Sari la conținut
Forum Roportal
centrefolds

The Gathering si Lacuna Coil

Postări Recomandate

Sunt foarte curioasa daca a auzit cineva de trupele astea 2 (mai ales TG) si ce parere au despre ele.

Eu nu pot sa spun decat ca inseamna enorm pentru mine si mi se pare ca vocea Annekei (TG) e cea mai emotionanta si ''haunting'' (cum au spus unii) voce pe care am auzit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am pe calculator ambele formatii,dar spre rusinea mea nu le-am ascultat...

Poate o sa-mi fac niste timp :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lacuna coil sunt as spune mediocri, nu aduc nimic nou. in schimb the gathering sunt una din trupele mele preferate, if then else intra oricand in top 10. si da, anneke, e cred cea mai buna voce feminina din tot ce inseamna rock/metal. de cateva zile am facut o obsesie pentru "in power we entrust the love advocated" de pe tributul lotus eaters dead can dance. cred ca e unul din putinele cazuri in care cover`ul e mai reusit decat originalul. :yahoo:

Editat de trilulilu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as feri de catalogari cand vine vorba de the gathering. nu tare`mi suna a gothic. in fine. mandylion e bunicel, in schimb almost a dance (aka almost a flop) e penibil. + ca vocea e 100% inascultabila. uaii.. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de ele dar nu am ascultat. Sunt ceva rock, nu? Mai precis ce?

Pai sunt gothic rock.Cel putin asa se spune,desi Christina Scabbia (Lacuna Coil) se lauda ca trupa ei e gothic metal.Ma rog,asa o fi.Anyway sunt extrem de melodioase ambele trupe (cel putin asa mi se par mie :doh: ) si implicit ''ascultabile''.

In ceea ce priveste live-urile,Lacuna Coil sunt chiar aiurea,in schimb The Gathering...cu vocea Annekei... :flowers:

 

P.S : Hail to Jim Morrison :bow:

Editat de centrefolds

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Gathering canta pe naiba gothic :spiteful: . Anyway, e o trupa fff reusita versuri minunate, eu una abia astept sa ascult noul album Home. Cat despre Lacuna, hmm, suna destul de dragutz, piesa care imi place cel mai mult ar fi: Heaven's a lie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×