Sari la conținut
Forum Roportal
Ionut.marian30

V-ati criogena animalul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubitorii de animale americani care nu se îndură să-și îngroape prietenii necuvântători îi pot îngheța și menține astfel înfățișarea, contra unei sume de 4.000 de dolari, scrie EDIT. Cum vi se pare ideea? Ați aplica-o si voi in cazul animalului vostru?

Editat de Darianna
scos link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe motanul Himar l-as clona.

Il am de 8 ani si ma gandesc cu groaza ca intr-o buna zi va deceda.

Cine va mai dormi toata ziua in fotoliu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la magazin, pesti gata criogenati, ieftini, la raionul ala...

 

In alta ordine de idei, eu cred ca trebuie, sau e bine, ma rog, sa accepti ciclurile naturale. Moartea e ceva normal, si daca survine, corpul acelei fiinte nu mai are niciun sens sa fie pastrat, si trebuie redat naturii. Inmormantarea, e una dintre caile rezonabile de a face aceasta, dar nu e singura. Dar criogenarea?... Nu, nu as face asta, asta e raspunsul meu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bunica avea o pasare din aceea impaiata pe care o tinea pe sifonier - o luase de la targ si se infoia la tot satul cu pasarea ei, era neagra cu pete mici albe si ochi negri si ciocul galben; mi se parea cea mai urata pasare pe care am vazut-o vreodata; acum cica le criogeneaza ; tot pe acolo este ; mie nu-mi plac chestiile astea moarte prin casa; mai bine cresc un animal viu decat sa am asa ceva in casa 8)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi plac chestiile astea moarte prin casa; mai bine cresc un animal viu decat sa am asa ceva in casa 8)

 

Subscriu. Bunicii mei aveau o gramada de animale impaiate. Unele (o veverita de pilda) cica tinute din atasament. Erau sinistre.

Daca e vorba de atasament, de ce sa nu impaiem si oamenii si sa-i atarnam in cui, ca obiecte decorative. :crazy:

Din fericire astazi exista fotografia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o data s-a dus sa fie dus; trebuie lasat in pace, iar noi ar trebui sa ne amintim intotdeauna de clipele minunate care le-am petrecut cu acel animalut nu sa-l vedem ca acum e o infatisare asemanatoare care sta intr-un singur loc nemiscat, fara viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul animalului? Doamne fere...dar ce am cu el ?:soc:

 

Pe soacra-mea as criogena-o, sa o am tot timpul in vedere. :crazy:

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×