Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

psiholog autorizat, dau sfaturi in orice domeniu. mai in gluma, mai in serios, in final veti ajunge sa stiti ce trebuie sa faceti. asadar nu mai zaboviti si spuneti-mi cu ce aveti nevoie de ajutor.

 

 

phpti8je4am.th.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnul autorizat, ce e mai bine, sa astept sa vina ploaia, sau sa starnesc o furtuna? va multumesc anticipat pentru sfatul dumneavoastra .

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te referi la o problema anume trebuie sa fii putin mai explicita ca sa pot sa te ajut. daca te referi la conditiile meteorologice nu prea ai de ales... nu poti sa starnesti o furtuna, iar de asteptat sa vina ploaia poti sa o faci dar exista si posibilitatea ca cerul sa ramana doar innorat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt momente cand imi este foarte greu sa ma concentrez.

Cand ma uit la un film imi zboara gandurile in alta parte, la fel mi se intampla cand citesc o carte, cand stau de vorba cu cineva, chiar si cand imi pierd vremea pe forum gandurile isi iau zborul.

 

Ce trebuie sa fac pentru a scapa de problema asta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt momente cand imi este foarte greu sa ma concentrez.

Cand ma uit la un film imi zboara gandurile in alta parte, la fel mi se intampla cand citesc o carte, cand stau de vorba cu cineva, chiar si cand imi pierd vremea pe forum gandurile isi iau zborul.

 

Ce trebuie sa fac pentru a scapa de problema asta?

 

in cele mai multe cazuri, lipsa de concentrare apare la persoanele cu hiperactivitate iar aceasta problema sa poate depasi cu tratamente alternative la adulti. facand cateva schimbari in dieta, rutina somnului, exercitiile fizice si activitatile de zi cu zi, pot ajuta foarte mult. daca simti ca nu poti incorpora nici una din tacticile acestea, poti incerca cateva tehnici care totusi pot fi putin mai complicate: meditatie, yoga, tratament cu plante.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tratament cu plante...

 

... etnobotanice

 

nu te mai poţi concentra, dar nici nu-ţi mai pui problema :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×