Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey...Sunt cu prietenul meu de 3 ani iar de 1 an locuim impreuna..Pot spune ca multa lume ne invidiaza pentru ca suntem fericiti unul cu celalalt..dar de la un timp eu m-am cam schimbat,nu fata de el,pentru ca simt aceeasi iubire si atractie pentru el,numai ca...Intr-un timp am avut niste discutii cu unul dintre prietenii lui,pentru ca imi facea apropouri sa fim amanti..Mult timp s-a tinut dupa mine si mi-a jurat ca simte ceva pentru mine,ca zi si noapte sta cu gandul la mine si ca nu mai poate sa ma uite..Aproape ca imi dadea si mie fiori de cate ori imi facea declaratii..Nu am vrut sa-i spun nimic iubitului meu,pentru ca intr-un fel il intelegeam,si eu am trecut prin ceva asemanator..Intr-o seara am fost la o petrecere cu toti prietenii nostrii..Eu am intrecut masura cu bautura :cry: si am ajuns in pat cu respectivul..Bineinteles ca a2a zi mi-am dat cu pumnii in cap dar nu mai aveam ce sa fac..Am zis sa uit totul,sa ma gandesc ca a fost doar un vis,numai ca el nu ma lasa sa cred asta.Chiar m-a amenintat ca-i va spune totul iubitului meu,daca nu incerc sa am o relatie pe ascuns cu el.Stiu ca am fost o proasta,nu vreau sa-mi stric relatia care este atat de frumoasa,si totusi nu stiu ce sa fac...Am nevoie de un sfat,de critici,de pareri,de orice.... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hey...Sunt cu prietenul meu de 3 ani iar de 1 an locuim impreuna..Pot spune ca multa lume ne invidiaza pentru ca suntem fericiti unul cu celalalt..dar de la un timp eu m-am cam schimbat,nu fata de el,pentru ca simt aceeasi iubire si atractie pentru el,numai ca...Intr-un timp am avut niste discutii cu unul dintre prietenii lui,pentru ca imi facea apropouri sa fim amanti..Mult timp s-a tinut dupa mine si mi-a jurat ca simte ceva pentru mine,ca zi si noapte sta cu gandul la mine si ca nu mai poate sa ma uite..Aproape ca imi dadea si mie fiori de cate ori imi facea declaratii..Nu am vrut sa-i spun nimic iubitului meu,pentru ca intr-un fel il intelegeam,si eu am trecut prin ceva asemanator..Intr-o seara am fost la o petrecere cu toti prietenii nostrii..Eu am intrecut masura cu bautura :cry: si am ajuns in pat cu respectivul..Bineinteles ca a2a zi mi-am dat cu pumnii in cap dar nu mai aveam ce sa fac..Am zis sa uit totul,sa ma gandesc ca a fost doar un vis,numai ca el nu ma lasa sa cred asta.Chiar m-a amenintat ca-i va spune totul iubitului meu,daca nu incerc sa am o relatie pe ascuns cu el.Stiu ca am fost o proasta,nu vreau sa-mi stric relatia care este atat de frumoasa,si totusi nu stiu ce sa fac...Am nevoie de un sfat,de critici,de pareri,de orice.... :cry:

Intelept ar fi sa-ti poti asuma raspunderea. Spune-i prietenului tau ce s-a intamplat. Daca te iubeste atunci poate intelege si treceti impreuna peste impas. O relatie nu se poate cladi pe minciuna, mai devreme sau mai tarziu tot se afla. E greu, e dureros, s-ar putea sa fie tentat sa-ti raspunda cu aceeasi moneda dar cel putin in felul asta ii arati ca-ti pare rau, ca nu vrei sa-l pierzi, ca esti sincera. E bine de stiut ca in cazuri de genul acesta daca afla din alta parte si nu de la tine ruptura e aproape inevitabila, daca-i spui ar mai fi o sansa.

Editat de Mallina
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

 

 

ce prieten e ala care vrea sa f&^$ prietena prietenului?!? De ce nu i-ai spus prietenului tau pana acum ca primesti avansuri de la X? Ai facut-o, naspa... Omul in viata greseste, toti gresim. In general, cand vine vorba de infidelitate exista doua posibilitati: Fie spui de la inceput, iti pui cenusa in cap si te astepti sa o faca si el, fara sa te poti supara. Fie taci din gura si il iei pe NU in brate...(merge, daca nu sunt dovezi). Cel cu care ai facut pozna, tre' sa fie chiar idiot sa se duca la prietenul tau sa-i spuna: ti-am babardit prietena... eu l-as da afara in suturi si nu pe usa, ci pe geam.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca ai merita un sut in fund , altadata ai stii sa te respecti si sa respecti pe altii.

 

Pune-te in locul lui si gindeste-te cum ti-ar placea tie sa-ti spuna el ca i-a tras-o unei prietene , dar nah, era beat putin si aia s-a dat la el sistematic.

 

Functie de asta, formulezi si tu.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce crezi ca se va intampla daca ala te spune la prietenul tau?

chiar sunt curioasa cata incredere ai in el.

eh

de la bautura se fac multe prostii care apoi se regreta amarnic.

sfatul meu e sa nu te mai imbeti in relatia asta.

crazy.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, nu esti proasta mai, esti doar curva...stai linistita ca nu esti singura.

Auzi, imi dadea fiori cand imi facea declaratii...da' de ce nu i-ai spus prietenului pe care cica il iubeai tu foarte tare?De ce nu i-ai aratat ce fel de prieten are el in primul rand?

Am raspuns si la asta...pentru ca vroiai in aceeasi masura.

Scuza asta "eram beata" nu se aplica peste tot, inainte de a fi beata, erai dornica, vezi propozitia "imi dadea fiori" sau esti beata mereu?!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intelept ar fi sa-ti poti asuma raspunderea. Spune-i prietenului tau ce s-a intamplat. Daca te iubeste atunci poate intelege si treceti impreuna peste impas. O relatie nu se poate cladi pe minciuna, mai devreme sau mai tarziu tot se afla. E greu, e dureros, s-ar putea sa fie tentat sa-ti raspunda cu aceeasi moneda dar cel putin in felul asta ii arati ca-ti pare rau, ca nu vrei sa-l pierzi, ca esti sincera. E bine de stiut ca in cazuri de genul acesta daca afla din alta parte si nu de la tine ruptura e aproape inevitabila, daca-i spui ar mai fi o sansa.

 

 

Un sfat perfect :hi:

 

Si a propos - daca cedezi acum acelui santaj ordinar ... ce va urma ? Acelasi individ te va putea santaja ca sa te culci si cu prietenul lui cel mai bun .... si cu vecinu care plateste bine ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am vrut sa-i spun nimic iubitului meu

 

Asta e prostia cea mai mare. Daca il iubesti si nu vrei sa-ti strici relatia, cum spui, trebuia sa-i fi spus.

Dar nu ai facut-o pentru ca si tie iti placea ideea, esti oleaca perversa, asa, in sufletelul tau. Te plac prietenii lui, va invidiaza, kinky, ha?

Poate cu ocazia asta ai sa inveti si tu ca prietenii celui cu care te culci iti sunt interzisi. Aia nu au cuc pentru tine, sunt eunuci, sunt asexuati.

 

Restu'.. ti-au zis ceilalti. Naspa situatie.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui lu' pretenu': "Bah, vezi ca Gigel se tot da la mine si a scos si vorba ca m-a f...t la o petrecere".Si gata. Daca tot esti cum esti, macar fi desteapta. Relatie serioasa de 3 ani... bla-bla-bla... revino-ti, oamenii seriosi nu fac faze d-astea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×