Sari la conținut
Forum Roportal
xLolita

Intre 2...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totul a inceput cand m-am transferat. De la inceput baietii din clasa cea noua mi s-au parut super. Felul lor de a gandi ma dadea pe spate. Unul dintre ei in special imi placea foarte mult. Si momentan sunt cu el. Doar ca de cateva zile au inceput ochii sa-mi fuga dupa altul. El e mai retras si probabil de asta nu l-am remarcat de la inceput. Cel cu care sunt e ok dar parca tot la celalalt imi fug ochii mai mult. Vorbim aproape in fiecare pauza si seara jucam sah pe mess.

Sincer as vrea sa ma despart de actualul dar chiar si asa, as parea penibila daca as incerca ceva cu S. si probabil toti ar gandi ca "ii iau la rand". Deasemenea, S. nu pare genul de baiat interesat de fete, lucru care il face si mai greu de abordat din puctul asta de vedere.

Mai e si faza ca actualul nu a facut nimic gresit, ne intelegem bine, si chiar nu inteleg de ce am ganduri din astea, mai ales ca stiu ca nu e ok sa renunt la un baiat pentru altul. Lucrurile de genul mereu se termina prost, cel putin in cazul meu.

As putea ramane prietena cu S. dar mi-ar fi foarte greu sa-mi ascund sentimentele mai ales cat timp sunt cu actualul, plus de asta devine evident. In fiecare ora ma intorc spre banca lui si colega mea de banca a observat chestia asta.

Voi ce ati face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as gandi mai bine la ce vreau. Nu orice inflacarare de moment e dragoste. Dragostea e ceva ce se cultiva in timp, e nevoie sa cunosti pe cineva bine inainte, ca asa dupa 2-3 zile ce stii despre cineva ? Mai nimic...asa ca nu-i de mirare ca faci alegeri gresite. Compatibilitatea nu tine doar cum aratam, cum ne potrivim...in fine, vei constientiza lucrurile astea mai tarziu. Eu cred ca nici pe S. nu il iubesti, la fel cum nici pe actualul nu l-ai iubit. Mai bine asteapta si lasa timpul sa decida. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as gandi mai bine la ce vreau. Nu orice inflacarare de moment e dragoste. Dragostea e ceva ce se cultiva in timp, e nevoie sa cunosti pe cineva bine inainte, ca asa dupa 2-3 zile ce stii despre cineva ? Mai nimic...asa ca nu-i de mirare ca faci alegeri gresite. Compatibilitatea nu tine doar cum aratam, cum ne potrivim...in fine, vei constientiza lucrurile astea mai tarziu. Eu cred ca nici pe S. nu il iubesti, la fel cum nici pe actualul nu l-ai iubit. Mai bine asteapta si lasa timpul sa decida. :)

 

Tu ai vazut ce varsta au? La varsta aia compatibilitatea tine de ce vor ei si se pot razgandi in 10 minute.

 

Dar oricum, nu da vrabia din mana, pentru cioara de pe gard. In sensul ca asigura-te ca nu ramai singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce?

ai semnat vreun contract cu actualul?

 

 

Nu, dar stiu ca vor aparea regrete. Sau cel putin asta am invatat din experiente proprii si din experientele prietenilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

why ?

 

la varsta lor o pauza nu inseamna singuratate - e doar o pauza de reincarcat bateriile si reformatat hardu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dar stiu ca vor aparea regrete. Sau cel putin asta am invatat din experiente proprii si din experientele prietenilor.

 

si de ce ne mai intrebi pe noi daca stii ca o sa apara regrete?

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai vazut ce varsta au? La varsta aia compatibilitatea tine de ce vor ei si se pot razgandi in 10 minute.

 

 

Am vazut, totusi am avut si eu varsta aia, si nu demult. Practic nu trebuie sa te razgandesti in 10 minute. In fond in adolescenta te formezi, si cum te inveti acum, asa vei fi si mai tarziu. Daca omul poate fi un pic mai constient si mai matur decat e, sa incerce. Eu stiu cupluri care sunt impreuna de la 15 ani. Deci, au deja 5 ani impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×