Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Fumatul, betia, desfraul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

(De Petre Popovici)

 

O plăcere e FUMATUL Se fumează cu tutun, cu marijuana şi cu alte ierburi sau produse chimice. Nicotina din tutun ajunge să pună stăp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

WOW!!!!

Chiar e nevoie de posturi asa lungi?

Crezi ca le citeste cineva?

Si sa stii ca sunt si nefumatori, care nu fac din bautura un sport si cu o conduita normala sexuala care sunt ATEI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar e nevoie de posturi asa lungi?
si eu ma intreb

 

Si sa stii ca sunt si nefumatori, care nu fac din bautura un sport si cu o conduita normala sexuala care sunt ATEI.
de exemplu tata - consider ca tata este cel mai bun tata de pe pamant pentru mine

este ateu in sensul ateismului cu radacini ortodoxe, dar traieste mai aproape de Dumnezeu decat multi care se declara credinciosi

tata nu are nevoie de o biserica pentru a trai in fata lui Dumnezeu - eu am nevoie

suntem un pic diferiti, dar ne intelegem foarte bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu ma intreb

 

de exemplu tata - consider ca tata este cel mai bun tata de pe pamant pentru mine

este ateu in sensul ateismului cu radacini ortodoxe, dar traieste mai aproape de Dumnezeu decat multi care se declara credinciosi

tata nu are nevoie de o biserica pentru a trai in fata lui Dumnezeu - eu am nevoie

suntem un pic diferiti, dar ne intelegem foarte bine!

 

Tatal tau cred ca este mai degraba "Deist"

Adica crede ca exista "Dumnezeu" dar fara restul povestii cu biserica, biblia si alte alea.

 

Si eu am nevoie de o autoritate mai mare la care sa ma raportez. Daca nu ar exista norme morale ce am face?

Ne-am omora unul pe altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e cam tare:"NU PUNE IN GURA TA BAUTURA ALCOOLICA"!

Tu zici ca Biblia INTERZICE sa bei, de exemplu vin?Eu credeam ca interzice BETIA, nicidecum CONSUMUL bauturilor alcoolice.Ce te faci cu Sfanta Cina?Sau cu medicamentele care contin alcool?

Isus a baut sau nu a baut vin?

 

Insa pentru unii, fiind mai slabi este bine sa se abtina de la a bea alcool!Desi Biblia NU INTERZICE consumul de bauturi alcoolice!

 

Nu cred ca autorul articolului nu ia Cina ,ci cred ca doar sta departe de alcool!

Nu cred ca fragmentul respectiv trebuie scos din context ,ci cred ca trebuie judecat in contextul lui:

"Vai, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca autorul articolului nu ia Cina ,ci cred ca doar sta departe de alcool!

Nu cred ca fragmentul respectiv trebuie scos din context ,ci cred ca trebuie judecat in contextul lui:

"Vai, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×