Sari la conținut
Forum Roportal
Cezar-soferul

posta romana nelamurire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate nu postez unde trebuie, altundeva nu se potrivea. peste cateva zile trebuie sa ridic o carte de la posta,daca va veni, faza e ca nu am mai lucrat niciodata cu posta romana, stiu ca trebuie sa merg cu buletinul. cartea imi este livrata pe numele meu la adresa unde locuiesc, dar pe buletin figurez la o alta adresa, de la o casa(unde sta bunica) si cartea imi este livrata pe adresa de apartament. Imi vor da cei de la posta cartea, pe ea e scrisa adresa de apartament, dar eu pe buletin am adresa de casa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa iti dea. Trebuie sa corespunda nume si adresa.

M-as indoi. Eu cand eram student primeam pachete pe adresa de la camin, desi pe buletin aveam alta adresa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca_cartea a fost deja expediata nu mai ai ce face. Ea va fi la un moment dat returnata. Spui sa iti fie trimisa din nou, la adresa din buletin. Sau spui sa aleaga un mod de expediere unde adresa din buletin nu trebuie sa corespunda cu cea de expediere a coletului (ceva door to door).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa intru si sa scriu ca am fost joi sa iau cartea si mi-a dat-o. I-am explicat din prima care e situatia, si mi-a dat-o. dar,la plecare, desi pe buletin si adresa destinatiei sunt aceleasi nume ,acelasi judet si aceeasi localilate, a zis: sper sa nu mai fie cineva cu numele asta..../:) ce sanse sunt ca sa fie doua persoane cu aceleasi nume intr-o localitate asa mica ca Radauti. si foaia aia primita in posta de unde puteam sa o am oare?? Dar na. suntem in Romania, ce sa-i faci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pentru ca suntem in Romania ai primit-o! Bravo, ma bucur. Oricum e bine sa stii si sa nu te expui. Exista modalitati de expeditie care tin cont de asemenea situatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,Oricum e bine sa stii si sa nu te expui. Exista modalitati de expeditie care tin cont de asemenea situatii,, aici nu am inteles ce vrei sa zici, poate sunt eu mai greu de cap..:-??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai se poate declara de la expediere ca adresa destinatarului nu este cea din buletin. Nu vreau sa te induc in eroare, sa intrebi si tu, dar (de exemplu) sistemul door-to-door e asa din cate stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot spuneti voi aici?! Cand faci o comanda, dai adresa de livrare, pe ei (cei la care faci comanda, adica) nu ii intereseaza daca in buletin nu ai aceeasi adresa, asa cum nu ii intereseaza nici pe cei de la posta. Ii intereseaza unde te gasesc, nu care e adresa declarata la fisc sau la evidenta populatiei. Poti sa dai si adresa de la serviciu.

Am avut dintotdeauna o alta adresa, decat cea de expeditie, in buletin si nu am avut nici un fel de probleme cu coletele/scrisorile/alea alea sosite. Si chiar si cand trimiti, poti da o alta adresa decat cea din buletin, important (pentru ei) este sa stie unde sa iti returneze coletul, in caz ca nu a putut fi expediat din cine stie ce motive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×