Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor! de 2 zile sunt cu o prietena care este mult mai mica decat mine (eu am 24 , iar ea 15) si ne intelegem bine. Totusi mama ei este cam dura referitor la modul in care se poarta cu ea (adica nu o lasa prea mult pe strada, o intreaba mereu ce face, pe unde este si cate si mai cate). Vine revelionul si vreau sa-l petrecem impreuna. Bineinteles ca ea i-a povestit mamei sale despre asta, iar aceasta nici nu a vrut sa auda de asa ceva! Voi ce ati face in locul meu?

 

 

Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ea tine la tine, fii si tu intelegator, ca e pe jumatate, copil. Aia nu inseamna ca nu puteti avea o relatie, dar nu ca si cum ai avea cu o femeie in toata firea. Tu ai stiut in ce intri, e o treaba sensibila, acum trebuie sa ii faci fata. Rabdare se cere, in primul rand! Afar' de asta, ea depinde mult de parinti, la varsta ei.

 

Daca iti trebe ceva simplu si la obiect, gaseste-ti si tu pe una cu varsta mai apropiata de a ta. Dar vezi ca daca fata asta deja tine la tine, nu o arunca iute la gunoi, ca ii poti provoca multa suferinta! Ti-a trebuit, acum trebe sa faci fata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca o incerc sa am rabdare cat mai multa, dar daca mama ei se "interpune" intre mn si ea...hhmm p d o parte inteleg din cauza ca ea are doar 15 ani in timp ce eu....dar p d alta parte tinem f mult unul la celalalt si nu vreau sa n despartim din cauza mamei ei...

 

 

cat despre revelion vreau sa.l petrec cu ea oriunde (nu conteaza ca e la mn sau la ea acasa)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va despartiti din cauza mamei ei, ci din cauza ta, la o adica. Tu vrei una sa fie libera, iar ea nu e. Si e normal sa nu fie, la varsta ei, maica-sa nu se interpune, e doar preocupata de siguranta fiica-sii. Va credeti in Romeo si Julieta, un pic asa?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca tineti mult unul la altul, ai rabdare. Revelionul nu e chiar un cap de lume, nu pune si tu orgoliul inainte. Cere-ti voie si tu de la maica-sa sa stai seara putin cu ea, apoi mergi si stai pana dimineata cu cei de varsta ta. E pe jumate copil, dar asta nu inseamna ca nu poate simti ceva pentru tine. Rabdare multa, ti-am spus. Dovedeste ca esti matur, nu numai in buletin, poarta-te ca unul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar p d alta parte tinem f mult unul la celalalt

Eu vad ca fierb hormoni in tine cu gandul la una de 15 ani si ........ este natural chiar daca poate imoral sau ilegal.

Mama ei cum arata?

Poate faceti un Revelion memorabil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... si inca ceva! Te sfatuiesc sa te pui bine cu maica-sa. Cuvantul ei poate face si desface orice! Poarta-te politicos si cu consideratie, daca vrei sa ai ceva viitor cu fata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! de 2 zile sunt cu o prietena care este mult mai mica decat mine (eu am 24 , iar ea 15) si ne intelegem bine. Totusi mama ei este cam dura referitor la modul in care se poarta cu ea (adica nu o lasa prea mult pe strada, o intreaba mereu ce face, pe unde este si cate si mai cate). Vine revelionul si vreau sa-l petrecem impreuna. Bineinteles ca ea i-a povestit mamei sale despre asta, iar aceasta nici nu a vrut sa auda de asa ceva! Voi ce ati face in locul meu?

 

 

Multumesc anticipat!

helloooooooo

 

omule, stii ca la 15 ani, in romania, o persoana este MINORA si abea are carte de identitate?

 

la cea mai mica greseala a ta, dai de belele. si nu mici. si nu putine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cum ai vrea tu sa fie mama ei, nepasatoare ?

daca ti-a placut tipa de 15 ani, suporta consecintele.

ea nu poate avea libertatea de actiune si decizie ca una de peste 20.

 

nu vreau sa n despartim din cauza mamei ei...

 

 

cat despre revelion vreau sa.l petrec cu ea oriunde (nu conteaza ca e la mn sau la ea acasa)!

 

foarte bine, du-te la ea acasa si arata-i mamei ei ca tii la fata ei si merita sa-ti dea credit.

nu-i poti pretinde doamnei sa aiba incredere in tine neconditionat, ea isi apara fiica de potentiali escroci sentimentali .

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×