Sari la conținut
Forum Roportal
Ramonik4all

Ce pot face? Am nevoie de ajutor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma numesc Ramona si as avea nevoie de cateva sfaturi pentru ca pur si simplu nu stiu ce sa fac. Am o relatie de 3 ani de zile cu un baiat care zilele trecute m-a surprins cu un gest necugetat. S-a ars cu tigara, intentionat, pana la carne, de vreo 6-7 ori, pe picior. Am ramas socata cand am vazut in ce hal aratau ranile si intrebandu-l speriata de unde sunt imi spune razand ca s-a ars cu ulei. Mi-am dat seama ca e arsura de la tigara din cauza urmelor circulare, insa nu obtineam niciun raspuns de la el deoarece i se parea foarte amuzanta panica mea. Mentionez ca avem o relatie foarte frumoasa, insa pur si simplu nu stiu ce sa-i zic si cum sa ma mai uit la el. Mi-e frica de actiunea lui si mi se deruleaza in fata ochilor aspectul ranilor. Va rog dati-mi un sfat, ce as putea sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa te calmezi, sa te arati indiferenta si din "pura curiozitate", deci nu din grija unei mame, sa-l rogi sa-ti povesteasca cu lux de amanunte cum s-a ars cu... ulei.

Putea fi si un pariu intre amici... se intampla sa se ajunga la dovezi de curaj din astea ciudate intre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa te calmezi, sa te arati indiferenta si din "pura curiozitate", deci nu din grija unei mame, sa-l rogi sa-ti povesteasca cu lux de amanunte cum s-a ars cu... ulei.

Putea fi si un pariu intre amici... se intampla sa se ajunga la dovezi de curaj din astea ciudate intre ei.

eventual roagal sa dovedeasca curaj si cu tine

iti vine ceva sigur in cap !??

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa te calmezi, sa te arati indiferenta si din "pura curiozitate", deci nu din grija unei mame, sa-l rogi sa-ti povesteasca cu lux de amanunte cum s-a ars cu... ulei.

Putea fi si un pariu intre amici... se intampla sa se ajunga la dovezi de curaj din astea ciudate intre ei.

 

 

Am lasat-o balta ... N-am mai discutat despre asta. Ma fac ca am uitat si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Mitica,nu poti sa bagi capul in nisip ca si strutul...mai ales ca te-ai speriat cu adevarat cand ai vazut acel tip de arsura.Problema e ,s-a ars singur sau la ars cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Mitica,nu poti sa bagi capul in nisip ca si strutul...mai ales ca te-ai speriat cu adevarat cand ai vazut acel tip de arsura.Problema e ,s-a ars singur sau la ars cineva?

pai sa vorbeasca cu el !

poate se dechide

si poate inca nu ie tarziu ilmai pote trata ... !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost doar un test sa vada cum reactionezi intro asemenea situatie mai socanta sa zic asa. Sau a fost o neatentie din partea lui vrand sa manance mai repede si tu cand l-ai vazut ai crezut ca a inceput sa manifeste simptomele unei boli psihice, dar de fapt a fost doar o inchipuire de-a ta fiind si varianta cea mai plauzibila.

Editat de Johnny Paco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×