Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este posibil sa iubesti pe cineva fara sa faci sex cu el/ea? Ce parere aveti?

 

Intr-o varianta a legendei despre Tristan si Isolda, se spune ca Tristan s-a nascut din dragostea dintre un barbat si o femeie care si-a ascuns sentimentele pentru el pana in clipa in care acesta s-a aflat pe patul de moarte, pe care a si fost conceput Tristan. Asta ca sa dau un pic de culoare topicului. Oricum, mi s-a parut si frumos si destul de incitant.

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

este asemanator, dar nu identic, deci nu consider ca ar trebui unificate. Topicul acela pune problema relatiei dintre dragoste si sex, in timp ce al meu stabileste o legatura si pune intrebarea daca aceasta este necesara.

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este asemanator, dar nu identic, deci nu consider ca ar trebui unificate. Topicul acela pune problema relatiei dintre dragoste si sex, in timp ce al meu stabileste o legatura si pune intrebarea daca aceasta este necesara.

Intotdeauna am fost de parere ca sexul, ca sa fie mai mult decat sex, vine in completare iubirii.

Dar firesc ca exista si dragoste fara sex. Gandeste-te cum era pe vremuri, cand oamenii faceau sex abia dupa ce se casatoreau. Si chiar daca in multe cazuri nu stiau cu adevarat ce este dragostea, in multe cazuri stiau :)

Editat de stupid_me
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost de parere ca sexul, ca sa fie mai mult decat sex, vine in completare iubirii.

Dar firesc ca exista si dragoste fara sex. Gandeste-te cum era pe vremuri, cand oamenii faceau sex abia dupa ce se casatoreau. Si chiar daca in multe cazuri nu stiau cu adevarat ce este dragostea, in multe cazuri stiau :)

 

Exact.Cand te indragostesti de cineva nu-l iei in pat sa-l testezi si apoi sa-ti confirmi sentimentele.Plus ca, in majoritatea relatiilor sexul nu vine din primele 2 saptamani.Am zis 2 saptamani ca sa nu fiu totusi de moda veche, dupa mine, nu asta e cel mai important intr-o relatie so, nu-i graba.Acum depinde si de circumstante, dar eu cred ca am depasit stadiul anilor 70, cand fiecare, se "cupla" cu oricare.Mi se pare stupida gandirea de a face sex doar de dragul de a face, nici nu are farmec daca nu o faci cu persoana iubita.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost de parere ca sexul, ca sa fie mai mult decat sex, vine in completare iubirii.

Dar firesc ca exista si dragoste fara sex. Gandeste-te cum era pe vremuri, cand oamenii faceau sex abia dupa ce se casatoreau. Si chiar daca in multe cazuri nu stiau cu adevarat ce este dragostea, in multe cazuri stiau :)

 

Pe vremuri, de foarte multe ori, casatoritii nici nu se iubeau, nici sex nu faceau, ca erau prea multe casatorii aranjate si prea multe femei frigide. Sigur, si atunci ca si acum unii (putini) iubeau.

 

 

 

 

Exact.Cand te indragostesti de cineva nu-l iei in pat sa-l testezi si apoi sa-ti confirmi sentimentele.

 

Se intampla des sa fie luat in pat si la testare sa iasa pozitiv, adica fluturii sa dea mai tare din aripi. Dar fluturii au viata scurta.

 

 

 

 

mda..e frumos, nu sanatos

 

E cam nesanatos, intr-adevar, dar de ce?

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cam nesanatos, intr-adevar, dar de ce?

ca sex fara dragoste se poate, dar dragoste fara sex nu se poate

alea-s basme ce le testezi pe userii ropo, poat' ai ceva teme de facut si nu stii de unde sa-ti iei ideile:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dragoste fara sex cu unul si sex fara dragoste cu altul.....

:good:

:lol: ...mai strutzo, ce ai visat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×