Sari la conținut
Forum Roportal
mosgerila

Windows XP - cazuri si necazuri

Postări Recomandate

Salutare,

am un sistem cam asa: placa de baza ca7vza, procesor duron 1000, 384 mb, video geforce 4/64....si un xp instalat care cand ii dau sut down ma lasa pe mine sa apas 5 secunde pe buton ca sa il opresc...adica apare textu' cu "is now safe to turn off your...."

ce trebuie sa fac? drivere de placa noi am incercat cu unele de pe net si fara succes...

astept un ajutor din partea voastra.

multumesc anticipat! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roportal: Ce raspuns simplu i-a dat si a luat 2$. :8):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Windows cu sp2 incorporat nu am instalat .. nici nu am avut instalat..

Ansa mi am instalat acum ceva timp SP2 care are aproximativ 450MB si nu mia placut deloc ! ... parerea mea este ca SP2 ul ar trebui aruncat la gunoi ... calc. meu se misca mai najpa cu sp2 ... nul recomanda ! sp1 e belea ! 2 nu este prea reusit .. :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca sunt de perere ta dar sp2 este super dar mai trebuie lucrat la el deoarece mie mi-a "f***te" tot compu si nu numa mie si la uni profesori din facultate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am instalat acum 1 luna si ceva Win XP si am facut un update de pe internet. Am scos si sp2 si la un moment dat in timpul instalarii mi-a dat un runtime error si sa-a blocat. Dupa ce am restartat cu toate ca am facut un system restore compul a mers foarte incet asa ca am reinstalat totul fara sa mai instalez si sp2 si merge bine.

Un firewall si un antivius bun te pot proteja destul de bine de gaurile de securitate pe care le are win fara sp2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×