Sari la conținut
Forum Roportal
Vasi Vlad

Intre "Inima" si "Minte"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am revenit pe forum sa cer ajutor:

 

Incep prin a spune ca am lasat-o balta cu Alina ( am dat-o in ... ca e un copil, si inca viseaza la cai verzi pe pereti, si nici amicele ei nu prea ii suporta fitzele, acum e amica cu alta cu niste fitze mai mari ca a ale ei dar mai desteapta decat ea :)) pentru ca si aia se dadea la mine numai Alina nu :)) ).

 

Incerc sa nu scriu un roman desi tot un roman as putea scrie, incerc sa scriu pe scurt.

 

V-am spus eu de o amica de a lu Alina care ma ajutat cu Alina. Pe prietena ei o cheama Roxana, e o fata slabutza, cu tupeu, si prietenoasa.

Am ajuns prieten foarte bun cu Roxana, ne intelegem bine, ne simiti bine unul in preajma altuia, si nu ne ferim de la a vorbi lejer unul cu altul (vulgar) fara a ne supara, ba radem :))), si orice conversatie dintre noi e numai rasete si glume. Mie a inceput sa-mi placa de Roxana in ultimul timp si vreau sa fiu impreuna cu ea, am incercat de cateva ori dar tot baga fraza "suntem doar prieteni" de fiecare data, desi ori ma insel eu ori chiar asa e , dar cred ca si ea simte ceva pentru mine si ii este frica, ezita.

Am iesit de mai multe ori la cafea, char aseara am invitat-o la o cafea sa mai incerc poate reusesc ceva, am asteptat-o la Maxi-Taxi ( ea sta la 10km de oras) a coborat din Maxi-Taxi ne-am sarutat dar pe obraz, venise cu surioara ei mai mica si i-am luat un ursulet mic la surioara, si cu o amica de a ei pe care o cunoscusem de la craciun cand le-am adus sa ma colinde. Dar cand sa plecam spre o cafenea , coboara din alt Maxi-Taxi sora mai mare a lu Roxana si le ia acasa :| a luat-o foarte urat de tot " Roxana unde te duci, hai acasa acuma", a tipat la ea in strada :|, nu am stat decat 2 min.

 

Aseara am visat-o pe Roxana ca ma sarutam cu ea langa scoala , dar un sarut atat de lung si cu pofta de spuneai ca ne mancam unu pe altul ;)))). Azi i-am povestit visul si am tot glumit cu ea ca daca visele s-ar implini, iar ea a spus "ca nu se baga pe mine pentru ca deja sa bagat alcineva" am intrebat-o cine si a spus ca amica ei Petronela ( e o fata draguta, mai mare cu un an decat Roxana, e interesanta, sa lasat de scoala pentru ca trebuia sa plece in Italia si nu a mai plecat ) am tot incercat cu Roxana ca daca ar vrea sa se combine cu mine etc dar tot spune " suntem doar prieteni" cred ca Roxana ar vrea sa fim si mai mult si poate ii este frica nustiu, cred ca cu Roxana as avea sanse sa ii schimb parerea , dupa cum vorbeste cu mine si pentru ca stie ca vreau mai mult de la ea si tot ne inteleg foarte bine.

 

Acu is intr-o dilema sa aleg cu "INIMA" sau cu " MINTEA" si nustiu ce sa aleg, pe cine sa ascult, mie frica ca indiferent ce aleg sa nu regret, mie frica ca daca o aleg pe Petronela si nu voi simti nimic pentru ea, sa raman cu gandul tot la Roxana si sa o fac pe Petronela sa sufere. Mie frica ca daca o aleg pe Roxana sa nu regret mai tarziu si Roxana sa nu simta nimic pentru mine. Indiferent de ce voi alege Pentronela tot va suferi, mai putin daca o aleg pe Roxana si mai mult daca o aleg pe ea si relatia nu va merge din cauza mea.

Editat de Amarena
editat injuratura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu simti pentru niciuna nimic..vrei doar o ...cum sa zic, nu prietena, prietene ai...vrei sa te joci de-a dragostea si asta faci....vei ajunge la cerasela si tot asa vei gandi ;)

 

apropo..ai uitat si a 3-a varianta...acum cu aia alegi :roll:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alina nu mai am treaba, nu o mai bag in seama am lasat-o in voia sortii. Pe Roxana o cunosc de 3 luni , si am cunoscut si pe ultimi ei prieteni de cand e la liceu, Roxana are un farmec al ei , Combina inocenta si tupeul foarte bine si suntem acelasi gen, mai cu tupeu, ne place aceasi muzica si gandim 75% la fel, suntem pe aceasi unda :)))). Pe Petronela nu am vazut-o decat de 2 ori nu o cunosc, eu am vazut-o timida si am banuit ceva cand le-am adus sa am colinde ca nu ma scapa din priviri si la cum vorbea cand o intrebam ceva.

Editat de Vasi Vlad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:))) Nu merge cu amandoua, is si prietene si vecine :))) , Daca nu se cunosteau si una era din oras mai mergea :)))

 

Typhon HaHaHA, Inima e Roxana, Mineta e Petronela, Daca ai chef de glume mai bine dute pe alt topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce este Petronela "Mintea" ? :lol: Adica de ce e mai rational sa o alegi pe ea decat pe Roxana care-ti place mai mult ? :lol: Ce minte e asta ? :rot:

 

Apropo, se scrie "DU-TE" si ma duc mah, daca te deranjez :rot:

Editat de Typhon
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×