Sari la conținut
Forum Roportal
Levana :)

Doi de-odată.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pE Cel care te merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca relatia cu primul este un capitol incheiat din punctul lui de vedere(ca pt tine vad ca nu este) n-ai de ce sa mai stai atarnata de el.Primul nu simte ce simti tu pentru el, da o sansa sau mai multe, astuia nou, e mult mai probabil sa te iubeasca asta, decat sa se reaprinda ceva la celalalt.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu zic sa nu te fortezi prea tare cu actualul. N-ar fi trebuit de la inceput sa ai o relatie serioasa cu el pana nu-l uitai pe fostul. Parerea mea e ca trebuie sa astepti pana iti trece iubirea aia mare pentru trecut sau pana gasesti pe unul pe care sa-l iubesti si mai mult. Ca asa te minti singura. Ce faci, esti in pat cu yangu si te trezesti ca-i zici numele lu alalalt sau cine stie cate.... :focus:

Editat de Apodonos
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce-aş putea face,...? S.O.S.

SEX ! Ideile or sa-ti vina pe parcurs cand ti se limpezesc gandurile ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu te fortezi prea tare cu actualul. N-ar fi trebuit de la inceput sa ai o relatie serioasa cu el pana nu-l uitai pe fostul. Parerea mea e ca trebuie sa astepti pana iti trece iubirea aia mare pentru trecut sau pana gasesti pe unul pe care sa-l iubesti si mai mult. Ca asa te minti singura. Ce faci, esti in pat cu yangu si te trezesti ca-i zici numele lu alalalt sau cine stie cate.... :focus:

 

Eu cred ca al doilea nu are nicio sansa, asa ca ar trebui sa treci la al treilea ! :focus:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Idealizezi trecutu, ii normal, cand ti-or ramas prea multe amintiri frumoase si cam mare frica de viitor.

Stii ce-mi zice ca asta-i?

Faptu ca tii la baiatu asta cu care esti. Da ti-i mai usor sa proiectezi in trecut decat in viitor. Asta arata frica. Arata ca o parte din tine vrea sa ramana in trecut sa se agate de ceea ce-ai trait si sa nu iti mai asumi riscuri.

 

O sa-ti treaca, da asta numa daca vrei tu sa-ti.

Daca nu vrei, poti sa te si mariti cu asta cu care esti acu, si pan la adanci batraneti sa suspini dupa dragostea din trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×