Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Cosmeticele romanesti vs. cosmeticele straine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum catva timp o prietena mi-a adus din Romania o crema de fata Apidermin Lux cu laptisor de matca si jura ca e cea mai buna crema pe care a folosit-o vreodata. M-a surprins chestia, deoarece ea dadea bani grei inainte pe cele mai scumpe si fandosite cosmetice de fata de la firme costisitoare. Acum zice ca s-a reprofilat pe toata gama de la Apidermin.

Stie cineva ceva despre aceasta firma si crema ? E buna, e facuta fara parabeni, etc ?

 

Daca nu se pune problema costului, ce preferati, cosmeticele made in Romania sau de import ? Argumentati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am lucrat la magazinul naturist multe femei cumparau crema asta. Pentru mine e prea grasa, nu mi se potriveste. Dar erau tipe care in crema asta puneau tot felul de uleiuri, o foloseau ca baza si aveau un ten mama mama. Din cate stiu eu e o crema naturala, dar nu pot baga mana in foc pentru nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam tenul combinat de fel, dar iarna si mai ales de la un timp in general, e cam uscat. Intradevar am vazut ca e foarte grasa crema si se intinde cam greu pe fata, de consistenta ce e. Am decis sa o incerc.

As vrea sa incerc si demachiant, crema de ochi si tonic de fata de la firma asta, daca au.

 

Oare gama pentru ten gras au ? Ca vara e imposibil sa umblu cu crema asta pe fata. Acum iarna mai merge ca e tenul foarte uscat si absoarbe repede, dar la vara sub nici o forma. Simt ca am untura pe fata. :lol:

 

Apropo de produsele Gerovital ce parere ai ? Am vazut ca se gasesc aici la magazinul romanesc si eram curioasa.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi aduc aminte mai era un Apidermin Lux, dar tot asa gras ... Poate or fi facut intre timp si ceva pentru tenul gras de la muma natura.

Hm Gerovital. Gama gerovital face parte din vechiul Elmiplant, daca nu incurc cumva borcanele. Eu nu sunt incantata de Elmiplant, nu sunt suta la suta naturali. Am folosit crema si gel de curatare pentru tenul meu mai gras si mai rau mi-a facut :stars:

 

Firma Vivanatura are diverse produse intre 97%, 95% ingrediente naturale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc Bioten de la Elmiplant, e buna, fara parabeni si nu-i grasa

doar noaptea folosesc crema mai grasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu folosesc nici o crema de fatza si inca n-am folosit decat crema contra soare!!! ca ma ard repede, nu ma bronzez, devin rosu ca racul si ma doare.

Coppertone Sport Sunscreen 50 SPF nu curge in ochi sa usture :cry: e Ultra sweatproof dar si waterproof. Pe mana folosesc creme sa nu-mi crepe pielea. Aici inca n-am vazut cozmerice romanesti, abia este si frantuzesc. Inca n-am riduri ce sa acopar :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea are riduri de la o varsta incolo. Toata. Exceptiie fac copilele, adolescentele, tinerele poate pana in 25-26 de ani si femeile mature alea injectate cu botox de arata ca baloanele umflate sau ca papusile de portelan. Iar crema nu acopera ridurile. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×