Sari la conținut
Forum Roportal
MSilviu

Un sfat mi-ar fi de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor...

 

Sunt cu prietena mea de un an jumate, pana acuma am prins-o de 3 ori cu minciuna. Peste primele doua minciuni am trecut cu vederea deoarece o iubeam foarte mult... Ii tineam cate o morala de 2-3 zile poate observa ca nu sunt prost si poate se va schimba, dar nimic..

Ultima oara am prins-o cu minciuna din nou si peste acest lucru nu pot sa mai trec..Mai exact sunt constient ca mai are o relatie in paralel si sincer sa va spun nu ar avea voie deoarece moral si educativ nu iti permite nimeni o asemenea relatie, deoarece este interzis, doar daca esti o femeie fara personalitate si o femeie foarte usoara te poti cobora la o asemenea relatie.

Nu am mai trecut peste ultima minciuna am rupt orice legatura cu ea, sincer sa va spun ma doare deoarece am investit enorm in aceeasta relatie, visam departe , planuri de viitor...dar in schimb am ramas doar cu un gust amar...

 

Acuma ce nu am inteles eu: Eu de la inceputul relatiei i-am explicat tot ce imi doresc eu si i-am spus daca considera ca nu poate face fata sau nu isi doreste aceste lucruri sa imi spuna.

 

Eu iara de la inceputul relatiei i-am spus daca va veni momentul cand alt ''fat frumos'' ii va iesi in cale si va dori sa incerce sa vina sa imi spuna si din p.d.v. al meu e libera sa mearga sa incerce deoarece nu o pot tine legata de mine...

Ea in schimb nimic, sa complacut cu ideea ca merge si cu mine si cu persoana aialata si sincer sa va spun ala nu poate sa ii ofere mai mult decat un sex bun, altceva el nu poate si daca ar vrea...

Si acuma am aflat ca EA avea o relatie cu respectivul de 3 ani de zile, si eu si restul prietenilor care ia avut inaite eram folositi doar ca paravan sau acoperire, deoarece cum am mai spus mai sus nu ai voie sa ai o relatie cu o asemenea persoana doar daca esti C---A C-----R....

Bine inteles ea neaga tot si ma suna ca disperata dar pt mine a murit , nu am nevoie langa mine de o asemenea persoana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai facut. Casca ochii mai bine, si alta data nu mai ierta nimic. Cine e naiv trebuie sa urmeze dumnezeieste acest sfat : nu ierta absolut nimic. Doar asa poti fi sigur ca nu esti dus de nas. Te mira ca exista asemenea panarame ? E pamantul plin de ele. Lasa-le in voia lor... Inchide-i telefonul in fata, sau schimba-ti numarul. Nu o doare pe ea nici cu spatele, dar ii era mai bine intre 2, ca deh, 2 is mai buni ca unul singur.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu intelegi tu, este ca pe lumea asta exista oameni fairplay ca tine, si oameni mincinosi ca ea.

 

Nu-i nimic, acuma ai aflat, altadata stii.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu prietena mea de un an jumate, ...

 

 

Ai fost partial poate ... insa mi e nu-mi place cuvintul "minciuna" ... fetele sint enigmatice, nu stiu in cate cuvinte i-ai tinut lectia de fidelitate ca ea n-a inteles ce ai spus. Sint fiinte care tot vorbesc insa nu ajunge in urechea celui adresat ca n-ai o cale mai colorata sa pui problema. O fata/femeie NU se opreste la 1 singur barbat sa-i fie fidela cand abia l-a cunoscut, in plus precis ea n-a inteles NIMIC din seriozitatea bolnava cu care tu tratai problema. Cu fortza nu se castiga nimic, altminteri inima de femeie tanara!!! Eu te-as fi inselat cu vreo 20 doar sa vezi ca eu-mi controlez destinul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost partial poate ... insa mi e nu-mi place cuvintul "minciuna" ... fetele sint enigmatice, nu stiu in cate cuvinte i-ai tinut lectia de fidelitate ca ea n-a inteles ce ai spus. Sint fiinte care tot vorbesc insa nu ajunge in urechea celui adresat ca n-ai o cale mai colorata sa pui problema. O fata/femeie NU se opreste la 1 singur barbat sa-i fie fidela cand abia l-a cunoscut, in plus precis ea n-a inteles NIMIC din seriozitatea bolnava cu care tu tratai problema. Cu fortza nu se castiga nimic, altminteri inima de femeie tanara!!! Eu te-as fi inselat cu vreo 20 doar sa vezi ca eu-mi controlez destinul.

 

Nu iti place, dar asa se cheama. Ca la dictionar ! Ascunderea unor fapte, a adevarului. Tot o invocati pe asta cu "erai prea prost ba sa stau cu tine". De ce fac femeile asta ? De ce mint, cand au ocazia sa o rupa si gata ? De ce mai stai si cu unul (care e si prost, handicapat, etc), si cu altul(care uneori e bun si tare)...doar asa sa-i minti pe amandoi ?

 

Sa castigi inima de femeie tanara... :lol: Da' ce se lupta cineva pentru ea ? Trebuie castigata ? Daca intri intr-o relatie, o oferi tu, ca doar suntem oameni seriosi si nu facem jocuri de-astea. Daca stii ca poti rani pe cineva, lasa-l in puii mei in pace. El nu iti face tie la fel, si daca nu poti intelege asta si sa privesti dincolo de egoismul tau, si spui ca mai si iubesti, e trist. Unde o fi Catifea sa vada ea ce inseamna egoism...

 

Sunt de-acord cu tine insa, cand spui ca nu a inteles NIMIC. Da, asa e, nu a inteles NIMIC, si aparent nici tu daca spui o asemenea aberatie. Ce, daca nu inseli nu-ti controlezi destinul ? Iti pune cineva catuse cand intri intr-o relatie stabila ? Sau te forteaza cineva ?

 

Nu frate, tu alegi ! De ce nu va limitati la aventuri daca va trebe asa multa **** ?

 

E nevoie de un prost care sa va stea la dispozitie oricand nu gasiti partide mai bune ?

Editat de Typhon
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Silviule, daca esti sigur ca ai fost mintit, retrage-te, nu mai vorbi cu ea, ignor-o. Nu are rost sa tii mincinosi langa tine. Dar vezi sa nu iti joace cineva feste. Ar trebui sa o faci pe ea sa recunoasca cumva. Adevarul asta nu e asa simplu de aflat, si s-ar putea sa te inseli, totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost partial poate ... insa mi e nu-mi place cuvintul "minciuna" ... fetele sint enigmatice, nu stiu in cate cuvinte i-ai tinut lectia de fidelitate ca ea n-a inteles ce ai spus. Sint fiinte care tot vorbesc insa nu ajunge in urechea celui adresat ca n-ai o cale mai colorata sa pui problema. O fata/femeie NU se opreste la 1 singur barbat sa-i fie fidela cand abia l-a cunoscut, in plus precis ea n-a inteles NIMIC din seriozitatea bolnava cu care tu tratai problema. Cu fortza nu se castiga nimic, altminteri inima de femeie tanara!!! Eu te-as fi inselat cu vreo 20 doar sa vezi ca eu-mi controlez destinul.

 

 

Poate ai dreptate sau poate nu....

 

Daca ai sti cu cine are ea o relatie de 2 ani jumate poate nu te-ai mai gandi la destin...

In legatura cu destinul da tu ti-l controlezi, dar cand cineva te intreaba dupa 3 luni de relatie , daca iti doresti o relatie serioasa si iti explica frumos ca eu asta vreau si asta si asta imi doresc...

Daca nu iti doresti spui in fata ca nu domne , eu mai vreau distractie si veziti de viata ta....eu asa gandesc sau sunt prea prost ca gandesc asa....

Nici decum ca da imi doresc....

 

Si pe langa asta eu i-am mai oferit o alternativa de a pune punct frumos relatiei...putea sa vina sa spuna mai m-am indragostit de x si vreau sa vad cu e cu el....

Sincer iti spun , eu nu ma opuneam ca nu o pot tine legata de mine ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×