Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Minunea Sfintei Impartasanii. Pentru cei ce au dubii ca Sfanta Impartasanie nu este trupul si sangele lui Iisus, in Italia, pe cand aceasta era Ortodoxa, Sfanta Impartasanie, painea si vinul , s-au transformat in sange si carne si analizele de laborator arata ca carnea este tesut din inima omeneasca si ca sangele este omensc grupa AB si pe baza analizelor s-a aratat ca sangele are origine Israeliteana.

 

 

:soc: :scare: :pope: :this:

 

cred ca era mai bine sa postezi la gastronomie, retetele canibalilor :fool:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era mai bine sa nu urasti calea ta de salvare.

 

Daca ar aparea acum Domnul Iisus in fata ta, tu te-ai apuca sa-i musti din carne si sa-i bei sangele ca sa ai viata vesnica?

 

 

Thoamne iarta-ma!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar aparea acum Domnul Iisus in fata ta, tu te-ai apuca sa-i musti din carne si sa-i bei sangele ca sa ai viata vesnica?

 

 

Thoamne iarta-ma!!!

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ni s-a cerut pentru viata vesnica sa luam Sfanta Impartasanie nu cum zici tu.

Citeste Biblia daca te intereseaza viata vesnica. Ioan 6.

 

Multi au plecat ca n-au inteles dar Petru a ramas caci avea nevoie de viata vesnica, zicand Doamne eu ascult de tine ca pe altcineva nu stiu.

Daca era in intelegerea proetstanta adica luati nimic sau cuvinte n-ar fi plecat nimeni.

 

Deci nu-ti mai bate joc de tine ci fa cum ti-a zis IIsus.

 

Ce zici tu vine de la ingerul cazut. Iisus iti vorbeste prin biblie. Mesajul de mai sus e cuprinzator, asa ca cine vrea sa citeasca.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea. Ortodoxia nu ofera nici un fel de mancare pentru viata vesnica. Pentru simplul fapt ca mancarea oferita de ea, e una servita din acest loc plastic descris de Isaiah aici:"Toate mesele sunt pline de varsaturi murdare si nu mai este niciun loc curat." - (Isa.28:8) Pai cum ai putea "lua masa" intre resturi de cadavre numite "sfinte moaste", sau la slujbe de inmormantare unde Dumnezeu in dreptatea Lui este ispitit de popa :D, sau intre caricaturi de tot felul care mai de care mai deochiate reprezentandu-L pe El adesea cu cap...triunghiular, si totodata sa te autoamagesti ca e un "festin"...? :stars:

Iar despre apa, nici ata nu poate fi vorba, pentru ca odata amestecata cu pelin, apa aia nu mai e buna de nimic.Si odata ce ai baut din acea apa, nu mai esti in stare sa deosebesti nici macar apa sarata de amara sau dulce...Apa ortodoxiei e amestecata cu pelin, si de aceea:"...multi oameni au murit din pricina apelor, pentru ca fusesera facute amare." (Apoc.8:11)

 

La viata vesnica ajunge doar cel despre care se spune ca va ajunge la acest nivel:"celui ce va birui, ii voi da sa manance din pomul vietii care este in raiul lui Dumnezeu..."(Apoc.).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai raspunsul e simplu. Unde scrie ortodoxie in versele spuse de tine? Nicaieri deci ce zici tu sunt spuse omenesti care pe mine nu ma intereseaza.

 

Apostolii din anii 60 au scris Sfinte Liturghii prin care dadeau lumii mancarea pentru viata vesnica. In 1500, la 1500+ de ani de la IIsus , prin inventia protestanta, s-a renuntat la mancarea pentru viaat vesnica.

 

Cine vrea viata vesnica sa-l lase pe hans in pace cu prostiutele lui si sa vina la ortodoxie.

 

Si daca ai vreo cunostinta, ruda, prietene, prietena care are nevoie de viata vesnica, da un copy paste intr-un email si trmite-l. La judecata salvarea unui suflet iti va sterge multe pacate. Sau trmite in email linkul de aici.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde scrie ortodoxie in versele spuse de tine?

Aici:

"Mi-am intins mainile toata ziua spre un popor razvratit[a se citi: autointitulat pe nedrept ca drept credincios] care umbla pe o cale rea[a se citi: care calca in picioare prin doctrina proprie ortodoxa, Legea lui Dumnezeu], in voia gandurilor lui!Spre un popor care nu conteneste sa Ma manie in fata aducand jertfe in gradini si arzand tamaie pe caramizile de pe acoperis[a se citi:un popor care face slujbe si parastasuri pentru iertarea mortilor ispitindu-L pe Dumnezeu];care locuieste in morminte[a se citi:care locuieste printre racle cu resturi de cadavre numite pompos "sfinte moaste"] si petrece noaptea in pesteri mancand carne de porc si avand in strachini bucate necurate[a se citi: care se lauda ca ea are mancarea pentru viata vesnica, insa de fapt ceea ce da ea ca "mancare" e un aliment detestabil],si care totusi zice: "Da-te inapoi, nu te apropia de mine, caci sunt sfant[a se citi:nu te apropia de mine sectantule, caci eu sunt ortodox! :D ]!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie de a se citi. Nu-mi adauga tu gandurile tale ca nu ma intereseaza.

 

Eu m-am rugat la Dumnezeu sa-mi arate credinta adevarata si un gand mi-a zis.

 

Eu trimit Lumina sfanta la ortodoxie sa arat lumii unde este credinta adevarata.

 

Tu nu intelegi un lucru elementar: Crestinii nu urmeaza Legea cea Veche si Legea cea noua care e mantuitoare.

 

Si daca ai vreo cunostinta, ruda, prietene, prietena care are nevoie de viata vesnica, da un copy paste intr-un email primul mesaj si cel de la minuni ortodoxe si trmite-l. La judecata salvarea unui suflet iti va sterge multe pacate. Sau trmite in email linkul de aici.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×