Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Cum refuzam o propunere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt curios cum refuzati voi o propunere mai mult sau mai putin directa de a face sex.

-Ce metoda (cuvinte) ati folosit cand ati refuzat "ocazia"-

 

-eu am cautat, in functie de imprejurare, sa fiu un barbat bine crescut si sa nu dezamagesc doamnele;

... exemplu; de curand, cand am simtit ca discutia avea sa avanseze pe un teren minat, am cautat si am reusit sa-mi exprim pozitia prin urmatoarele cuvinte;"am cea mai buna sotie din lume "(se pare ca nu era cel mai bun motiv, din comunicarea non-verbala cu care mi s-a raspuns) si am continuat " si sunt indragostit de cea mai frumoasa femeie din lume care nu-i insa si sotia mea"... a inteles mesajul, chiar daca nu era un raspuns ci mai degraba o prevenire; o doamna este si s-a dovedit a fi, o respect si apreciez.

 

alt exemplu; acu' vreo 2 ore primesc un telefon cu o invitatie directa la o partida sex; ca sa ma convinga, mi-a spus ca a adus si o prietena...am refuzat politicos spunandu-i ca "nimeni nu poate refuza o asemenea invitatie, insa, din pacate, maine am de sustinut un examen foarte important pentru mine si nu pot da curs propunerii"(poate daca erau 4 ma mai gandeam :o: )

 

 

in acest topic, ma intereseza formulele folosite de refuz; prefer variantele civilizate.

(sau cum refuzati propunerea de a face dragoste-unii prefera sa faca dragoste :o:)

Editat de *Mitzu*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

n-auzi ca maine am un examen important

Editat de *Mitzu*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stii sa refuzi categoric si fara sa ranesti si persoana ce ti-a facut propunerea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o invitatie la sex este o jignire pentru mine. cum vrei sa reactionez ? 8)

bine, poate omul s-a gandit sa faca dragoste; a face "sex" este o notiune uzitata; doar nu era sa explic si notiunile in deschiderea topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, poate omul s-a gandit sa faca dragoste; a face "sex" este o notiune uzitata; doar nu era sa explic si notiunile in deschiderea topicului.

si dragostea aia apare...asa...la prima vedere ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii spun ca sunt 1esbi daca nu ma cunoaste :roll:

daca ma cunoaste nu-mi vafaceasa o propunere..

doresc sa nu interpretezi cu rea-vointa intreberea ce ti-o pun;

-te simti cumva neatractiva?

 

si dragostea aia apare...asa...la prima vedere ? :roll:

poate-i la a 7-a vedere; imprejurarile va aduc impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×