Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Se mai procedeaza asa in zilele noastre?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acest topic o sa fie pentru a vedea cum, ce , unde, si ce s-a schimbat si ce a ramas la fel in arta sa zicem intanlirilor si relatiilor. Pe scurt, sa vedem ce a ramas si ce nu .

 

Primul lucru , prima intanlire.

 

- prima intanlire , este de obicei plina de emotii in ambele parti.

- o intanlire propriu zisa, este de obicei la un restaurant. Dar mai exista si optiunea " acasa la unul dintre cei doi ". Fiindca sunt baiat, pot sa spun ca daca a-si alege a doua optiune , cel mai probabil a-si gati ceva. Desi , eu habar nu am care e diferenta dintre cutitul de legume si cel de carne sau otetul balsamic de otetul normal. In ceea ce priveste mancarea , nu am nici ce-a mai vaga idee, aici interveniti voi dragi useri. Oricum mancarea difera de la pers. la pers. Din cate stiu eu o fata nu o sa perceapa faptul ca in locul unui restaurant ai ales propria casa , pentru ca vrei sa o duci in pat. Ci , o sa perceapa ca ai vrut sa faci un gest deosebit .

 

Relatia.

 

Am vazut intr-un topic, care zicea ceva de cum sa aprinzi flacara din nou , era ceva de genul ( la fete ) " daca te suna , nu ii raspunde de prima oara , mai lasa-l sa sune de vre-o cateva ori" > asta , pentru mine este pur si simplu stupid. Pentru unii poate ca foloseste , dar pentru mine cel putin asta o sa imi para ca dupa ce o sun de 3 ori imi raspunde parca in sila. Deci mai bine nu . Si aici merge "comunicatia e cheia" , dar merge de minune.

 

Unele relatii pica, doar pentru ca cei doi pur si simplu gasesc mai usor sa se planga prietenilor decat persoanei iubite. Fetele vorbesc despre asta la discutiile lor de fete " girls talk " si baietii , evident la un pahar de bere sau cine stie .

 

Cu relatia o sa vina fluturi cu curcubee, dar si certuri si critici. Cum o sa acceptam fluturii asa o sa acceptam si criticile.

Alta "metoda" pe care am intanlit-o aici pe forum este ca daca cumva relatia in sine si cealalta stiti voi , stagneaza un pic sa "sari" intr-o seara , si sa faceti dragoste. In fine. Dar de ce sa astepti pana stagneaza , si sa sari mai stiu eu unde sa il deranjezi si pe vecinul de la 2. Cand poti pe parcursul relatiei sa faci mici gesturi care sa arate ca stii tu , iti pasa si inca o/il mai iubesti.

 

Din tot ce am scris eu aici, se mai aplica ceva?

oricum, aici putem discuta despre , pai , cam tot ce tine de o relatie.

 

M-a opresc aici , este deja 11:30 seara. Si daca cumva v-a trece prin minte sa intrebati cati ani am , atunci , sa stiti ca am 16.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce? Gest deosebit ? Care?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- o intanlire propriu zisa, este de obicei la un restaurant. Dar mai exista si optiunea " acasa la unul dintre cei doi ". Fiindca sunt baiat, pot sa spun ca daca a-si alege a doua optiune , cel mai probabil a-si gati ceva.

Din cate stiu eu o fata nu o sa perceapa faptul ca in locul unui restaurant ai ales propria casa , pentru ca vrei sa o duci in pat. Ci , o sa perceapa ca ai vrut sa faci un gest deosebit .

 

Din cate stii tu o fata ar percepe o invitatie la cina acasa la tine de la prima intalnire, ca fiind un gest deosebit si nu ca urmaresti masa si patul dupa aceea ? Hmm....interesant. S-or fi schimbat fetele intre timp sau m-am boşorogit eu rau de tot. :lol:

 

habar nu am care e diferenta dintre cutitul de legume si cel de carne sau otetul balsamic de otetul normal.

Cutitul "de legume" este de fapt cutitul normal de cina. Nu se cheama de legume. Cu el se serveste cina. Cel pentru carne (friptura de obicei) este mai ascutit si de obicei are zimţi si mîner negru sau nu, depinde de restaurant. Asta daca te referi la cutite de servit masa la restaurant nu la cele de bucatarie pentru preparat mancarea. Alea sunt alta poveste.

Otetul balsamic este visiniu inchis la culoare. Ala normal este incolor ca apa sau usor galbui. Si mirosurile sunt distincte. Le poti identifica dupa miros chiar daca nu le vezi din sticla. Banui ca asta vrei sa stii nu compozitia chimica a fiecarui tip de otet in parte nu ?

 

Am vazut intr-un topic, care zicea ceva de cum sa aprinzi flacara din nou , era ceva de genul ( la fete ) " daca te suna , nu ii raspunde de prima oara , mai lasa-l sa sune de vre-o cateva ori" > asta , pentru mine este pur si simplu stupid. Pentru unii poate ca foloseste , dar pentru mine cel putin asta o sa imi para ca dupa ce o sun de 3 ori imi raspunde parca in sila. Deci mai bine nu . Si aici merge "comunicatia e cheia" , dar merge de minune.

Depinde. Unora le plac mind games, sa le joace ei sau sa reactioneze la ale altora.

 

Cu relatia o sa vina fluturi cu curcubee, dar si certuri si critici. Cum o sa acceptam fluturii asa o sa acceptam si criticile.

Teoretic suna bine. Practic aproape toata lumea uraste critica chiar daca e facuta cu buna intentie, constructiva. Rareori intalnesti vreo persoana care sa aceepte critica fara a ramane cu resentimente pentru cel ce a criticat. Eu stiu de doi : Gandhi si Jesus. :rot:

 

Si daca cumva v-a trece prin minte sa intrebati cati ani am , atunci , sa stiti ca am 16.

Pe bune ai doar 16 ? Wow. Ma mir. Am citit pe forumul asta mesaje scrise de persoane cu mult mai inaintate in ani, mesaje atat de puierile si stupide care reflectau un mod de a vedea lucrurile si mai stupid, dar tu scrii mai matur decat as fi crezut posibil la 16 ani. Evident ca ai multe inca de invatat dar deocamdata...not bad.

 

PS: Daca faci misto de noi si nu ai 16 ani sa vezi ce bataie iti iei. :bataita:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles cum te-ai gindit tu, la 16 ani, ca vine mindra sa-ti gateasca sau ca iesiti la restaurant !!

 

Pai nu asa se procedeaza la virsta voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stii tu o fata ar percepe o invitatie la cina acasa la tine de la prima intalnire, ca fiind un gest deosebit si nu ca urmaresti masa si patul dupa aceea ? Hmm....interesant. S-or fi schimbat fetele intre timp sau m-am boşorogit eu rau de tot. :lol:

 

 

Cutitul "de legume" este de fapt cutitul normal de cina. Nu se cheama de legume. Cu el se serveste cina. Cel pentru carne (friptura de obicei) este mai ascutit si de obicei are zimţi si m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la 16 ani nu gateam dar nici nu mergeam in restaurante.

imi permiteam sa merg la un film, sala de jocuri, biliard, cofetarie, bodega.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×