Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut la toata lumea >:D< am o situatie mai complicata... sunt impreuna cu o fata de 9 luni o iubesc enorm si ea la fel si nu exagerez ne-am si demonstrat asta in numeroase randuri. eu am 18 ani si ea face in curand 15:X. problema majora de care ne lovim e mama ei care nu ma inghite deloc . motivul pt care nu ma inghite are radacini in timpul unei excursii. dansa este educatoare si era printre insotitori. am plecat la baile felix neam distrat am facut baie si intre timp o colega de a prietenei mele actuale pe care nu o cunosteam foarte bn m-a abordat cu tupeu. a inceput sa ma spele pe spate sa-mi atinga picioarele:)) mai gata gata si organul eu am reactionat la fel am spalato pe sani ne-am imbratisat si asha mai departe si dansa doamna educatoare era in preajma a auzit tot ce am vorbit ma rog intelegeti. din discutiilepurtate cu fata respectiva mi-am dat seama ca nu poate fi o optiune pt o relatie. am evitato pe urma ...mi-am dat seama ca am facut o greseala chiar in vazu tuturor am cedat ushor cum foarte multi fac avansurilor. asta e episodul pe care mama prietenei mele il tot reaminteste si ii spune ca sunt ca toti ceilalti ca vreau sa profit doar de pe urma ei( sa fiu sincer dupa ce a vazut in excursia aia e normal sa creada lucrurile astea sunt realist dar eram un pusti de 16 ani inca nu eram copt). din cauza ca suntem impreuna ii tine mereu morala predici cum ca sa se desparta de mn ca e prea mare pt tn( e o diferenta maricica no condamn dar are dragostea varsta?), apoi ca no sa mai invete si ea a terminat cu media 10:)) eu ii doresc binele nu raul asta nu intelege maicasa. s-a ajuns acolo ca nici macar la un majorat sa nu fie lasata sau vreo petrecere daca eram si eu invitat. doare sa sti ca e din cauza ta. ointeleg si pe maicasa ca nah e mama ea e singura la parinti e mai protectoare dar exagereaza pana si un buchet de flori cand i-am dat la fiicasa a iscat scandal. mereu o cearta si o forteaza sa se desparta de mn ,va da-ti seama ce moral poate sa mai aiba ea. multumesc lui Dumnezeu ca are puterea sa treaca peste si sa invete la fel ba chiar mai mult sa-si faca un viitor. imi doresc de mult sa vb eu cu maicasa doar ca sunt convins ca daca fac asa ... nici nu vreau sa stiu ce iar face ei ( probabil ar incerca so bata cum era sa se mai intample odata ori iar interzice accesu la pc telefon si morala cat cuprinde) cu toate astea am hotarat ca amandoi sa-i scriem ce avem pe suflet o scrisoare in care sa zicem absolut tot ei bn... nici un rezultat pozitiv va da-ti seama cam ce a urmat si singuri. nu vreau neaparat sa fiu pe placu dansei dar macar sa nu o mai demoralizeze atat pe ea daca are ceva cu mn sa imi spuna mie sa se i-a de mn sa-mi faca scandal ce vrea ea dar sa-i ofere cat de cat liniste ei. va rog spuneti-mi ce as putea sa fac ...am crezut ca trecerea timpului o va ajuta sa-si de-a seama ca nui fac niciun rau fiicei ei dincontra dar e tot mai rau si noi ne iubim nu renuntam unu la altu deci ce ma sfatuiti? multumesc anticipat pt opinii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai cum sa o convingi pe mama ei.

Prefaceti-va ca nu mai sunteti impreuna si va intalniti pe ascuns, cel putin pana face ea 18 ani(daca mai sunteti impreuna pana atunci).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms pt sfat dar nu e o optiune pt noi. o sa luptam pana la capat in mod cert... noi oricum daca avem ceva degand ne vedem pe askuns in public doar vb glumim... ca daca de ex as sarutao in public imd zvonu ar ajunge la maicasa...sti tu lumea e rea si se baga peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca daca i-ai scrie mamei un mail ar rezolva totul. Si-ar schimba foarte mult parerea despre tine. Poate ii pui si un link cu acest post.

 

(dar in mail incearca sa folosesti cratima bine :friends: )

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asculta-l pe @Fluturel.Trimite-i urgent o scrisoare (mail) in care sa-i explici ca esti foarte preocupat de viitorul vostru comun si ca primele demersuri le-ai facut deja.Ai postat chiar si pe forum.Fa-o cumva sa citeasca ce-ai scris pentru a se convinge ca esti serios.

Cat despre faptul ca la 16 ani nu erai copt...pai eu si la 35 cat am,tot nu's, ca daca ma abordeaza o femeie cu nurii in vant alunec ca la derdelus, da'-mi arunca nevasta-mea, repede, o pereche de crampoane.

Spune-i maica-si sa se log-eze aici, ca poate o convingem noi.Da' sa nu-i spuna si lui barbata-sau, ca nu stie ce -ar putea pierde. :spiteful:

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar i-am scris o scrisoare deschisa i-am explicat absolut totul si e mai rau in loc de mai bine ... tot are impresia ca vreau doar sa profit de fiicasa:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce varsta are maica-sa? Daca nu-i tocmai hoasca batrana ,fa-o sa intre p'aci, ca ne ocupam noi de problemele care o fac sa fie nervoasa. :cow:

Cat despre lupta de convingere (a ta cu maica-sa)...nu renunta.Ce, un gol inseamna tot meciul?

Du-te si spune-i ca daca e deacord cu relatia voastra, nu veti renunta la scoala si nici de iarba nu v'apucati...dar altfel...nu garantezi.Ba nu, la ultima parte renunta.

Oricum,joaca tare sa vada ca esti barbat hotarat. :neo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×