Sari la conținut
Forum Roportal
erika

Romani in japonia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! traiesc in Japonia de 2 ani dar nu am reusit sa-mi gasesc si eu un romanas de al meu pe aici pe aproape 8) . Cine este din Japonia mana sus?? :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau detalii!Presimt ca la anul am sa aterizez in China pentru 6 luni si vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Poti sa-mi spui cum e calitatea educatiei acolo?Profesori, cursuri, conceptii,..vacante?

Cum ti se pare chineza?Mie mi se pare greeeeeaaaaa :evil: :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ericaa, uite ai deschis totodata un alt subiect interesant. Poti sa ne povestesti si noua cum este viata in Japonia? Mie una mi se pare o tara extrem de diferita de Romania, si as fi curioasa.

Ce te-a frapat cel mai tare?

Ce iti place?

Ce nu-ti place?

 

Multumesc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da intradevar Japonia este opusul Romaniei , ei fac totul pe dos fata de noi . Ce m-a socat este ca in ciuda faptului ca ei sunt nr 1 in curetenie si conturii in banca , ajunsa acolo am bagat de seama ca nu se adevereste lozinca .Cand am fost cu sotul in vizita la un prieten de-al lui , si nu numai el , am ramas "afis" cand am vazut in ce cocioaba locuieste . Mai are 2 copii , nu are un pat in casa :socca: .Ei daca au masina tare ,mancarica deliciosa si apoi o baie ca in povesti e de ajuns , celelalte mai la urma .Imi place cum se distreaza japonezii , dar la intervale mari de timp , ei au obsesia muncii , jobul nr 1. In weecaend ei merg . cu familia bineinteles , la onsen (bai termale ) , la munte , la iarba verde , la o sedinta de masaj ,la o partida de golf, iar seara la un caaraocae , la un snacca (este un barulet de ospitalitate maxima , si de multe ori avem si companie o fata frumoasa care intretine conversatie.

Ce sa va mai povestesc , nu imi vine in minte acum , dar veniti cu intrebari , va raspund cu cea mai mare placere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×