Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Componenta grupelor de calificare la Euro 2008

Postări Recomandate

Cu putin timp in urma a avut loc la Montreux, in Elvetia, tragerea la sorti pentru preliminariile Campionatului European din 2008, care se va desfasura in Elvetia si Austria. Romania va juca iar impotriva Olandei. Iata componenta celor sapte grupe de calificare la Euro 2008:

 

Grupa A

 

Portugalia

Polonia

Serbia&Muntenegru

Belgia

Finlanda

Armenia

Azerbaijan

Kazakhstan

 

 

Grupa B

 

Franta

Italia

Ucraina

Scotia

Lituania

Georgia

Insulele Feroe

 

 

Grupa C

 

Grecia

Tucia

Norvegia

Bosnia-Hertegovina

Ungaria

Moldova

Malta

 

 

Grupa D

 

Cehia

Germania

Slovacia

Irlanda

Tara Galilor

Cipru

San Marino

 

 

Grupa E

 

Anglia

Croatia

Rusia

Israel

Estonia

Macedonia

Andorra

 

 

Grupa F

 

Suedia

Spania

Danemarca

Letonia

Islanda

Irlanda de Nord

Liechtenstein

 

 

Grupa G

 

Olanda

Romania

Bulgaria

Slovenia

Albania

Belarus

Luxembourg

 

Ce sanse credeti ca are Romania, avand in vedere ca olandezii sunt de neinvins pt nationala noastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ar trebui sa spunem ca echipa noastra e ca si calificata, macar de pe locul 2, insa la prestatia tricolorilor din ultima vreme...am mari semne de intrebare cu privire la reusita acestei calificari .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis mereu ca speranta moare ultima. Asa o sa zic si acum. Dar ai dreptate, Catalin. Prestatia nationalei lasa de sorit.

Poate am fi avut sanse mai mari daca ar fi cazut Cehia in grupa noastra :D

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hehe!!Olanda!!!!Praf ii facem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ati inteles?????????????????praf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h3h:)))))))))))))) =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of..uite cum vine inca un campionat european ratat...pun pariu cu cine vrea ca nu ne calificam:)..suntem prea prosti ca sa credem ca batem tot inafara de Olanda si o sa ne calificam...dar cred ca Bulgarii si Slovenii o sa ne bata de o sa ne sune apa in cap....si s anu uitam ca noi cu Olandezi deja avem 6 puncte in minus:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Of..uite cum vine inca un campionat european ratat...pun pariu cu cine vrea ca nu ne calificam:)..suntem prea prosti ca sa credem ca batem tot inafara de Olanda si o sa ne calificam...dar cred ca Bulgarii si Slovenii o sa ne bata de o sa ne sune apa in cap....si s anu uitam ca noi cu Olandezi deja avem 6 puncte in minus:)

c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am ratat 3 calificari la rand, presimt ca or sa fie in curand 4 :D ;)

prestatia nationalei lasa de dorit.!!!!!!

Editat de neuron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×