Jump to content
Forum Roportal
chowie

Rasele nordice

Recommended Posts

Cred ca ar trebui sa specifici la ce rase te referi :friends:

Asa este,ai dreptate.Vorbim aici despre SAMOYEDE,MALAMUT DE ALASKA,HUSKY SIBERIAN,CHOW CHOW SI AKITA.

Cainii husky siberieni sunt ff frumosi. Mi-ar placea sa am unul.

Cat despre ceilalti nu prea stiu nimic

Eu am o nelamurire. Una din diferentele majore intre Husky si Malamut o constituie ochii. Care ii are alabstri? :friends:

Husky siberian are ochii albastri,in cazul in care un malamut are ochii albastri cu siguranta ca nu este rasa pura.

Eu am o nelamurire. Una din diferentele majore intre Husky si Malamut o constituie ochii. Care ii are alabstri? :doh:

Mai este o diferenta intre cele doua rase: blana malamutului este mai deasa, iar urechile sunt mai rotunjite spre varf si cu mai mult par. :P Si din cate stiam eu, la husky nu sunt chiar rare cazurile in care exemplarul are un ochi de o culoare si celalt de alta (de obicei combinati de albastru si caprui). :friends:

A-ha. M-am lamurit.Mersi mult. :doh:

Desi, cred ca tot dupa ochi ma iau. Daca sunt 'mai rotunjite', ar trebui sa ii vad comparativ sa imi dau seama, cred.

Am observat si eu chestia cu ochii de culori diferite. Sunt foarte interesanti. :friends:

Am observat si eu chestia cu ochii de culori diferite. Sunt foarte interesanti. :crazy:

Avea si o denumire "fenomenul" asta, dar nu-mi mai amintesc. Poate stie vreunul dintre voi... :)