Sari la conținut
Forum Roportal
Iauitel

Buna seara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam mult de citit, deci cine vrea sa ma ajute e bineventit!

Buna tuturor! Ma numesc Andrei si caut ceva raspunsuri pe care mi-e jena sa le pun cunoscutilor. Problema mea consta intr-o despartie cam de 1 luna, si doresc ceva sfaturi pentru a o re-castiga inapoi. Stiu ca nu e o metoda exceptionala sa intreb pe forum ..Problema este cam asa, dupa o relatie de 2 ani si 5-6 luni ne-am despartit intr-un final. O relatie frumoasa, roz la inceputuri si mici intepaturi la "sfarsituri" Am decis(i-am respectat ei dorinta mai mult) sa ne despartim. Motivul fiind neincredrea noastra, nici eu nu aveam in ea nici ea nu avea in mine. Vb-eam deschis cu ea despre toate "prostiile" aproape orice, ne mai certam din cauza obsesiilor mele de gelos intr-un fel. Adica o controlam non-stop oriunde, oricand tot ce facea. De aceasta problema mi-am dat seama ca nu am procedat corect dar prea tarziu. Nu asta e cea mai mare problema ..problema e din partea sexului. Da! Sexului, si nu ca nu faceam sex ba din contra faceam in fiecare zi ..credeam ca o face sa se simta bine ca are placere! Nu, nu e asa ..pana cand mi-a zis ca acum multi ani, cam cand avea ea 8-9 ani a fost violata in cartierul in care sta ea! Si si-a luat inima-n dinti si nu a mai "putut tine in ea" si mi-a spus. Mi-a spus ca de cand suntem impreuna a facea sex/dragoste cu mine doar ca sa ma simt eu bine, sa nu duc lipsa de nimic. Mi-a spus ca nu mai rezista sa vada "carnaciorul" ca are traume, ca tot acolo se gandea de fiecare data cand ma vedea dezbracat sau aveam contact sexual. Am incercat sa rezolv problema sa mergem la un doctor/psihiatru/psiholo dar nu vrea. Mi-a spus ca doar eu si fostul ei prieten stim. Doar pe noi 2 ne-a avut ca iubiti. Ce vreau eu sa aflu de la voi daca este vre-o rezolvare in problema ei, mi-a spus ca, chiar nu poate sa treaca peste problema ei. Si dupa ce ne-am despartit i-am spus din gluma ca: de cand nu am mai facut sefiind despartit de ea, si suntem "amici acum" ne vedem in fiecare zi) fiind la mine acasa, a inceput sa se dezbrace si sa-mi ofere ce mi-am dorit ca sa zicem asa. Dupa am intrebat-o: tu chiar ai vrut? Ai simtit placare? Mi-a spus ca nu si ca a facut`o pentru mine. Cam asta e povestea mea, va rog sa-mi scuzati gramatica, si app. eu am 21 si ea 25 de ani. Deci vreau sa o ajut sa treaca peste si sa ne iubim iar.

O seara placuta va doresc si nu uitati sa va iubiti partenerii! eu si acuma o mai iubesc

 

LE. Daca nu se intelege ceva si vreti sa ma intrebati sa nu ezitati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e reala motivatia ei. Dar presupunand ca e, vezi daca mai poti ramane cu ea, fara insa a face sex. Dar ma indoiesc ca ea, cu 2 fosti parteneri sexuali constanti la activ chiar are ceva impotriva "carnaciorului". Daca ar avea s-ar cunoaste. De exemplu, nu s-ar uda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-o la psihoterapeut. Crede-ma, da rezultate. Orice viol lasa traume adanci. De asemenea mi se pare foarte ciudat ca spune ca a facut-o pt tine, dupa ce v-ati despartit. Deci, a fost o despartire reala ? Sau doar nu ati mai facut sex ?

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am decis aman2 sa ne despartim. Ne-am despartit si din cauza sexului, faceam sex de 4-5 ori pe saptamana. Aproape de fiecare data mi-a zis sa folosim ulei, o intrebam de ce? si spunea ca ii place mai mult asa. Nu mi-s spus chestia asta pe sfarsitul relatiei, ci dupa 1 an de relatie, cand totul era ok. Tot ii spuneam sa nu ma minta, incontinuu, pana cand intr-o seara steateam pe pat si a inceput sa planga, si atunci mi-a zis ce a patit, mi-a zis cat de mult ghinion poate sa aibe in viata, sorasa e surdo-muta, ea cand a avut 3 ani a scapat bunicasa apa fierbinte pe picioarele ei, care acum' nu arata prea bine, dar am acceptato pentru felul ei de a fi. Incontinuu imi plangea ca nu mai rezista. Si de aceea mi-a spus sa ne despartim pentru ca nu vrea ca eu sa sufar din cauza asta, mi-a zis mai demult ca pot sa ma culc cu altele dar fara sa am sentimente fata de ele, am fost constient ca nu poate sa o duca ea mult, si nu am acceptat. Am incercat sa o conving sa mergem la psihoterapeut dar nu vrea sa mai vorbeasca cu nimeni despre ce a patit, nimeni din familia ei nu stie ..deci nu mai stiu cum sa o ajut. Poate o fata sa treaca peste asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu rabdare si blandete, iubire si stapanire de sine.

Are 25 de ani, si cand sa intamplat a avut vre`o 3..oare ii e mai bine fara mine? Sa fie singura? Trece mai usor? Un psihoterapeut chiar o ajuta? Dar cineva din familie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O ajuta. O poti ajuta si tu, nu trebuie sa o parasesti. De prieteni are nevoie oricine.

 

Ii sunt prieten, ne vedem in fiecare zi. Cu toate ca mi-e greu pentru ca inca mai am sentimente fata de ea, crede-ma ca am incercat si nu stiu cum sa mai incerc. Am vb-it cu ea, am incercat sa`i spun sa uite ce sa intamplat, sa se impace cu ideea, sa mergem la psihoterapeut, sa vorbeasca cu cineva din familie, sa nu e mai gandeasca. Nimic ..nimic ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×