Sari la conținut
Forum Roportal
Cleo35

Un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna la toata lumea de pe aici.

Am o problema dar nu stiu cum sa incep.Am suspiciuni ca ma inseala.L-am prins acum 4 luni in urma intr-un site in care este de 1 an si jumatate.Normal am intrebat ce cauta acolo si cine sint persoanele.Mi-a spus ca sint fosti/foste colege atit de facultate cit si de servici.OK pina aici toate bune.Problema de ce nu mi-a spus.A zis ca a uitat dar tot timpul se inregistra si cauta alte noi contacte (74 are).Mi-a aratat poze cu citeva colege de facultate,vrind sa-mi probeze ca numele de acolo sint chiar foste colege(nu a putut cu toate sa-mi arate poze ca nu unele nu are).Bun incerc sa cred cu toate ca nu prea am incredere in el ca mai are la activ (sms,telefoane seara la care nu raspundea,e-mailuri scrise la foste iubite),dar dupa lungi discutii a promis ca nu va mai face.Citeva luni s-a tinut de promisiune.dar sa revin la problema actuala.Una dintre poze a fost cam dubioasa,iar el vroia s-a ascunda.Am luat poza si am intrebat:"Ea cine e?"-El:"tot o fosta colega"-Eu:"O ai si pe ea in contacte(contactele din acest site)"-El:"da.";si asa la luat valul si a inceput sa spuna ca invatau impreuna,discutau,se distrau,"eram foarte apropiati".Tot el spune:am cautat-o acum 8 ani in urma (prin tot internetul,in cartile de telefon,etc)si am gasit-o,i-am dat nr.meu,adresa mea de e-mail.Am intrebat:De cite ori te-sunat?-El:"Niciodata"I-am cerut sa renunte la contactul ei(ptr. ca in acel site ai nr.de telefon,adresa,tot despre contactul care l-ai acceptat)dar a luat foc si a spus "renunt la alte 5 dar la ea nu".Normal m-am enervat si i-am zis "atunci ma vei pierde pe mine"-El:"nu te voi pastra si pe tine ca esti a mea dar si pe ea".Eu cred ca ei se vad si in plus ca el mai are sentimente fata de ea.Poza e astfel: "Ea pe balcon cu piciorele pe balustrada,cu o fusta scurta de se vede linia unde se termina pulpa(cu alte cuvinte fundul)si el ii face fotografia din laterala dreapta.Asta m-a facut sa cred ca ei s-au culcat impreuna.El zice ca nu.

Voi ce credeti?Ce ma sfatuiti sa fac?Ce ati face voi in situatia mea?

Sintem de 5 ani impreuna.

Sper ca nu am plictisit pe nimeni.Nu am cu cine sa vorbesc si nu stiu ce sa fac,ma framinta gindul ca si-a intilnit fosta lui iubire.Nu mai sint om sa fac ceva,nu ma gindesc decit la asta.Orice sfat e bine venit.O zi buna la toata lumea si multa fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din toate contactele alea ale lui de fosti "colegi" cate sunt femei ? Daca toate sau majoritatea, atunci ai o problema, zic eu. Ce problema ? Asta stii si tu. Nu ca apelurile si SMS-urile la care nu raspunde seara sau e-mailurile de la foste iubite nu ar fi un semnal deajuns. doh.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sintem casatoriti,dar avem planuri,vise impreuna.Sint 5 ani nu 5 zile.Si crezi ca un certificat e atit de important in final?

Legat de sms-uri,telef.,etc.astea acum nu mai sint ca isi inchide telef. la 7 pe motiv ca nu mai lucreaza si sa nu-l deranjeze clientii;iar in acest site si-a pus telef. de la servici.Acum vreo 2 luni una(care e in acest site) la sunat asa sa vada ce face dar normal la servici.Cind a venit mi-a spus dar nu prea multe ca nu-si mai aminteste.

Ce ma sfatuiti sa fac ,cum sa procedez? Mai e ceva de facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Cleo: nu vad un certificat ca fiind important - eu in nici un caz! Dar poate fi pentru tine. Cand te leaga certificatu, doi copii, si 78500 la banca_casa (in euro)... e mai greu sa ii dai un sut in fund! ;)

 

Pentru inceput, te sfatuiesc sa incerci sa te desprinzi putin de prolema. Ca sa poti judeca clar, normal. Ia mai lasa ceva coleg de servici sa te invite la un suc! Ai grija sa afle si pretenu! Un suc, ce naiba?... Sa scrii impresiile, de dupa eveniment, sa vedem ce facem mai departe.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna sa-l prind in actiune? Esti barbat da-mi un sfat cum ginditii,de ce toate astea? Dovezi am toate e-mailurile din urma la fostele,scrisori ca "as vrea sa ne cunoastem mai bine cu o sticla de vin,te urmaresc pe site de mult si etc."El sustine ca nu s-a culcat cu ea.Dar ce parere aveti voi dupa cum e poza? Sint eu prea cretina? Si acum mai nou si-a schimbat parolele la adresele de e-mail,inaite le aveam.Ce parere aveti de raspunsul lui:"Renunt la altele 5 dar nu la ea" Va rog sa ma ajutati sa gindesc ca nu sint in stare.Pling tot timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dovezi am toate e-mailurile din urma la fostele,scrisori ca "as vrea sa ne cunoastem mai bine cu o sticla de vin,te urmaresc pe site de mult si etc."El sustine ca nu s-a culcat cu ea.Dar ce parere aveti voi dupa cum e poza? Sint eu prea cretina? Si acum mai nou si-a schimbat parolele la adresele de e-mail,inaite le aveam.Ce parere aveti de raspunsul lui:"Renunt la altele 5 dar nu la ea" Va rog sa ma ajutati sa gindesc ca nu sint in stare.Pling tot timpul.

Ai gasit vreodata vreun e-mail scris de el ? Asta ar fi o dovada. Daca el raspunde acelor e-mailuri si mai important, ce anume raspunde, cu toate ca e destul de rau faptul ca el continua sa primeasca astfel de e-mailuri de la femei. Ar fi putut foarte bine sa le spuna ca este intr-o relatie serioasa cu cineva la care tine, ca nu este interesat sa "cunoasca mai bine" pe altcineva, cu vin sau fara, si sa inceteze contactul. Dar nu a facut-o.

 

Nu cred ca e cineva in masura sa-ti spuna ce sa faci. La urma urmei tu esti aia care trebuie sa analizezi lucrurile si sa iei o decizie.

 

Apropo, ce sustine el momentan e apa de ploaie iar faza aia cu "renunt la altele 5 dar nu la ea"...aia a zis mai multe decat putem sa zicem noi toti aici. A spus totul. Pentru mine fraza aia ar fi aprins becul...ce bec...ar fi aprins reflectoarele ca pe stadion la Cupa Mondiala de fotbal.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×