Sari la conținut
Forum Roportal
Sebanton

Problema in dragoste :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut , am deschis acest topic pt a cere niste pareri :(.O sa o iau de la inceput...acum 2-3 luni am inceput sa vorbesc foarte mult cu o colega de clasa de-a mea...am inceput sa o iubesc . I-am spus asta , am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine , si a zis ca nu vrea , pt ca suntem colegi de clasa ,dar daca se muta la alt liceu s-ar putea .Totul mergea bine sa zic...imi zicea ca sunt foarte dragut , ca stiu sa vorbesc , ca sunt genul ei...etc.In vacanta de iarna , i s-a aprobat transferul la alt liceu .Dintr-o data nu a mai raspuns deloc la mesaje , la nimic...si am cerut ajutorul uneia dintre prietenele ei .Pana la urma , intr-o seara , am reusit sa vb cu ea .Mi-a spus ca iubeste pe altcineva , si ca s-a gandit mai bine si nu ne potrivim...dar pana acum a spus ca sunt genul ei .Am intrebat-o cu ce am gresit...si mi-a zis ca am gresit prin faptul ca am fost insistent , in perioada cand nu am vb cu ea...i-am tot dat mesaje .Dati-mi o parere va rog...ce sa fac , sa mai incerc ?o iubesc foarte foarte mult si nu vreau sa renunt...am pus ultima discutie cu ea...poate ajuta la ceva .Sunt pur si simplu dsperat , nu stiu ce sa fac :((.

http://www.gamefront.com/files/21219117/s.txt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut , am deschis acest topic pt a cere niste pareri :(....

.Sunt pur si simplu dsperat , nu stiu ce sa fac :((.

http://www.gamefront.../21219117/s.txt

 

Sa faci nimic,momentan.S-o lasi nitel mai moale, ca daca ai insistat si ai indepartat-o, sa insisti incontinuare e esec garantat.

Fa-ti si tu alta prietena si cand o vei reintalni, nu-i da mare atentie, ca o sa-ti dea ea tie.

Cati ani ai... ca sa stim si noi cam ce sa-ti spunem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offf... la varsta ta o sa ai parte si de esecuri.

fata te-a refuzat politicos prima data. problema e ca tu ai insistat si ai crezut in ceva "ireal"

 

cel mai bun sfat e sa te focusezi pe altceva (pana o uiti) apoi vei gasi fete dragute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa femei si dupa mijloace de transport in comun nu se alearga niciodata , imediat apare alta /altul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa femei si dupa mijloace de transport in comun nu se alearga niciodata , imediat apare alta /altul....

 

La masini exista riscul s-o pierzi pe ultima...yes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a mutat ca sa fim impreuna , s-a mutat pt ca nu ii placea fostul liceu...adica cel la care snt eu acum .

Am 16 ani .daca as incerca sa vb cu ea fata in fata si sa-i mai cer o sansa ?sau sa o las ceva timp si sa ii cer dupa...?

tot ce mi-e frica e cum o sa reactioneze daca o caut iar...

Editat de Sebanton

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×