Sari la conținut
Forum Roportal
Kirodut

Spuneti-mi un film horror

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate cineva sa-mi spuna un film horror care sa scoata sufletul din mine? Dar nu sa fie d-astea sadice gen Hostel sau seria Saw ca mai mult ma scarbesc decat sa ma sperie....Astept pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai bune vreodata sunt:

The Exorcist(originalul)

Silence of the lambs

The ring

Shining

Open water

Frailty

Don't look now

Audition

Stir of echoes

Joy ride

The jacket

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Shutter, horror thailandez .

 

http://en.wikipedia....tter_(2004_film)

Pare interesant, o sa vad ce-i de capul ui

 

Cele mai bune vreodata sunt:

The Exorcist(originalul)

Silence of the lambs

The ring

Shining

Open water

Frailty

Don't look now

Audition

Stir of echoes

Joy ride

The jacket

 

Filmele astea sunt frumoase dar nu vad nimic horror in ele, mai bine ar intra la crima/drama/thriller dar nu horror

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine inca n-a reusit sa ma sperie niciun film... mie-mi par caraghioase.

De fapt tu ce fel de horror vrei? Din alea absurde cu sange cat Dunarea sau genul unde cel mascat se plimba cu un topor dupa altii care alearga ca nebunii de el si el tot ii ajunge din urma si ii gaseste si in gaura de sapre? Pt ca cele care au si o tema si ceva interesant de vazut, chiar sunt thriller-e mai mult.

 

http://www.imdb.com/title/tt0144084/

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In contextul de film cu adevarat horror cum este el inteles in USA ceea ce ti-am scris eu este categorisit de critici de specialitate ca atare.De altfel sunt horror fiindca au in ele elementul ce le deosebeste artistic de acel "horror" gratuit si prost filmat si scris in care se cauta cheap thrills de duzina.Sa stii ca spre ex. Psycho este considerat o capodopera horror in istoria cinematografiei ca si Alien.Daca vrei insa de duzina,astea sunt cu miile.Japonezii exceleaza prin asa ceva.Ori uita-te la deriile Halloween sau Elm Street atunci ori cele cu Jason sau orice film creat de Rob Zombie intre care"House of 1000 corpses" sau "The devil's rejects"ori "The hills have eyes" ori" The last house on the left"sau daca vrei sa vezi unul grotesc de groaznic dar fff bine realizat si mi-a placut f mult,"Eden lake" cu un actor ff bun Michael Fassbender(Noul X men,Centurion,Inglorious basterds,300).O sa-ti placa si te va ingrozi pe bune .

 

Acum eu ma refer la filmele fara monstri si stafii si evil dead.Ci cele cu substrat criminal sadic.Intr-un fel sa stii ca seria Saw n-a fost rea deloc.

Poti vedea si "Funny games" care este la fel de dur.Sunt destule out there.Shutter este f. bun cel original nu versiunea americana.Cauta sa vezi pe cele originale caci americanii le refac in prostie si nici nu stii pt. ca studiourile NU spun asta fiindca the average Joe american habar n-are ca nu stie decat ce-i in tara lui,nu-l intereseaza restul lumii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK,mi-am adus aminte de unul cu Nic Cage in it,foarte bun si care-ti va place: "8 MM"

Are pe Joaquin Phoenix si James Gandolfini si Peter Stormare.Ti-l recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca House of 1000 corpses.

 

Mie personal mi-a placut foarte mult The Ring, pot sa zic ca e chiar favoritul meu. Are o poveste destul de imbarligata, e un film mai mult psihologic.

Mai imi place si seria Saw, dar ai zis ca nu-ti plac astea sadice.

Si Final Destination.

Sunt multe...Shutter cum s-a spus si mai sus, One missed call mai e misto, tot cu asiatici.

The shining..l-am vazut ieri, m-a pus un pic pe ganduri.

Mi-a mai placut un film din 2008 - 28 days later.

Editat de Hija

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care nu ai vazut deja, the rite este ceva fainut. nu este foarte horror...dar eu inca nu am gasit filme horror, care sa ma inspaimante. dar multi zic ca ii horror, dar asta decide fiecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe mine nu ma prea sperie filmele horror...insa..am vazut "Frozen" (e thriller ca si gen cica) si m-am speriaaat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×