc in loc precum camionul UPS sau Federal Express :crazy: