Sari la conținut
Forum Roportal
Taranus

WOW de la mama lui...

Postări Recomandate

Pai din ce-am citit pe-acilea nu se vorbeste decat despre varianta jocului pe serverele private, avantaje, dezavantaje si nu mai stiu cate X-uri...

E cineva care joaca varianta oficiala, care, ca o completare, a ajuns la Cataclysm de fo... jumate de an... ?

Editat de Taranus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu. D-aia am si zis ca privatele n-au treaba cu Blizzard, iar Blizzard le lasa sa functioneze pe post de panouri publicitare pentru al sau joc pe serverele oficiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu. D-aia am si zis ca privatele n-au treaba cu Blizzard, iar Blizzard le lasa sa functioneze pe post de panouri publicitare pentru al sau joc pe serverele oficiale.

Pe ce realm, ce caractere ai si care parte din joc iti place (PVP, Raid, Quest...)?

Asta daca ai chef de conversatie sau sa ne impartasim din experientele noastre.

 

Eu am un tankadin de 85 ce n-a mai apucat sa intre in eroice si un Druid resto ce mai are putin si ajunge la 80.

Eu am mai multe de 85 dar nici eu n-am intrat in eroice inca...

Prietena mea are si ea si impreuna ne-am crescut o ghilda doar in doi la nivelul 7.

Ne distram ca sa mai treaca timpul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un tankadin de 85 ce n-a mai apucat sa intre in eroice si un Druid resto ce mai are putin si ajunge la 80.

Paladinul e "nerfuit" rau. Main caracterul meu tot paladin e, sunt cam dezamagita. In ICC era tare pe retribution, cu Cata s-a prabusit totul, de fapt incepand deja cu patchul 4.0.3. De parca ne trebuia si CD pe WoG... tot ce ne mai trebuia. Acum parca holy e cea mai buna alegere ca spec. Eu folosesc retribution si tank, nu prea ma atrage s-o fac healer.

Ma bucur ca sunt si altii care apreciaza serviciile de la Blizzard.

Prietena mea are si ea si impreuna ne-am crescut o ghilda doar in doi la nivelul 7.

Ne distram ca sa mai treaca timpul.

:roll:

Ghilda de nivelul 7 in doi... ar merita un nou titlu Insane. Nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paladinul e "nerfuit" rau. Main caracterul meu tot paladin e, sunt cam dezamagita. In ICC era tare pe retribution, cu Cata s-a prabusit totul, de fapt incepand deja cu patchul 4.0.3. De parca ne trebuia si CD pe WoG... tot ce ne mai trebuia. Acum parca holy e cea mai buna alegere ca spec. Eu folosesc retribution si tank, nu prea ma atrage s-o fac healer.

Depinde de stilul de joc. Sincer sa fiu, de la Cataclysm paladinul meu a devenit o placere. Aveam senzatia ca am viata infinita cu WoG. Ma luam de elite cu un nivel sau doua peste mine fara stres. :)

Inainte ramaneam des fara mana.

 

Cat despre healer, dintr-o mega frustrare la nivelele mici, a ajuns acum sa-mi placa, mai ales dupa ce am descoperit Vuhdo. Bine... asta doar pentru ca am stat cu el aproape tot timpul in dungeon-uri. Mai trec pe Balance pentru distractie... dar prefer sa joc cu alta lume. :)

 

Ghilda de nivelul 7 in doi... ar merita un nou titlu Insane. Nu-i asa?

Asta cam asa-i. Eu as fi curios cam cat jucati WoW pe zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de stilul de joc. Sincer sa fiu, de la Cataclysm paladinul meu a devenit o placere. Aveam senzatia ca am viata infinita cu WoG. Ma luam de elite cu un nivel sau doua peste mine fara stres. :)

Inainte ramaneam des fara mana.

 

Cat despre healer, dintr-o mega frustrare la nivelele mici, a ajuns acum sa-mi placa, mai ales dupa ce am descoperit Vuhdo. Bine... asta doar pentru ca am stat cu el aproape tot timpul in dungeon-uri. Mai trec pe Balance pentru distractie... dar prefer sa joc cu alta lume. :)

 

Asta cam asa-i. Eu as fi curios cam cat jucati WoW pe zi.

Ma bag sa povestesc de paladin.

WoG ramase singurul skill de heal instant, acum l-au rezolvat si pe ala cu 20sec CD. E mai complex sa joci cu paladinul acum dar retribution, ce-mi placea mie, e cel mai slab spec in momentul de fata. In tank mai merge. Cu mana s-a rezolvat daca folosesti destul de des judgementul. Mai demult cu mana era dezastru, mai ajuta ceva Divine Plea.

Mergeam in raiduri pana la Cata. Pe atunci paladinita mea era tare, chiar daca n-am apucat sa-i mai fac rost de axe-ul legendar. Apoi am inceput sa ne crestem caracterele la 85, o alta preocupare. Imi plac questurile, sunt mai interesante acum.

Despre druid si ghilda iti va povesti sefu, care a deschis topicul.

:roll:

Editat de carly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag sa povestesc de paladin.

WoG ramase singurul skill de heal instant, acum l-au rezolvat si pe ala cu 20sec CD. E mai complex sa joci cu paladinul acum dar retribution, ce-mi placea mie, e cel mai slab spec in momentul de fata. In tank mai merge. Cu mana s-a rezolvat daca folosesti destul de des judgementul. Mai demult cu mana era dezastru, mai ajuta ceva Divine Plea.

Mergeam in raiduri pana la Cata. Pe atunci paladinita mea era tare, chiar daca n-am apucat sa-i mai fac rost de axe-ul legendar. Apoi am inceput sa ne crestem caracterele la 85, o alta preocupare. Imi plac questurile, sunt mai interesante acum.

Despre druid si ghilda iti va povesti sefu, care a deschis topicul.

:roll:

Pai io sunt Sefu de la topic si cu numele la ghilda dar mare parte din treaba plicticoasa ai facut-o tu...

Ti-asi trimite pupilici dulci daca eram la sectiunea de dragoste asa ca-mi pare rau... :cry:

 

 

Cat despre healer, dintr-o mega frustrare la nivelele mici, a ajuns acum sa-mi placa, mai ales dupa ce am descoperit Vuhdo. Bine... asta doar pentru ca am stat cu el aproape tot timpul in dungeon-uri. Mai trec pe Balance pentru distractie... dar prefer sa joc cu alta lume. :)

 

 

Asta cam asa-i. Eu as fi curios cam cat jucati WoW pe zi.

 

Pai cam 3-4 ore cred... si in WE mai mult...

Druidul meu l-am crescut pt florarit ca am un DK scriber si cu el culegeam flori, pt titlul de Insane, dar pierdeam teren in fata druizilor... Mai apoi ne trebuia si un druid ca sa avem toate clasele in ghilda si sa facem un achievment.

La inceput am fost DPS apoi pe la 20 cred, am facut o trupa de patru, un warrior tanc, un rogue, un warlock si eu m-am pus cu druidul pe healer... pai m-am distrat ca e fun sa stai in spate si sa te uiti la altii cum se agita... lol

Dar gasca s-a spart si am ramas doar noi doi, Warlock-ul si cu mine si am ajuns la 74. Ii combinam cu aia de 85 si facem instante de LK.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

WoG ramase singurul skill de heal instant, acum l-au rezolvat si pe ala cu 20sec CD. E mai complex sa joci cu paladinul acum dar retribution, ce-mi placea mie, e cel mai slab spec in momentul de fata. In tank mai merge.

 

WoG si acum este instant heal, doar ca are CD. Sincer sa fiu, cel putin pentru un tank, era ca si cum aveam un healer la purtator. Era prea dezechilibrat. Intram in questuri care cereau 3 oameni fara sa am nici un stres. Nu-i chiar OK lucrul asta dpdv al echilibrului intre clase si al gameplay-ului.

Cat despre "cel mai slab spec", stiu suficient WoW ca sa stiu ca nu stiu suficient WoW. Adaptarea tacticilor la situatii si echipamentul joaca un rol mult mult mai ridicat decat detaliile specifice ale clasei. Cu alte cuvinte, un jucator care-si cunoaste foarte bine clasa poate sa o foloseasca la maxim.

 

De ex. druid-ul meu, normal folosesc doar 4 vraji: lifebloom, nourish, rejuv si wild growth din cand in cand DAR, when the going get tough, trec de 10.

Fara Barkskin e dureros daca iau aggro. Un Cleanse e super util in anumite situatii. Un Thorns aruncat pe tank il poate ajuta destul de mult sa tina aggro mai bine. Si apoi sunt butoanele de panica. Swiftmend cand a luat tank-ul o lovitura prea puternica. Regrowth cand e un DPS pe rosu. Tranquility cand a facut un boss AOE damage nesimtit sau pe la un bad pull si Tree of Life cand nu mai fac fata la cum le scade viata celor din jur. Mai nou am facut rost si de Healing Touch. Inca nu prea folosesc vraja, e clar ca nu am invatat-o cum trebuie. Am tot citit despre un extra panic button combinata cu Nature Swiftness dar n-am depus efortul sa-l setez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai io sunt Sefu de la topic si cu numele la ghilda dar mare parte din treaba plicticoasa ai facut-o tu...

Ti-asi trimite pupilici dulci daca eram la sectiunea de dragoste asa ca-mi pare rau... :cry:

Merci. M-am plictisit cu placere. :airkiss:

 

WoG si acum este instant heal, doar ca are CD. Sincer sa fiu, cel putin pentru un tank, era ca si cum aveam un healer la purtator. Era prea dezechilibrat. Intram in questuri care cereau 3 oameni fara sa am nici un stres. Nu-i chiar OK lucrul asta dpdv al echilibrului intre clase si al gameplay-ului.

Cat despre "cel mai slab spec", stiu suficient WoW ca sa stiu ca nu stiu suficient WoW. Adaptarea tacticilor la situatii si echipamentul joaca un rol mult mult mai ridicat decat detaliile specifice ale clasei. Cu alte cuvinte, un jucator care-si cunoaste foarte bine clasa poate sa o foloseasca la maxim.

WoG e instant si-acum dar il poti considera cu cast-time 20sec... nu? Daca esti in problema de un critical luat si WoG in CD, nu prea mai ai ce face decat sa mori eroic. Asta, bineinteles, cand esti singur, nu in grup, si bati eliti.

Depinde ce-ai testat tu. De exemplu in TB peninsula e elite-ul, rechinul Tank. Cu paladin nu-l pot bate. Am incercat pe tank, si am item level 350 la gear, si nu-l bat singura. Au incercat si altii, paladinii singuri nu-l bat. Dar il bat cu DK-ul meu unholy, odata la 10 minute cand pot sa-i scot armata. Il bat cu hunterul pe BM, cand vreau, cand am chef. Paladinul tank, fata de alte clase protection, da cel mai mic damage. Si te termina rechinul, ca nu mai poti sa-ti dai atata heal cat sa-l poti bate. Pe Problim il bat, acum cu 350i si pe retribution. Dar cei doi eliti au o diferenta intre ei.

Clasele sunt dezechilibrate.

Cat despre DPS, pai in raid-grup nici nu am ce cauta cu retribution paladin, nu m-ar lua nimeni. Cand aveam acelasi gear cu paladinul si DK-ul, imediat dupa ce-au facut 85, DK-ul meu o depasea cu damage, nici nu se comparau. Atunci DK-ul aveam pe frost.

Am un priest, am incercat ca healer pe ambele specuri dar nu ma atrage. Nu prea-mi place sa stau in spate, imi vine sa merg in fata si sa bag cutitul in mob... :o:

Editat de carly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×