Jump to content
Forum Roportal
Danuttz_sishu

Probleme in paradis

Rate this topic

Recommended Posts

sunt impreuna cu ea de 3 ani si 2 luni. 3 ani si 2 luni si cu bune si cu rele

mereu sau aproape mereu am incercat sa fiu perfect si sa ii ofer totul si asta am si facut si daca mi-ar fi cerut sa ii dau sufletul cred ca n-as fi ezitat si i l-ash fi dat. erau unele lucruri care ma nemultumeau cum ar fi faptul ca ai ei nu ma acceptau (nu e vorba de mine e vorba de cineva in general nush ce au. cu toate ca ea are 22 de ani si pe deasupra mai este si vaccinata) sunt o persoana altruista si ofer fara sa cer nimic sau asta am facut. mai este si viata sexuala care tin sa spun nu merge deloc dar am trecut si peste asta. de langa ea datorita serviciului meu a trebuit sa plec si ne vedeam doar in sfarsiturile de saptamana si cam atat lucrez intr-o unitate si cam stau numai acolo adica nu ies pe afara si acolo am cunoscut pe cineva. altcineva care mereu are grija sa ma faca sa ma simt bine sa imi spuna diverse lucruri care ma fac sa zambesc lucru care cu prietena mea nu prea se intampla ea aproape niciodata nu imi spunea nimic si tinea totul pentru ea puteam sa trag de vorbe cu clestele tot degeaba cu acest altcineva sexul...e divin ma face sa ma simt perfect ma completeaza din punctul asta de vedere total si cu toate ca sunt cu ea de 2 luni ai ei vor sa ma cunoasca acum ca na le-a spus despre mine....ea stie ca am prietena si se asteapta sa fac ceva sa renunt la ea si sa fiu numai al ei dar imi este greu sa fac asta pentru ca ar distruge-o pe prietena mea stiu ca insemn mult pentru ea chiar daca nu-mi arata asta dar uneori parca as vrea sa fiu ceva mai fericit si sa ma bucur de viata asa cum imi spun toti citez" bai trece viata pe langa tine cariara nu inseamna totul" ratiunea imi spune sa joc sigur si na nu plec de langa prietena mea insa simturile ini8ma si toate cele ma inebunesc si ma fac sa ma gandesc de doua ori asa ca nu stiu...... astept AJUTOR pen ca singur nu prea ma mai descurc

Ce sa joci sigur ? Vrei sa te insori cu prietena ta ?

relatia pe care o am de 3 ani este sigura si nu risc nimic. stiu ca sunt egoist. dar asa este. nu mai stiu nici eu ce vreau... am vorbit de multe ori despre casatorie si credeam ca da... ca ne vom casatorii. pana sa ma dea peste cap cealalta pana sa-mi arate ca poate fi mult mai bine

Hai sa o luam cu inceputul. Esti de 3 ani cu o persoana. Sexul cu ea nu merge(nu stim ce nu merge, doar ca nu merge...). Acum te-ai indragostit de o alta persoana, dar crezi ca ar trebui sa fi cu prietena, pentru ca te iubeste si pentru ca ati vorbit de casatorie.

Pe prietena ta ar distruge-o mai tare daca ramai cu ea in loc sa pleci atunci cand simti ca ea nu te mai implineste. Nu-i faci niciun bine daca ramai cu ea desi esti indragostit de altcineva, din contra, ii iei orice speranta la fericire, pentru ca o ti blocata intr-o relatie care nu are viitor. Daca te-ai indragostit de altcineva, inseamna ca vrei altceva. Fi responsabil, accepta ca o relatie se poate termina, las-o pe actuala prietena(viitoare fosta) sa afle ca tu vrei altceva de la viata, sa sufere, sa se vindece si sa-si continuie viata fara tine. Tu ia-ti persoana de care esti indragostit de mana si traieste-ti iubirea alaturi de ea, fii fericit si incearca sa faci ca acest sentiment sa nu dispara. Bucura-te de viata, fii rezonabil cu cei din jur, fi sincer cu tine si mai ales nu-ti mai impune sa fi perfect, impune-ti sa fi fericit.

Am scris pe-aici(http:\\www.sufletpereche.wordpress.com) mai multe despre situatii de genul.

edit: nu merge sa pun link... sau nu stiu eu cum :)).

Edited by Heto

Daca sexul nu merge, o relatie oricum moare singura in timp. Daca nici comunicare si intelegere intre voi nu aveti, la fel.

Rupe-o cu actuala prietena, dar asuma-ti intreaga vina, pentru ca iti apartine.

daca ai inselat-o pe prietena ta, eu zic ca ai facut deja alegerea.. de ce ne mai intrebi pe noi

• Upvote 2

relatia pe care o am de 3 ani este sigura si nu risc nimic. stiu ca sunt egoist. dar asa este. nu mai stiu nici eu ce vreau... am vorbit de multe ori despre casatorie si credeam ca da... ca ne vom casatorii. pana sa ma dea peste cap cealalta pana sa-mi arate ca poate fi mult mai bine

eu iti propun o treaba: povesteste-i prietenei tale despre amanta, explica-i calm si cu rabdare frustrarile tale sexuale vizavi de ea, dar nu o invinovati aiurea de ceva.

explica-i ca nu poti trai asa, cu amandoo si las-o pe ea sa decida daca te pastreaza, te paraseste sau...te castreaza.

totusi, dupa doar doua luni cu amanta, te grabesti..

"Probleme in paradis" ... in care paradis , daca nu's indiscret ? Esti ancorat intr'o relatie care te nemultumeste, ai gasit o alta partenera in care te simti implinit, fie si sexual . Poate ca asta'i paradisul . :)

• Upvote 2